Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem lehet napközben...

Miért nem lehet napközben magas glikémiájú szénhidrátot bevinni, ha az a mennyiség még beférne a glikogénraktárakba?

Figyelt kérdés

2015. máj. 22. 11:17
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:

Ha félig vannak a raktáraid, akkor oda megy a bevitt anyag.


Ha tele vannak, akkor zsírba.


Ilyen szempontból nincsen ám különbség gyors és "lassú" ch között. Ha 2000 kalóriát ch-val viszel be, és olyan alkat vagy, akkor hízni fogsz. A keményítő annyira nem lassú ám, hogy ne töltsön zsírt. Ha magas az inzulinszint, akkor általában menni fog zsírba, kivéve edzés után.


De ha valaki inzulinrezisztenciás, akkor még edzés után is zsírba mehet.


A különbség, hogy ha én rizslisztes palacsintát eszem baracklekvárral (akkor van itt minden: keményítő, glükóz, fruktóz) nyilván felment az inzulinszintem, nyilván be vannak töltődve a glikogénraktáraim mert reggel óta nemigen terheltem az izmaimat, csakhogy én bármennyi zsírt is raktározzak el, működnek a mitokondriumaim és akár alvás közben el fogom égetni, bármiféle testedzés nélkül is.


Viszont nem mindenki ilyen alkat, meg ha állandóan ilyet ennék én is lehetek még cukorbeteg, akkor ráb aszok és nem fog tudni úgy működni a szervezetem mint most.


Ez így mennyire volt érthető?


Tehát az inzulin beviszi, de ha tele vannak a raktárak, vagy rezisztensek a sejtek az inzulinra, a zsírsejtek akkor sem lesznek rezisztensek, és fel fogják venni a tápanyagokat.

2015. máj. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 A kérdező kommentje:
Nem volt érthető. Az a konkrét folyamat, vagy körülmények érdekelnek amik miatt az emberek a lassú glikémiás indexű tápanyagokat választják. A sejteknek van egyfajta befogadóképessége amin túl nem tudnak egyszerre befogadni egy adott időben, hiába még lenne hely nekik?
2015. máj. 22. 15:11
 13/43 anonim ***** válasza:

Nincs lassú glikémiás index, alacsony van.


Az emberek azért választanak alacsony glikémiás indexű ételeket, mert hisznek benne, hogy ezek jók. Ami baromság, mert alacsony GI mellett is lehet magas inzulin index. Pont a magas inzulin index miatt is lehet alacsonyabb GI-t mérni.


Ennyi, a mi sejtjeink, meg az egész emésztőrendszerünk nem arra lett tervezve, hogy búzalisztet meg cukrot együnk. Valószínűleg nem igazán volt eltervezve, hogy gabonaipar meg cukoripar lesz, hogy ilyen lesz az élelmiszeripar mint manapság.


Biztos vannak olyan élőlények, amelyek keményítőn meg cukron élnek és ez semmiféle anyagcsere vagy hormonális problémát, szabályozási problémát nem okoz nekik, de hát nem mi vagyunk azok.

2015. máj. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

Rendben, de továbbra is érdekelne a folyamat ami mögött ez van.


Mi miatt raktározza el a szervezet a hirtelen bejövő sok szénhidrátot a zsírokba is, mikor lenne hely a glikogén raktárakban? :)

2015. máj. 22. 15:49
 15/43 anonim ***** válasza:

Ha a véredben maradna a sok cukor, akkor az (elvileg?) káros lenne a szervezetedre, ami optimális tartományú vércukorszint mellett működik jól.


A glikogén raktárakban akkor van hely, ha éppen leürültek de ugye szintetizál cukrot a szervezetünk, meg eszünk is, visszatöltődik.. Átlag embernek általában ha eszik fel van töltve a glikogénraktára, ezért is tolódik el könnyen sok ember hízás irányába.

2015. máj. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 A kérdező kommentje:

A kérdésre megkaphatnám a választ?


HA TÖK ÜRES A GLIKOGÉNRAKTÁR és viszek be gyorsan sok CH-t akkor az miért nem csak oda megy vissza miért megy a zsírszövetekbe is?


Egyszerűbben nem tudom kifejteni...

2015. máj. 22. 16:27
 17/43 anonim ***** válasza:

Le lett már írva. ODA MEGY.

Kivéve ha inzulinrezinsztensek a sejtjeid, mert akkor nem reagálnak az inzulinra. A zsírsejtjeid viszont nem lesznek rezisztensek, tehát a sejtmembránjaikon kint maradnak az inzulinreceptorok, és ezek mindenképpen fel fogják venni a tápanyagokat. De normális esetben glikogén töltődik, ha üres :)

2015. máj. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:

köszi. :)


akkor miért nem lehet azt megcsinálni, hogy egész nap nem eszek semmi szénhidrátot, csak mondjuk edzés után az étlagos napi szükségletet + amit elégettem edzés után?

2015. máj. 22. 16:54
 19/43 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csinálni. Sőt, mi az átlagos napi szükséglet? Ilyen gyakorlatilag nincs is. Sőt, edzés után sem kell szénhidrátot enni, pusztán az inzulinemelés miatt segíti (valamennyire) az izmok tápanyag felvételét.


De az ilyen kis részletkérdések a hobbi testépítőknél szerintem nagyon el vannak túlozva, fölöslegesen.

2015. máj. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:

Ez olyan hihetetlennek tűnik.


Azt akarod mondani ha egész nap nem eszek semmit, de vacsorára megeszek annyi csokit amit be tudna fogadni a glikogénraktáram,


akkor semmi nem menne zsírba?

2015. máj. 22. 18:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!