Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen időközönként érdemes...

Milyen időközönként érdemes fekvőzni?

Figyelt kérdés
Egy ideig nem tudok terembe járni, így itthon kell megoldanom az edzést. Arra gondoltam, hogy hétfő-szerda-péntek fekvőznék, lehet szerdára be tudok iktatni kézisúlyzós nyomást és tárogatást. Csak melledzés lenne! A többit már beterveztek csak ez kérdéses.
2015. jún. 27. 17:39
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Nem konkrét tényeket vonultattam fel, csupán megneveztem egy súlyt. Nem is tudod pontosan kiszámítani, mert emberfüggő, nem lehet rászabni egy valamit senkire sem. Az erőemelők meg nem átlagos emberek. Nem azt mondtam, hogy földönkívüliek, hanem csupán azt próbáltam hangsúlyozni, hogy jobb a genetikájuk, mint a nagy átlagnak. És igen, edzettem valaha. Nem vagyok nagy forma, nem is erre edzem. Engem az állóképesség érdekel inkább, mint az izomtömeg.
2015. jún. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
És az is nyilvánvaló, hogy aki kisebb ismétlésszámmal edz, az hamarabb ér el nagyobb súlyt, de könnyebben meg is fog akadni a fejlődésben, míg ha egy magasabb ismétléses tartományban növelem a súlyt, akkor ugyan lassabban jutok el ugyanoda, de több tartalékom lesz, nagyobb állóképességem és szívósabb leszek. Ennek számtalan pozitív előnye van. Szerintem jobb egy közepes súlyba több ismétlés, mint egy nagy súlyba kevés. Egészségesebb az ízületeknek, nehezebben kötsz be, gyorsabb leszel.
2015. jún. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Sowilo ***** válasza:

A mezei erőemelők ugyanolyan genetikájúak mint az átlag. A világbajnokok pedig minden sportban egy picit "mutánsok"... Ha állóképességre edzel, akkor a magas ismétlés számodra optimális. Csak ugye itt az erő és az izomtömeg növeléséről volt szó. A gyorsasághoz meg aztán végképp semmi köze az egésznek.


Alacsony ismétlésnél akkor lehet megakadni, ha nincs egy konkrét progresszió az edzéstervedben, amit edzésnaplóban vezetsz hétről hétre. Ráadásul ki lehet egészíteni magas ismétléses gyakorlatokkal, fordítva viszont nem tudod megoldani.


Az ízületeknek a szabálytalan végrehajtás az egészségtelen, nem a súly. Szívós Bob Marley volt, bekötni pedig a cipőt szokás...

2015. jún. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Jön az izom 15-20 között is. A gyorsaság is számít, de inkább küzdősportokban. Emlegetted a bokszolókat. Na nekik nem túl jó az alacsony ismétlés, mert egy tizedmásodpercet is lassulhatnak vele, ami a ringben veszélyes lehet.

Szívósak a favágók például, mert egész nap bírják verni a fát, nem az van, hogy 3x8 guggolás és go haza. Bekötni meg beköthet a váll például, akár hiszed, akár nem. Magamon is tapasztaltam. Súlyemelőknél például egyenesen tiltják a fekvenyomást, mert beköt a váll.

Itt meg rengeteg kérdés van azzal kapcsolatban, hogy nem nő a bicepsz, de a srác nem tudja miért. A súlyt se bírja növelni, stb. Itt jön be a magas ismétlésszám mint megmentő.

Az ízületeknek meg igenis nem jó, ha valaki 150 kiló alatt erőlködik sokszor.

2015. jún. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!