Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szteroidhoz nyúljak? :/

Szteroidhoz nyúljak? :/

Figyelt kérdés

egy éve, és 2 hete hogy testépítek. az első pár hónapba úgy nőttem mint a bolond gomba (rendes kaja nélkül). bár szerintem az elején mindenki gyorsan fejlődik. és egyszer megállt a fejlődésem. egy hónapig gondolkoztam hogy mi a p**** lehet, és felkerestem egy személyi edzőt. Ő azt mondta az étkezés a probléma. állított össze nekem egy étrendet, és egy edzés tervet. ezzel szépen NAGYON lassan fejlődtem, de az utóbbi 2 hónapba semmi. pedig mostanára tényleg mindenre oda figyelek

70% kaja, 20% edzés, a többi a kiegészítő meg az alvás. de minden rendbe van 7-10 órát alszom (mikor hogy..)

étrendkiegészítők közül amire rákattantam az a fehérje. az megy minden mennyiségben (viccelek.. )

edzés utána és reggel szoktam inni (edzés után hozzá adott ch-val)

az étrendem kb ilyen (6-8 étkezés)

reggeli előtti valamiu közvetlen miután kiszálltam az ágyból: Proteinturmix

reggeli: nagy átlagba tojás, és teljes kiőrlésű kenyér.

ilyenkor neki állok csinálni a napi kajámat ami nagy átlagba fél kiló húsból, fél kiló rízsből (szárazon) és kül. zöldségekből áll.

ezeket szoktam elosztani, és variálni minden féle főzési/sütési praktikával.

a vacsi túró szokott lenni. mivel tömeget növelek, ezért nem tartom soknak a félzsíros túró 100/7g-os zsírtartalmát. (édesítőszerrel, közvetlen lefekvés előtt)

konkrétan ebből áll egy étkezés.

az edzéseken is mindíg akkora súllyal vannak kivitelezve a gyakorlatok, hogy minimum 6-12 ismétlés menjen. gyakorlat szakaszától függ.

törekszem mindíg a lendületet elkerülni, és teljes koncentrálással az adott izomcsoportra összpontosítani.

a nyújtás és a bemelegítés minden edzésen megvan.

alapgyakorlatok is megvannak (húzóckodás, tolóckodás, stb...) sorozatok közötti szünet 30-60mp.

ennél több mindent nem tudok tenni a fejlődés érdekében..

18/F



2015. jún. 21. 18:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

mostanában emlegetik a kolbászt.. :D

viccet félre téve ennél nincs rosszabb amikor nem fejlődik az ember.

szerintem próbáld meg nem szétszakítan a termet vagy ezzel ellentétben "zúzzál" nekem ez segített az elején, egyhét normál edzés egy hét brutál edzés ha lehet így fogalmazni

2015. jún. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
ja és próbálj más tápanyag forrásokat is
2015. jún. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 Tyler913 ***** válasza:
100%

Mielőtt cuccolnál,a következőket gondold végig:


1. A kox drága. Van erre évi több százezer forintod?

2. Jó eséllyel kamu cuccot kapsz. Magadba nyomnál valamit,amiről azt sem tudod,mi van benne?

3. A szteroiddal megszerzett formát csak szteroiddal tudod tartani. Kész vagy arra,hogy ha most elkezded,folytatnod is kell évekig?

4. Az egészségügyi kockázatok: ezekről ódákat lehetne zengeni,de persze tudjuk,mindig mással történnek.


Ha nem fejlődsz: először is,legyenek reális elképzeléseid arról,hogy naturálban mennyit is lehet fejlődni. Sajnos közel sem annyit és közel sem olyan gyorsan,mint azt a legtöbb ember várja. Nem fogsz havonta kilókat nőni izomban,akármit is csinálsz. Ez az igazság. Ha egy évben néhány kilót hozol szárazon,már az óriási dolog,és ez is fokozatosan lelassul 2 év után. Szóval az,hogy már nem fejlődsz annyira,teljesen normális.


Másfelől az is lehetséges,hogy jobban fejlődhetnél,de valami gátol. Ilyen lehet pl:

- nem eszel eleget (ezért kell mérni a kaját)

- túl vagy pörgetve,túledzett vagy

- nem edzel annyira keményen,mint gondolod,vagy egyszerűen megszokta a tested az edzéstervet,és változtatni kéne


Szerintem mielőtt kokszolnál,próbáld ki az alábbiakat:

1. Variálj a kaján. Kezdd el grammra kimérni,mennyit eszel,és ennek függvényében növeld/csökkentsd a tápanyagbevitelt. Olyan nincs,hogy eleget eszel,és nem nősz. Legrosszabb esetben zsírosodsz,de valamilyen változásnak lennie kell.


2. Próbálj ki új edzésterveket,új sorozatszámot,alternatív technikákat (pl. vetkőző sorozatok,HIT-edzés,stb.)

2015. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Szerintem más edzésterv kell. Ha osztott terved van, akkor térj át heti 3x teljes testre. Dolgozz nagyobb súlyokkal, esetleg nézz után az ICF 5x5 edzéstervnek. Esetleg nézd meg a Hardgainer edzéstervet. Legyen edzésnaplód, hogy áttekinthető legyen, hogy mit csinálsz. Esetleg az egyes edzésnapokról is felírhatod, hogy mit tapasztaltál. A szteroidot felejtsd el, de sürgősen!
2015. jún. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok a szteroid ellen. Én is használom. DE!!! Te nagyon fiatal vagy még.


Ha egy fiatal sportoló, akár csak egy kis ideig szteroidokat, anabolikákat használ, már irreverzibilisen (visszafordíthatatlan) korlátozza az tesztoszteron, sperma, a pajzsmirigy hormon, és inzulin képzését. Amikor leáll az anabolikák szedésével, a teste megpróbál visszaállni a normális hormonháztartásra. Viszont ha ezek a mirigyek még mielőtt megértek, korlátozva voltak a funkciójukban az anabolikákkal való visszaélés miatt, előfordulhat, hogy sosem lesznek képesek egészséges hormonháztartást létrehozni.


A csontok hosszanti növekedése is majd csak 21 éves korra fejeződik be. Az anabolikus szteroidok felgyorsítják az úgynevezett osszifikációt (csontosodás), és bizonyos körülmények között félbeszakítja a csontok hosszanti növekedését. Ez azt jelenti, hogy az érintettek sohasem érik el a genetikai kódjukban előírt testmagasságot, sem a vállszélességet

2015. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Mindenképpen az edzéssel kellene variálni. Ennyi az egész. Lehet hogy már az adott ismétlésszám túl sok neked, próbáld meg például az 5x5-öt vagy a 3x3-at, 3-4 perces pihenőkkel! A 30-60 mp iszonyat kevés még egy kezdőnek is! Illetve nincsen kőbe vésett sorozat és ismétlésszám, ami az adott egyénnek legjobban megfelel azt kell erőltetni, ki kell tapasztalni. A testépítés és erőemelés az sport, nem állattenyésztés, hogy csak beviszem a napi tápanyagot és akkor törvény szerűen másodperc pontosan izmosodok és erősödök meg, mindenféle koncentráció, és akaraterő nélkül. Lehet például, hogy neked a lendülettel való edzés hozza meg az eredményt.


Én például kipróbáltam a HST edzést, ami 40 nap alatt plusz 10-15 kg-os fekvenyomás csúcs növekedést okozott 4 (!) év edzés után. Nem hittem volna, hogy ennyi idő után ennyit tudok még fejlődni az adott súlycsoportban. Sokszor fejben kell a határokat áttörni, és akarni, ráérezni a technikára, stb. Például a kissé hidalós fekvenyomásról hallottál már, és az intenzitás növelő technikákról? Ezeket mindet be lehet vetni, gyakorlatilag a variálások variációja végtelen. Van egy olyan könyv : Wittmann Zsolt - Powerbuilder, ami szabadon letölthető, és az adott edzésmúlttal rendelkező sportolónak van kimondott program, ebbe most nem megyek bele hogy miért is.

2015. jún. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Esetleg mondhatnál magadról még valami konkrétumot. Hány kg vagy? Milyen magas? Fekvenyomás, Guggolás, Felhúzás, Vállból nyomás mennyi megy?
2015. jún. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
165cm, és 68-69 kiló. guggolni nem szoktam, sőt.. őszinte leszek, sokszor a lábedzés is elmarad. mindíg hét végére teszem, és valamiért 10ből 5x elmarad. ennek ellenére megvagyok elégedve a lábizomommal. nekem a fekvnyomás nem jött be, ezért váltottam fekvenyomó gépre, (olyan ami a fejlettebb konditermekbe van, a két kar külön mozog, és csukjára is alkalmas.) ezzel 90 kiló a max. ha egyedül vagyok 4-5, de egy kis segítséggel 8 ismétlést tudok végezni. lehúzásnál 75-80 kiló attól függ hogy iszok e bármi edzés előtti cuccot. vállból nyomásnál egykezes súlyzókkal kettő 22 kilós a max. tehát 44-45 kiló amibe megy 8 ismétlés (az utolsó kettő segítséggel, kreatinnal vagy edzés előttivel segítség nélkül) a tricepszemet tartom a legerősebbnek, mert akármilyen terembe vagyok, az össz súlyt mindíg letolom csigán. padon fekve 18 kiló kezenként homlokra engedésnél.
2015. jún. 21. 20:55
 9/21 anonim ***** válasza:
Nem fog tetszeni, de meg kellene próbálni padon nyomni és guggolj. Azért nincs tömeged, mert nem edzed a tested felét!
2015. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
egyedül a láb az, ami néha elmarad. azon kívül soha nem hagyok ki semmit
2015. jún. 21. 21:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!