Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kezdjek el fekvőzni?

Hogyan kezdjek el fekvőzni?

Figyelt kérdés

Tipikus kocka vagyok, semmi sport és egyebek!

Na most én ezen szeretnék változtatni, elmenni sportolni és elkezdeni fekvőzni.

16 éves vagyok és olyan 15-20 normál fekvőnél végem van!


Ti mit ajánlanátok, hogy kezdjek bele?



2015. jún. 21. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:
62%

google - fegyencedzés pdf

olvass...

csak a konditerem ellenes felsleges rizsát ne vedd halálosan komolyan a könyvben.

2015. jún. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
41%
Először is melegíts be előtte, egy kis futással aztán kar, váll körzések, csukló, könyök stb. És ne nyomj egyszerre ennyit mert teljesen felesleges, én anno amikor elkezdtem érdeklődni a sportok iránt lehettem 12-13 éves ha jól emlékszem ötösével kezdtem lenyomtam 5-öt szabályosan (ez fontos) aztán pihi, megint 5-öt szabályosan és így tovább. Senki nem lát téged, szóval ne akarj egyből 15-öt nyomni mert felesleges. Ma is edzettem már öklön nyomom a fekvőket edzés után. :D Apránként kezd el. :D Mellette lehet futni is. Sok sikert. Adjál zöldet, ha már ennyit írtam. :D 22/f. :D Lenyomsz 5-6 sorozatot és utána esetleg felülés egyebek. Másik nap megint és érzed, hogy menne több is abból a fekvőből. Apránként csináld. :D
2015. jún. 21. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztos hogy szabályosan megy az a 15-20? Azért az nem olyan kevés, egy olyan embertől aki soha semmit nem sportol meg kifejezetten sok. Nézz utána hogy hogy kell szabályosan csinálni aztán hajrá. Csináld minden nap, próbáld meg fokozatosan emelni a tétet.
2015. jún. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kezdesnek csinald azokat amiket a suliban a tornaoran, csak tobb lelkesedessel.


Ne egyszerre csinalj annyit amennyit birsz, hanem tobbszor kevesebbet es odafigyelve, szabalyosan.


Ne varj gyors eredmenyt, mert az elveheti a kedvedet. Legyel kitarto, figyelj a fejlodesedre es ennek tukreben nehezitsd idorol-idore a gyakorlataidat.


Azt mondod, hogy egyszerre megy 15-20 fekvotamasz. Akkor most ne egyszerre nyomd le, hanem csinalj csak 8 szabalyosat, pihenj par masodpercet es megint nyomj le 8 szabalyosat (ezt ismeteld meg legalabb 5x) ... amint latod, mar is 40 fekvonel tartasz. Igy dzzel par napig, ne kapkodj es figyelj oda a szabalyos gyakorlatokra.

Ha ugy erzed, hogy mar konnyen megy, akkor a 8 helyett csinalj 10-es szeriakat es ugyan ugy 5 sorozatban, kis szunetekkel. Ezt megint csinald egy darabig, majd az 5 helyett emeld a sorozatot 6-ra, majd 7-re es igy tovabb 10x10-ig.

10x10-nel megallhatsz a szeriak es sorozatok tekinteteben es elkezdheted maskent neheziteni a gyakorlatot, mondjuk a labadat felteszed a szekre ... keszobb az asztalra.

Es mindent igy tovabb a fokozatossag elven haladva, rendszeresseggel es kitartassal!

2015. jún. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!