Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyi folyadékot kellene innom?

Mennyi folyadékot kellene innom?

Figyelt kérdés

Eddig napi 2,5-3 L körül ittam, de valaki azt mondta, hogy az én 80 kg súlyomhoz lehetne az nyugodtan 5 L is. Szerintem az rengeteg... vagy létezik, hogy elbírna/igényelne simán ennyit is a szervezetem?


Ti mit gondoltok? Elég a 3 L vagy menjen inkább a 4,5-5 L ásványvíz?



2015. jún. 8. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Én is 80kg vagyok és simán megiszok 5 litert. De egyébként nem kell annyi. Azért 3-4 liter nem ártana.


Szerintem az ásványvíz kidobott pénz, persze van aki ezzel vitatkozik.

2015. jún. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ásványvízből elég napi 1 liter.Neked a 80 kilóhoz a minimum napi össz folyadék beviteled 4 liter.Ha edzel is,vagy ilyen meleg van,akkor több kell.
2015. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1 liter/ 20ttskg
2015. jún. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem erőltetnék le többet, mint ami jólesik, az tuti. Elég macerás lenne mérni is, szerencsére nekem elég jól működik az, hogy iszom, ha szomjas vagyok. Állítólag sokaknál nem működik ez így. Pedig jó így, mert a test vízigénye változó s lövésem sincs, mennyit viszek be ételből, de az se jut eszembe, hogy minden iváskor méricskéljek.


Egyszer direkt megittam 4 litert a kb. 65 kilómhoz. Aznap pokolian szomjas voltam egész nap, alig ettem, másnap pedig alig ittam, képtelen voltam rá. Nem igazán tűnt egészségesnek... Viszont volt, hogy teljesen természetesen, szomjúság alapon bement 4 liter (csak éppen nem mértem, de tuti sok volt) s meg is volt az oka.


Enni is annyit eszem, amennyitől jóllakom, nem előírt kalóriamennyiséget tolok... (amúgy számolok kalóriát és makrotápanyagokat és van is egy elképzelésem, mivel fogyni akarok, de ha éhes vagyok, eszem, ha nem, nem).


Úgyhogy én a természetesség híve vagyok, legalábbis rendesen működő szervezet esetén. Aki magától keveset eszik-iszik, vagy észleli, hogy gond van, annak nem árt figyelnie rá.

Azonkívül nem hiszek az ekkora igényekben, extra körülmények nélkül. Fehérjét és szénhidrátot sem eszem napi 200 grammot, mert iszonyúan sok lenne nekem :D Nem szoktam a tipikus utakat követni.

2015. jún. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!