Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Érdemes, eredményes így...

Érdemes, eredményes így csinalni vagy ne csináljam a kettőt együtt?

Figyelt kérdés
Most szeretném elkezdeni a fegyencedzést. Ugye az első szintek egeszén az 5.ig könnyűek de a könyvet elolvasva nem lépem át ezeket hanem 5 hónap alatt eljutok az 5.szinthez. Ebbe annyi a baj hogy már 1-2 hónapja elkezdtem edzeni és nyár végére már szeretnék valahogy kinézni. De a fegyencedzés könnyű gyakorlataival őszig nem lesz nagy fejlődés. Ezért csinálhatom azt hogy folytatom az edzésemet (heti 3) és közbe edzés előtt vagy után megcsinálom a fegyencedzés gyakorlatait(falnál fekvőtámasz stb.) egészen őszig amikor elérek a nehezebb gyakorlatokhoz, felhagyok az edzéssel és a fegyencet folytatom magában. Ez jó terv vagy inkább hanyagoljam? (Mindent eszek és edzés után besf proteint iszok van sima szőlőcukor porom is de azt nem tudom mikor és mennyit egyek belőle) 62kg 182cm 16/F

2015. jún. 21. 14:21
 1/7 Tyler913 ***** válasza:
48%

Magyarázza már el nekem valaki,hogy mégis mi a jó ebben a fegyencedzésben azon kívüli,hogy divatos? De most komolyan,egyszerűen nem értem.


Ha az a célod,hogy fejlődj,akkor menj terembe,és eddz súlyokkal.

Egyébként ha csak most kezdtél edzeni,nyár végére nem fogsz még "valahogy" kinézni. Ehhez több idő kell. Valamennyit lehet fejlődni,de nem leszel hirtelen Arnold attól a 2 kilótól,amit nyár végéig (max) izomban fel tudsz építeni. Viszont a zsírvesztés már lehet látványos,de az ugye egészen más tészta.

2015. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A fegyenc azt állítja magáról, hogy jobb mint a súlyzós. Ingyen letöltöd ncore-ról elolvasod és mivel a másik oldal véleményét ilyenkor már taszítod és amúgy se tudod megtalálni ennyire népszerűen ill. szájbarágósan sehol, ráadásul egy könyvet le tudsz tölteni egy edzőtermet meg nem így olcsóbb is, teljesen elfogulttá tesz.

Én egy évet b@ztam el fegyenccel, utána fél évig csináltam fegyenc alapgyakorlatokat kiegészítve súlyzósokkal, mire rájöttem, hogy saját fejlődésemhez mi az ami kell és mi az ami nem. Mostanra teljesen áttértem súlyzósra és csodával határos módon el is kezdetm fejlődni végre. Aki kitartó és általános genetikával rendelkezik az előbb-utóbb a súlyzóknál fog kikötni. Aki meg fegyenccel hoz jó eredményeket annak marhaszerencsés genetikája van.

2015. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A Fegyencedzés önmagában nem rossz, csak nem fogsz vele testépítő fizikumot elérni. Erősödni lehet vele persze, de én inkább súlyokat használnék, főleg ha már elkezdted. Nem kell neked végig menni ilyen-olyan lépéseken, a konditeremben is lehet húzódzkodni, tolódzkodni még akár plusz súllyal is. Fekvőtámaszokat otthon is nyomhatsz, vagy lenyomod őket mellezés elején. A súlyzós edzéstől is erős leszel, a kondis ismerősöm is ugyanúgy tud egykezest fekvőtámaszt például. Egy lábon guggolni is meg lehet tanulni otthon, minden este gyakorlod 5 percet és megtanulod a technikád a súlyzós edzésből meg jönni fog az erő. Naturálban meg nem leszel akkora, hogy ezeket a mozdulatokat ne tudd végrehajtani.
2015. jún. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem azt kerdeztem milyen a fegyencedzes az elso valaszolonak mondom. Ajanlom hogy a kerdesre figyelj es szovegertes. Tudom hogy nem leszek Arnold.. Nem is akarok nagy kondis allat lenni:DDD Hanem kicsit szalkas es vastagodjon a karom. Ha meg ugyanugy erosodom tole mint a konditol miert ne csinalhatnam azt? Amugy eddig is huzodzkodtam, fekvotamasz,guggolas. Szoval ezeket. Sajat testsullyal edzek mert sajnos nincs lehetosegem kondizni
2015. jún. 21. 18:08
 5/7 Tyler913 ***** válasza:

Mégis ki a jó francot érdekel hogy mit ajánlasz? 16 éves vagy bazeg és te kértél segítséget. Szóval inkább én ajánlom,hogy gondold át a dolgokat.


Azt írod,hogy 1-2 hónapja már elkezdtél edzeni,ill. most szeretnéd elkezdeni a fegyencedzést,és csinálhatod-e együtt a kettőt. Én erre kifejeztem,hogy ha fejlődni szeretnél ("de a fegyencedzés könnyű gyakorlataival őszig nem lesz nagy fejlődés"),akkor a hagyományos súlyzós edzésnél nincs hatékonyabb. Ha te a fegyencedzésben,street workoutban,calisthenicsben,féllábon krumplipucolásban találtad meg önmagad,akkor hajrá,csináld azt. De ha az a célod,hogy minél gyorsabban fejlődj,akkor ahhoz a legjobb a súlyzó.


Szálkás meg a normális étrendtől leszel,ha mellé még kardiózol is.

2015. jún. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Fikázni kezdtél el de mindegy:DD Ne is irj ide leci ha nem tudsz normalisan valaszolni. Es az elozo valaszomba irtam hogy NINCS lehetosegem kondiba jarkalni es sulyzozni
2015. jún. 21. 18:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha már ment a fekvőtámasz, guggolás, húzódzkodás, akkor minek kezded el elölről tanulgatni? Semmi értelme. Inkább szerezz be egy súlymellényt.
2015. jún. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!