Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem lehet napközben...

Miért nem lehet napközben magas glikémiájú szénhidrátot bevinni, ha az a mennyiség még beférne a glikogénraktárakba?

Figyelt kérdés

2015. máj. 22. 11:17
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
Az ember nagyreszt kemenyito es glukoz alapu etrenden fejlodott. Hus ritkan volt.
2015. máj. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

Akkor végülis az egyetlen érv amelett hogy egyenlő legyen a ch elosztás az az , hogy folyamatosan nagy legyen valamennyire az inzulinszint? ( jobb fehérjebeépülés )


Tényleg érdekel, hogy akkor pl miért mondják hogy együnk rostot hogy nehezebben szivodjon fel a táplálék, ne együnk fehérkenyeret stb stb. Akkor semmi háttere nincs az egésznek?

2015. máj. 22. 20:28
 23/43 anonim ***** válasza:

Hús sosem volt ritkán, az ember meg nem igazán fejlődött.


Rovarok mindig voltak! Az is állati fehérje. Gabonák, tömény ch nem igazán volt, azt termelni kell..

2015. máj. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Igen, de önmagában a magas inzulinszintet nyilván meg lehetne oldani sima cukorral is, csak összevissza ugrálni a vércukrod meg az inzulinszinted. A lényeg, hogy viszonylag sok szénhidrát kell tömegnöveléshez, de mindezt kompenzálni kell valamilyen szinten, a nagy mennyiségű zöldség jót tesz az inzulinszintnek, stabilabb lesz stb. Azt viszont nem hinném, hogy a kenyér sokkal jobb lenne, mint a rizs, viszont elég sokan érzékenyek rá, illetve a kenyér azért egy feldolgozott élelmiszer, nagy mennyiségben nem biztos, hogy túl szerencsés fogyasztani. De ha nem azon élsz, eszel mellé egy rakás zöldséget, szerintem simán belefér néha. Én nem erőltetem, de ilyen módon működhet.
2015. máj. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
kenyér sokkal rosszabb* lenne, mint a rizs
2015. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
Miért nincs itt szerkesztés gomb?
2015. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, írd ki:D
2015. máj. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 A kérdező kommentje:
A szervezet akkor nem is zsírosodik egyáltalán, amig van töltenivalója a glikogén raktárakba? Még mindig nem kaptam választ a kérdésemre, hogy akkor miért ajánlják mindenütt a rendes étkezéseket, miért nem elég megenni kétnaponta fél kiló cukrot ( most tekintsünk el attól mennyire finom - illetve attól is hogy fehérje szintézis szempontjából jó tartani tömegelésnél egy nagyobb inzulinszinten egész nap. )
2015. máj. 22. 22:07
 29/43 anonim ***** válasza:

Mert képzeld más is van ám mint a zsírosodás.

Mondjuk be kene vinni mikrotápanyagokat, meg rostot is. Ezek kellenek a azervezetnek. Meg azt is meg ézem milyen edzésed lesz úgy hogy cukrot eszel kb csak ch-nak.

de ha megkívánsz valami magas glikémiás indexu dolgot nyugodtan megeheted csak számold bele.

2015. máj. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 A kérdező kommentje:

Nem ezt akarom folytatni, csupán érdekel hogy miyen biokémiai folyamatok zajlanak le és hogy melyik tápor téved.


Én nem akarok csak cukrot enni, pusztán érdekel, hogy LÉTEZIK-E ilyen folyamat ami során a bevett ch ( legyen akár szilárd magas gl. indexel, akár carb-f , AKÁRMI , átalakul akár kis részben is zsírrá , annak ellenére, hogy férne még cucc a glikogén raktárakba.

2015. máj. 22. 22:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!