Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítők! Lehet hozzátok...

Testépítők! Lehet hozzátok 1-2 kérdésem?

Figyelt kérdés

-Az álló bicepszgyakorlat kétkezessel melyik változatban jobb? Egyenes vagy francia rúddal? (Ti hogyan csináljátok?)


-Hátra hány gyakorlatot csináltok és milyeneket? Sokan írnak 5 meg 6 gyakorlatról, míg a többi izomcsoportnál 3-4-et javasolnak.


-Általánosságban milyen gyakorlatokat kerültök, vagy edzéstechnikai módszereket használtok, hogy kíméljétek a vállatokat?



2015. jún. 27. 13:42
1 2 3
 1/21 HarciCsiga ***** válasza:
50%

1. Majdnem hogy mindegy picit mashogyan huzza a a bicepszet a francia rud kevesbbe bantja a csuklot en nem bicepszezek se egyenes se francia ruddal altalaban.


2.szerintem hatra kell egy felhuzas 2 fajta evezes es ket fajta lehuzas ezekbol legalabb 2 legyen szabadsulyos mehet meg egy hatodik pumpalosabb gyakorlat esetleg egy csigas vagy egy gepes athuzas


3.ha fajos a vallad kerüld a rudas nyomasokat regi merevpalyas gepeket es alaposan melegits be en nem nagyon kerulok gyakorlatokat idokozonkent kiveszem a frkvenyomast ha kezd roty lenni a vallam ennyi.

2015. jún. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%
Aki 3-4 gyakorlattal nem tudja szétbombázni a hátát és marad még benne annyi, hogy még 1-2 gyakorlatot végezzen, annak rossz a technikája..
2015. jún. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 HarciCsiga ***** válasza:
44%
Ja vagy csak punci a maradek par gyakorlathoz :)
2015. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
A vállaknak akkor a Smith-keretben végzett mellről nyomás nem nagyon tesz jót?
2015. jún. 27. 14:19
 5/21 HarciCsiga ***** válasza:
Attol fugg kienek de az is mar kotott palyanak szamit de ha nem faj vagy ropog tole a valadda akkor nincs gaz
2015. jún. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Most kezdett el fájni a vállam, de csak a jobb. A balnak semmi baja. Felemelem, szúr. Alaphelyzetben semmi baja..
2015. jún. 27. 14:38
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Csiga megmondja a frankót, én bicepszgyakorlatokból az egykezes változatokat ajánlom. Váll kímélés érdekében is egykezes súlyzókat, edzés előtt gimnasztikát és dinamikus nyújtást, edzés végén statikus nyújtást és idegi nyújtógyakorlatokat.


Hátra kell 4-5-6 gyakorlat tényleg(edzettségi szinttől függően), mert nagyon összetett izomcsoport sok izomból áll, 3 munkasorozat elég mindegyikből.

2015. jún. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
50%

Álló bicepszet és egykezesekkel szoktam és beforgatom. Nem szeretem rúddal, mert megfájdul az alkarom.


Hátra mehet:

Húzódzkodás

Invertált evezés/Lehúzás mellhez csigán

Egykezes evezés

T-rudas evezés

Hiperhajlítás/Merevlábas felhúzás kis súllyal


Vállnál kerüld az állig húzást, helyette hónaljhoz húzást csinálj egykezessel, ha szereted ezt a gyakorlatot. Ami fáj azt ne csináld.

2015. jún. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem a francia rúd jobb.


Hátedzés nálam így néz ki: bemelegítés haspréssel, hiperhajlítással, lábemeléssel. Nem rég elkezdtem inverz evezést csinálni, de ez inkább csak bemelegítés. Lehúzás, utána evezés rúddal. Ezen kívül általában még egy kezes evezést szoktam. 3-4 bőven elég, nem kell hátra se több.


Kerülöm a sima fekvenyomást. Egyszerűen nem érzem olyan hatékonynak mellre. A döntött padosat is kézi súlyzóval csinálom.


A váll kímélésre módszer: melegíts be! Nálam ez viccesen hosszú procedúra, de már rájöttem, hogy megéri. Emellett mellezésnél figyelj arra, hogy a lapockád le legyen szorítva. A vállad sose jöjjön a mellkasod elé. Ezt úgy tudod elérni, hogy a vállad leszorítod, de szerintem akkor fog így is maradni a pozíció, ha koncentrálsz arra, hogy a mellkasodat kidugd. Ettől enyhén homorú lesz a hátad. Így kell nyomni, ez elég kellemetlen lesz először, de nem baj, majd rutinná válik.


Váll edzés nem igazán okoz gondot ha bemelegítek. De ott is szabályosságra kell törekedni. Nyakból nyomást nem erőltetném.

2015. jún. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. jún. 27. 15:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!