Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy csökkenthetném úgy a...

Hogy csökkenthetném úgy a testzsírom, hogy közben ne csökkenjen a szellemi teljesítményem?

Figyelt kérdés

Szénhidrát csökkentés mellett, kevésbé forog az agyam, és ugye ez nem jó olyan szempontból, hogy egyetemre járok és szükség van az agyamra. Kb. 1-1,5 g/ttkg CH kell nekem, ha jól gondolom, ahhoz, hogy jó legyen. Lány vagyok, jelenleg 55-56 kg és 3-4 kb-tól kéne megszabadulnom (tehát nem elég a pusztán nem zabálok technológia, mert nincs rajtam annyi felesleg, legalábbis ezt csak én gondolom). Szóval a kérdésem az lenne, hogy valamilyen módszerrel lehetne az agyamat is magasabb teljesítményen tartani és a szálkásítást is megvalósítani? Valaki van még ilyen helyzetben? Vagy esetleg valami, nem narkotikum, ami a hangulatot fokozhatja? (mert volt depressziós fázisom, és ennek sem tesz jót a CH csökkenés) A koffeines készítmények nagyobb használatától izgatottság jelentkezik nálam.

Ha valaki tud segíteni azt előre is köszönöm. :D



2015. máj. 10. 14:15
 1/10 anonim ***** válasza:
40-50g-nál kell több naponta, ennyire van szüksége az agynak. Nem fogsz amiatt egy transzgender tuja lenni, mert most kicsit visszafogod a szénhidrátbevitelt.
2015. máj. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De igen, próbáltam... :D Mellesleg én úgy olvastam, hogy ez az 50g a minimum ahhoz, hogy ne tüörténjen durva izomvesztés is. [link] itt 120 grammot ír az agy napi felhasználásához, közelítőleg.
2015. máj. 10. 15:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Én leviszem 50g körülire is és ugyanúgy ott vagyok szellemileg. Ami fontos is, mert felelősségteljes melóm van irodában. De azt tudod tenni, hogy nem viszed le nagyon a ch-t, csak akkor több aerob edzés kell.
2015. máj. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nemtudom megoldás lehet-e a több aerob/kardió mozgás. Napközben meglenne a normális ch bevitel de meglenne a kalóriadeficit is. Bár nincs tapasztalatom, engem annyira nem visel meg a ch hiány.


Az ilyen "agypörgetők" mint a mental focus és hasonlók is főleg koffein alapú kiegészítők, de lehet találni biztos gyógynövényes csodaszert is. Hogy mennyire hat, azt neked kell kipróbálni.


De talán a leghasznosabb a megfelelő alvás mennyiség!

2015. máj. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem eléggé szükségem van arra, hogy tudjak absztrakt módon gondolkodni, és nem lineáris, vagy mechanisztikus munkára kell összpontosítanom. Az menne. Na mind1, akkor kikísérletezem, csak reméltem, hogy hátha tud valaki valamit :D. (hosszú aerob edzések beiktatására nincs időm, küzdősport meg van heti 3szor).
2015. máj. 10. 15:29
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.
2015. máj. 10. 15:30
 7/10 A kérdező kommentje:
2015. máj. 10. 15:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Lehet intervall kardio is. Az csak 20 perc.
2015. máj. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igen, előfordúl. Ismerek olyat, aki nagyon agresszív lesz tőle, így nála az ilyen diéta eleve kilőve. Vagy sokat bunyózik :D (és nem kokszol)


Vagy akkor picit csökkentesz a ch-n és lassabb lesz a fogyás, vagy elhalasztod nyárra a dolgot. Zsírból is tudsz csökkenteni, bár nem tudom az mennyi megy, azt se szabat 20-30g alá levinni.


Ha tudsz, mehet intervallum edzés is, rövid ideig tart, mégis pörgeti az anyagcserét rendesen.

2015. máj. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez az Monti :D Jól megbeszéljük a dolgokat :D
2015. máj. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!