Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Helyesek a számításaim? Hány...

Helyesek a számításaim? Hány kg leszek 9.5% testzsíron?

Figyelt kérdés

186 cm, 95 kg, 18.3% testzsír.


95 × 0.183 = 17.385 ( -> zsír tömege)

95 - 17.385 = 77.615 ( -> száraz testtömeg)


77.615 × 1,095 = 84.988425 ~ 85kg


Ez azt jelentené, hogy 9.5% testzsíron kb. 85 kg lennék?



+1:


82 kg-ról indultam, 4 hónap alatt mentem fel 95-re, 5g/tskg szénhidrát mellett. Nagyon soknak érzem ezt a zsírsodást, viszont ez volt az első tömegnövelésem (úgyhogy még elnéző vagyok magammal). Szerintetek ez milyen eredmény? Legközelebb próbálkozzak kevesebb szénhidráttal?



2015. jún. 4. 23:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Honnan tudod BIZTOSAN, hogy pont 18,3% a testzsír%od?
2015. jún. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A számítás jó. Ha 95kg vagy valóban 17% tzs-vel az sztem bőven jó kiindulási alap, felteszem amikor 82 voltál az eléggé szálkás-vékony hatást keltett?

Ha szálkásítás végén sokkal jobban nézel ki mint amiről kezdtél, akkor minden maradhat ugyanígy. Olyankor kell változtatni ha elmarad az eredmény a várttól.

2015. jún. 4. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A probléma az, hogy most úgy érzem magam mint valami erőemelő... és itt nem a teljesítményről beszélek. :D


Egyébként 82 kg-n sem voltam szálkás. 30-31 testzsír%-on kezdtem el foglalkozni ezzel az egész témával (112 kg), aztán lementem 82-re. Akkor kb. 14-16%-on voltam (de ez csak nagyon becslés-szerű, fogalmam sincs mennyi voltam), türelmetlen és lelkes, szóval elkezdtem tömegelni.


Ez azt jelentené, hogy 4 hónap alatt felpakoltam 3 kiló izmot? /Sőt, igazából ez a 4 hónap még nem telt le, még egy hónap van vissza/

2015. jún. 5. 00:07
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Van ugye a csontozat, ehhez dukál egy bizonyos mennyiségű vázizomzat, hogy mozogni tudj.

Vannak ugye belső szerveid is, pl. agy, máj, stb.

Az izmokhoz dukál kötőszövet, zsír, víz - egy bizonyos arányban.

A szervezet ehhez az arányhoz eléggé ragaszkodik.

De ha pl. vizet veszt a szervezet, akkor kevesebb izom kell a kisebb súly mozgatásához: automatikusan lead a szervezet valamennyi zsírt, izmot, kötőszövetet is.

A zsír, izom, kötőszövet, víz EGYÜTTESE az, amit leadsz vagy felszedsz, nem önmagában a zsír.

2015. jún. 5. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként a ókori görög olimpikonok és istenek szobrai a 15% körüliek.
2015. jún. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

namármost jól kimatekoltad. De bioszból bukta, mert a feltételezésed az, hogy csak és kizárólag zsírt veszítesz, vizet, izomszövetet nem, mondhatni, ezek mennyisége konstans.


innen kiindulva szerintem cucc nélkül lehetetlen 10 alatti testzsírt hozni 80 kiló felett.

2015. jún. 5. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Pedig nekem is ez lenne a célem 80 kg 10%es testzsírral. Franc hogy minden jóhoz kox kell! De tudod mit 12% ot el fogok érni 80 kilósan.
2015. jún. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szívem szerint lennék 95 kiló 10 testzsírral ennél több és szárazabb tömeg nem is kéne.
2015. jún. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A magasságtól/csontozattól is függ ez nagyban, nem lehet egy sémát felállítani.


Tekintve, hogy bár magas vagy, de nem túlzottan: ha jól nem edzel hosszú ideje, akkor pedig látatlanba is megmondom, hogy lehetetlen, hogy te 9.5% testzsíron 5 kiló legyél.


Lazar Angelov 180 centivel 90 kiló kb. 5% testzsíron.. Nézz rá. Szerintem te nagyon-nagyon elszámolod magad. Garantálom, hogy nem vagy 95 kilósan 18.3%.. Innen már alapból a számolásodnak nincs értelme.


Ha a véleményemre vagy kíváncsi, akkor azt mondom, hogy ezután legalább megtanulod, hogy kell tömegelni... Nem így. Négy hónap alatt 13 kiló irdatlan sok. Örülhetsz ha abból 4 kiló izom, és még kérdéses mennyit tudsz belőle megtartani. Naturálban az ilyen tömegelés nem működik.

A megoldás: kis kalóriaplusz. Vagyis: ne zabálj annyit, és a kardio/aerob is a barátod.

2015. jún. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A testzsíromat a 7 pontos bőrredő méréssel mértem. Korábban szépen szétpréseltem a bőröm, és elég vad értékek kijöttek, de most épp csak hozzáérintettem a mérőt (egyébként digitális, tizedmilliméterre pontosan mér).


Ennek ellenére persze simán lehet, hogy nem ennyi a testzsírom, viszont ez a legpontosabb mérés, ami elérhető számomra.

2015. jún. 7. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!