Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hihetetlenül formátlan a...

Hihetetlenül formátlan a testem . Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Több éve járok konditerembe , egy pár hónapja az étrend is tökéletesítve lett . A problémám nem a méreteimmel vannak , mert bár nincs nagy bicepszem vagy combom , de meg vagyok vele elégedve . A problémám, hogy egyszerűen szörnyen formátlan vagyok . Szemből egyáltalán nem látszik hogy edzem , az egész testem egy nagy cső . Oldalról egy kicsit lehet látni de az is akkor ha kihúzom magam mint egy idiota .

Pólóban nem vészes a helyzet annyira de nem is a legjobb .

Nem az kellene hogy nagy darab legyek csak kicsit karakteresebb . Pl egyik haveromnak nincs ekkora tömege de az egész kiállása sugározza a fittséget , a robbanékonyságot . E helyett én olyan vagyok mint egy hentes .. Pedig vékony vagyok mert 186 cm 80 kg .. Csak ormotlan vagyok mint egy kólásüveg .. Tippek ?


2015. máj. 30. 11:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Az a csak váll edzés baromság. Hiába jó a válla, ha nincs háta. Nem hiába leszel "V" alakú a sok hátazástól. Mindenre kellene normálisan edzeni, ezt a "vállat alig tudom megedzeni" dumát meg gyorsan felejtsd el. Szépen felhergeled magad és odavágsz annak a rohadt súlynak. Vállból nyomás kétkezessel, oldalemelés, döntött törzsű oldalemelés, előremelés. A gépeket meg egy ideig felejtsd el. Majd ha már jó vagy, akkor lehet variálni.
2015. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
És lehet hogy meg kellene próbálni inkább heti 3 kemény teljes testes edzést alapgyakorlatokkal, úgy, hogy heti 1-2 kilót növelsz a súlyaidon. Persze néha meg kell állni és egy pár hétig szinten tartani, de utána megint növelni kell majd. És étrend is kell majd, ha most nincs.
2015. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 Titusztitusz ***** válasza:
Na...Már vártam az első reagálást,aki szerint amit írtam az "baromság"...(Jót is nevettem az előbb...Hiába na...Már kezdem kiismerni az itteni törzsközönséget...Ha nem olvastam volna az előbb, hogy "baromság" a tanácsom, már bizony egyenesen hiányérzetem lett volna...)Nade akkor maradjunk annyiban, hogy a kérdező majd eldönti hogy kinek hisz és kinek nem, én leírtam a magamét, (Saját tapasztalataim alapján mint mindig...)a többi meg akkor legyen a kérdező dolga...
2015. máj. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"CSAK ÉS KIZÁRÓLAG a vállakat erősítsd MINDEN ENERGIÁDDAL...Aztán majd ha már a vállaiddal elégedett leszel, akkor esetleg jöhet majd a többi testrész is...De csak akkor..."


Igazából csak ezzel van bajom, meg azzal, hogy csak felsőtestre koncentráljon. Szerinted piszkafa lábakkal hogyan fog festeni? A lábad a tested fele. Ha nem edzed, a tested felét nem edzed. Csak és kizárólag vállat erősíteni meg azért butaság, mert ha nem edzed kellő mértékben a többi izomcsoportot, akkor jóval hamarabb meg fogsz állni a növekedésben, mellesleg lehet, hogy nem is segít, mert mint már említettem a felsőtest ívét a hát adja. Nyilván fontos a váll is, de csak emiatt elhanyagolni a többi izomcsoportot oktalanság lenne.

2015. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Egymás után pedig nem lehet az izomcsoportokat kiedzeni. Ez nem úgy megy, hogy először 43-as karom lesz, majd ha megvan, akkor jön a 120-as mell, aztán meg ha kedvem lesz hasazok is, egyszer meg talán lábazok is az életben.

Ez nem így működik. A tested egy egész amit együtt kell edzened. Ne külön egységekre oszd fel, hanem egy egységes egészként kezeld, mert az összkép ami számít.

2015. máj. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 Titusztitusz ***** válasza:
A 14-es hsz-hez akkor néhány megjegyzés még:Rosszul értelmezted amit írtam...NEM AZT(!!) tanácsoltam a kérdezőnek, hogy "Edze a vállait méter szélesre, aztán a hasán meg lógjon a háj, a lába meg pipaszár legyen", hanem azt írtam hogy:ADDIG(!!)amíg a vállát/felsőtestét nem edzi hatalmasra, ADDIG minden más testrészét hanyagolja...Ugyanis gyorsabb lesz úgy a felsőteste fejlődése, ha KEZDETBEN minden energiáját-idejét eme testrészére koncentrálja...Aztán majd ha már a felsőteste "rendben lesz", AKKOR kezdjen neki a többi testrészének az edzéséhez...Ez a sorrend fontos a pszichikai szempontok okán...Bízok benne, hogy most valamivel érthetőbben írtam le akkor a tanácsomat...
2015. máj. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Titusztitusz ***** válasza:
A 15-ös hsz-hez is néhány mondat akkor:Lehet az izomcsoportokat külön-külön, és egymásutáni sorrendben is edzeni...Én magam is így kezdtem a dolgot, ezelőtt kb. 30 évvel...Először énis a vállakkal-felsőtesttel kezdtem az edzést,(Kezdetben fekvőtámaszokkal, aztán nehéz súlyzókkal...)majd amikor már elégedett voltam már a felsőtestemmel, akkor kezdtem bele először a has edzésébe, aztán meg utána a lábakéba...De persze úgy, hogy ALAPJÁRATON azért az előző testrészek edzését is csináltam...Úgyhogy inkább úgy kell értelmezni az álltalam írottakat, hogy FOKOZATOSAN kell kiterjeszteni a különböző izomcsoportok edzését a kérdezőnek, ELŐSZÖR kizárólag a vállakra ajánlatos koncentrálnia, aztán a vállakra-hasra, majd ha már elégedett ezen testrészeivel, akkor vállakra-hasra-lábra...A végén már EGYFORMA intenzitással mindhárom testrészre...(Nem azt tanácsoltam, hogy:Edze ki a felsőtestét, aztán HAGYJA ÚGY, és térjen át más testrészre...Nem...Nem...Én ilyen tanácsot nem adtam neki...)
2015. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Így már máshogy hangzik, de akkor is érdemes egy-egy gyakorlatot megtartani más testrészekre. Még jobb lenne, ha mondjuk felosztaná a váll edzést. Mondjuk hétfőn és szerdán betesz 2 lazább gyakorlatot vállra, a hét utolsó napján meg egy nagyon kemény teljes váll edzés.
2015. máj. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Titusztitusz ***** válasza:
Végülis csinálhatja úgy is, ha neki úgy megfelelőbb, én csak azért javasoltam ettöl némileg eltérő tanácsot, mert én figyelembe vettem még PSZICHOLÓGIAI szempontokat is...Aminek lényege az, hogy ha a kérdező a KESKENY VÁLLAI MIATT KOMPLEXUSOS, akkor mentális szempontbol jobb az ha MINNÉL HAMARABB SIKERÉLMÉNYE LESZ...Amennyiben MEGOSZTJA az energiáit ilyen-olyan mértékben a különböző testrészei között, akkor ÉRTELEMSZERÜEN LASSABBAN FOG FEJLŐDNI VÁLLBAN, ami lehet hogy elveszi a kedvét a további edzéstöl...Azért nem mindegy az, hogy most valakinek teszem azt 8 hónap alatt lesz méteres válla, vagy másfél év alatt...Főleg olyankor, ha amúgyis komplexusos a keskeny válla miatt...Ezért tanácsoltam azt, hogy csinálja úgy az edzést, hogy MINNÉL HAMARABB SIKERÉLMÉNYE LEGYEN...Aztán ha már a sikerélmény megvan, és az önbizalma is helyreállt, AKKOR jöhet az erőmegosztás a többi testrész között is...
2015. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az önbizalom nem attól áll helyre, hogy kiedzi egy testrészét. Mi van ha a melle gyenge lesz a válla meg széles? Rettentően néz ki pólóban egy széles váll meg egy lapos mell. Mindenképpen kell edzeni mindenre, hogy lássa, hogyan alakul és formálódik a teste, mint egy egységes egész. És bizony növelni kell a súlyokat is, rámenni az összetett gyakorlatokra, hogy megnövelje az erejét is. Ez az egész fejben dől el. A szép test sem tart örökké, de edzeni attól még öreg korodig kellene, hogy egészséges maradj. Fontos a pozitív beállítottság és a megfelelő izomtudat is. Én ha a retyón ülök, akkor is végig feszítem a testem izmait a lábamtól egészen a fejem búbjáig. A másik nagyon fontos dolog a szellem. A lélek hajt előre. A test mulandó, de a lelked erősödik. Erősödsz szellemben is az edzéstől, mert kitartóan lejársz mindig. Nem adod fel, tudatosítod magadban a célt, világosan látod magad előtt, hogy mit is akarsz valójában. Szívósság, nagy izomzat, könyörtelen állóképesség? Ezek elérése kizárólag rajtad áll, Kérdező. Képzeld el szépen, hogy hogyan akarsz kinézni vagy éppen mekkora súlyt akarsz majd mozgatni és valósítsd meg. Ha te szemét nagy vállakat akarsz, akkor többször edzed a vállad, de más részeid sem hanyagolod el! Ennyi a titok. Légy motivált.
2015. máj. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!