Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mivel folytassam egy kezdő...

Mivel folytassam egy kezdő átmozgató edzésterv után?

Figyelt kérdés

Lassan két hónapja ezt az edzéstervet követem a súlyok fokozatos növelésével:

m.builder.hu/kezdo-atmozgato-edzesterv-ferfiaknak-a2287

Annyit módosítottam rajta, hogy csigás lehúzás helyett széles fogású huzodzkodást, lábhajlítás helyett pedig kitörést csinálok, utobbit súllyal.

Terveim szerint még a tanév végéig maradok ennél az edzéstervnél, de már nagyon vágyom egy osztott edzéstervre. Ne értsetek félfe, fontos az egészségem, nem akarom átugrani az alapozást, de már keresek egy edzéstervet, amire rögtön ugorhatok át ez után. Szóval ti mit ajánlanátok? Itthon rendelkezésemre áll egy kétkezes+2 egykezes rúd, fekvepad, haspad és ~60 kiló tárcsa.



2015. máj. 23. 21:10
 1/2 anonim válasza:

ez attól is függ, hány napos edzéstervet szeretnél

pl. 3 napos edzéstervre itt egy klasszikus összeállítás:

A nap: mell, bicepsz

B nap: váll, hát

C nap: láb, tricepsz

és a 3-ból 2 edzés végén hasazol is


ha négy napos edzéstervet szeretnél, akkor is rengeteg féle képpen variálhatsz, például:

A nap: mell

B nap: hát, tricepsz

C nap: váll, bicepsz

D nap: láb

és a 4-ből 3 edzés végén hasazol is


Mindenesetre az osztott edzéstervet se hagyd örökké ugyanúgy, én például 2 havonta variálom azt is, tehát mindig más-más izommal párosítok egy-egy izmot

érdemes egy "nagy izom" mellé egy "kis izmot" edzeni, ezért passzol olyan jól egymással a mell és a bicepsz. És ezért ne eddz a mellet például lábbal, mert a láb szintén nagy izomnak számít, és ha egy napon edzed, az kikészíti a kondíciódat. Ja és a mell a hátizomhoz sem passzol, mert ellentétes izmok és nem tudnak egymástol regenerálodni.

Remélem tudtam segíteni, további sok sikert :)

2015. máj. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, minden tanács segítség :)
2015. máj. 25. 18:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!