Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Van értelme minden évben...

Van értelme minden évben leszálkásitani?

Figyelt kérdés
naturálként van annak értelme, hogy 1 év tömegelés után csináljak egy 12 hetes szálkásitást, majd tömegelni megint?mennyi izom megy el ha rendesen kajálok és BCAAt is szedek? továbbá mennyi kardió fér bele? naturálként ha jol tudom vigyázni kell mert könnyen lemegy

2015. máj. 26. 12:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Natúrban ez nem is kettőt előre egyet hátra, hanem inkább hármat előre kettőt hátra elv. Próbálj egész évben jó formát tartani, ha még nem érted el a natúr genetikai határaid akkor minőségben tömegelni. Ez utóbbi elég nehezen kivitelezhető, mert marha lassan épül az izom és a súlyod nem igazán fog havi szinten sem kilókat ugrani felfelé (ha csak nem vagy kezdő). Türelmet igényel a dolog, de működik. A kardió kérdés viszont túl van misztifikálva. Én 2 éve már éhgyomorra tolok 30 perceket heti 4-5x és nem zabálja le rólam az izmot natúrban sem. Nem szabad kardió előtt/közben aminókat sem fogyasztani, mert ugyan úgy inzulinreakciót vált ki és elcseszi az egészet. Ez csak a tápkieg cégek és az általuk szponzorált weblapok vesszőparipája.
2015. máj. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Bocs a floodolásért, de lehet hogy kicsit össze-vissza voltam...szóval ha viszonylag tartod a formád egész évben (nem mész kb 15% testzsír fölé) és minőségben tömegelsz mondjuk 9-10 hónapon át 5-6 kilót felfelé, akkor nyárra elég kell, hogy legyen 2-3 hónap diéta a formába hozáshoz, éhgyomros kardióval, jó diétával minimális izomveszteséggel. Az okosok azt mondják, hogy 4 kiló zsírra ha 1 kiló izomveszteség jut, akkor az már jó arány natúrban. Ez sajnos nagyjából reális is, ez van.
2015. máj. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Áááá, ha a BCAA-t is "szedsz" akkor nem kell tartanod semmitől, egy gramm izom se fog lemenni rólad :D


Értelme valójában nincs, mert senkit sem érdekel ha dagadt vagy, legfeljebb téged, tehát te döntsd el, hogy van-e értelme.(bár, ha ügyes vagy, akkor tömegelésnél nem hízol be)


Kardió mehet akár minden reggel 30-40 perc. Az izomveszteségtől meg nem kell ennyire tartani, anélkül is mindenkitől azt fogod hallani, hogy "úú de összementél", csak sajnos szegények azt már nem érik fel ésszel, hogy nem az izom tűnt el rólad, hanem a zsír. De ezzel nem kell törődni :D

2015. máj. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nem "hiztam el" viszont a kockáim ha nem jó a fény, egyáltalán nem látszódnak, bár 1 éve még 17 kilóval könnyebb voltam, szóval ez várható volt. jelenleg igy nézek ki, és pont ezért raktam ki a kérdést, hogy nem mondanám hogy "kövér" vagyok, de azt sem hogy "szálkás", és azon gondolkodom hogy most szálkásitsak, vagy még töemgeljek 1 évet.


kepfeltoltes.hu/view/150526/4841581452_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2015. máj. 26. 12:34
 5/12 anonim ***** válasza:
Rossz a link.
2015. máj. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

jó az, csak a két sort egybe kell bemásolni, GYK ketté választja mert túl hosszú neki:


kepfeltoltes.hu/view/150526/4841581452_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

2015. máj. 26. 12:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem rossz a csaj a háttérben.;)
2015. máj. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
oké ezt átadom anyukámnak :DD
2015. máj. 26. 12:57
 9/12 anonim ***** válasza:

Add meg anyud facebookját!*.*

Fiam leszel..:p

2015. máj. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ez nem a szerelem/sex rovat bocsi :D
2015. máj. 26. 13:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!