Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Rövidebb, de intenzívebb futás?

Rövidebb, de intenzívebb futás?

Figyelt kérdés
Edzés mellett futok heti 2 alkalommal. Jobb-e, ha intenzívebben futok? Konkrétan arra gondoltam, hogy egy 400 méteres futballpályán a kanyarokban lassabban, kocogva mennék, az egyenes szakaszokat pedig sprintelném. Jobb-e, ha ezt csinálom, addig amíg tudom, mintha kocognék, szintén, amíg bírom?
2015. jún. 1. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:

HIIT, magyarul intervallum edzés.

Akár úgyis csinálhatod ahogy leírtad, vagy 1 perc kocogás, 30 másodperc izomból sprint.

Valakinek ez jön be, valakinek az, egyénfüggő. Nekem pl remekül működik a HIIT, és az aerob is.

2015. jún. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2015. jún. 1. 13:01
 3/3 anonim ***** válasza:

Így is jó lehet, mert könnyebb betartani a szakaszokat, mint az órát nézni közben.

De pl. le is mérhetnéd, hogy fél perc sprint alatt mennyit futsz és ahhoz igazítod.

Pl. fél perc alatt sprintelsz 200 métert az pont félpálya, akkor utána kocogsz egy fél vagy egész kört, majd megint sprint és így tovább.

2015. jún. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!