Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Melledzés fekve nyomás nélkül?

Melledzés fekve nyomás nélkül?

Figyelt kérdés

Mik azok a hatásos gyakorlatok amikkel megtudom edzeni a mellizmom?

A fekve nyomást sajnos kerülnöm kell, mert nagyon recseg, fáj, meg ropog tőle a vállam.



2015. máj. 15. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Egykezessel is?
2015. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudsz rendesen fekvenyomni ez azért van
2015. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Egykezessel még nem próbáltam...

Kétkezessel eddig 40-50kg-al próbálkoztam (70kg vagyok).

2015. máj. 15. 20:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld egykezessel, viszont ha valóban szar technika miatt fáj, akkor ne 50kgval tedd tönkre magad hanem kezd üres rúddal, szépen építsd fel megfelelő technikával és nem lesz baj vele
2015. máj. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megint itt az a tipikus eset, mikor valaki azt hiszi a gyakorlattal van gond, valójában meg önmagával...


Vállak hátul, lapockák hátraszorítva és felhúzod a a csuklyád.

2015. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha meg más miatt fáj, az máshol is elő fog jönni.
2015. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A sima fekpados, rudas fekvenyomást elég nehéz jól csinálni. Másrészt ez strukturális kérdés is. Lehet, hogy a vállad nem fáj tőle, de a könyököd fog és fordítva. Ajánlom ezt a cikket, de nézd meg a bemutató videókat: a mellkast ki kell nyomni amennyire csak bírod, vállat hátrazárni, a könyök pedig nem "kifelé" megy, inkább magad mellé engeded be, és nyomásnál nem akasztod ki, nem jön előre a váll, végig lenn marad. Először lehet, hogy szar lesz, figyelni kell erre mind, de majd menni fog. Ez igaz minden mellgyakorlatra, tárogatásra is.


[link]

2015. máj. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, ez a cikk nagyon hasznos volt!
2015. máj. 15. 22:43
 9/10 anonim ***** válasza:

A cikk igazából a szokásos builder bullshit.


A szabad súlyos fekvenyomást fikázza (mondván szétcseszi a vállad), de "középsz.ar" lehetőségként AJÁNLJA a smith gépes fekvenyomást, ami köztudottan az egyik legegészségtelenebb, legrosszabb gyakorlat... Majd még kinyögi, hogy "funckcionálisan rossz gyakorlat" ...

2015. máj. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Smith-gépes nyomás szerintem is elég szar, legalábbis én ezt tapasztaltam, de abban igaza van, hogy a mell funkciójához sokkal jobban illeszkedik a tárogatás, mint a nyomás. Illetve ferde padon kézi súlyzós nyomással, tárogatással, jó mellnyomógéppel (ha van) meg lehet edzeni a mellet, nem kell rudas fekvenyomás, hagyjuk már ezt a dogmát.
2015. máj. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!