Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen időközönként érdemes...

Milyen időközönként érdemes fekvőzni?

Figyelt kérdés
Egy ideig nem tudok terembe járni, így itthon kell megoldanom az edzést. Arra gondoltam, hogy hétfő-szerda-péntek fekvőznék, lehet szerdára be tudok iktatni kézisúlyzós nyomást és tárogatást. Csak melledzés lenne! A többit már beterveztek csak ez kérdéses.
2015. jún. 27. 17:39
1 2 3
 11/24 Sowilo ***** válasza:

Nem érezted, hogy dolgozik az izom, és azt mondod, jól csinálod? Ezt gondold át még egyszer. Az, hogy fáj és ég a bicepszed, annyit jelent, hogy kezd savasodni. Amikor már le kell dobnod a súlyt 20 ismétlés után, az azért van, mert elfogyott az állóképességed. Az izomláz oka pedig szintén a tejsav. Ezeknek viszont semmi közük azokhoz a mikrosérülésekhez, amiket alacsonyabb ismétléssel okozol az izomszövetekben, pedig a fejlődést ettől várhatod leginkább. Amit a kezdő hónapok után elérhetsz a magas ismétlésszámmal, az a szarkoplazma hipertrófia, ami annyit jelent, hogy az izomrostok közötti kitöltő anyag(vérerek, szénhidrátraktárak, stb) méretét, mennyiségét növeled, ami kiegészítésként hasznos, de erre alapozni nem fogsz tudni hosszútávon, ha naturál vagy.


Persze hallgathatsz a fegyencedzős gyerekekre is.

2015. jún. 29. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Rengeteg sportban edzenek súlyzókkal, például az általad emlegetett bokszolók is a magas ismétlésszámokat kedvelik. A magas ismétlésszám használata is eredményezhet jelentős erőnövekedést, akár meg is duplázhatja a súlyt rövid időn belül. Nem mindenkinek jó 5 ismétléssel edzeni. Ha neki 15-20 vált be és ebben a tartományban növeli a súlyt, akkor ebből semmi gond nm fog származni.
2015. jún. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Sowilo ***** válasza:

Igen, a bokszolók is magas ismétléssel edzenek, ezért hoztam fel őket példának. De kajakosokat is írhattam volna, vagy valami egész mást is.


Persze, 15-20as ismétlésszámmal rövid időn belül megduplázhatod a súlyt, ha most kezded az egészet. De akkor mindegy mit csinálsz, fejlődni fogsz, akkor is, ha hülyeséggel próbálkozol. Én olyat még nem láttam, aki valódi fejlődést ért el úgy, hogy kizárólag magas ismétlésszámmal edzett, és nem használt kokszot. Felhozom most példának a train with brain-es srácot. Imádom az írásait, kivéve ha edzésről van szó. Ajnározza a magas ismétlésszámot, és állítja, hogy ez az egyetlen működő módszer, aztán mikor képet rak fel magáról, kiderül, hogy valami 60 kilós épp hogy izmos gyerekről van szó. De ha testsúlyos edzés, akkor is ott vannak az ilyen Frank Medrano, vagy Lazar Novovic-féle srácok, akik többszáz ismétléses edzéseket nyomnak, de egyszerűen gizdák Adam Raw-hoz képest, aki nagy súlyokat köt magára a testsúlyos gyakorlatoknál, és alacsony, esetenként 1-4-es ismétlésszámmal edz.

2015. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
nekem tökéletesen megfelelne frank medrano vagy lazar novovic testalkata :)
2015. jún. 29. 14:03
 15/24 Sowilo ***** válasza:
győztél
2015. jún. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Nem is több százról volt itt szó, hanem csak 15-20 db ismétlésről. Ha növelem folyamatosan a súlyt ebben a tartományban, úgy mint ahogy más teszi ezt 8-12 ismétléssel, akkor ugyanúgy fejlődni fogok, lehet, hogy erősebb is leszek. Nem mindegy, hogy 70 kilóba 3x8 vagy 3x20. Előbbi esetben belenyom az illető kb. 78-80 kilóba, míg utóbbinál 90-100 kilóba is belenyom az alany. Persze lehet, hogy ez nem működik mindenkinél.
2015. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Sowilo ***** válasza:
Kérdezz meg egy erőemelőt, hogy miért nem 15-20 ismétléseket végez, mert szerinted lehet, hogy még erősebb is lenne tőle... matematikailag nincs értelme annak, amit írsz. Nyilván adott súllyal 8 és 20 ismétlés nem ugyanaz. De akinek a 20 ismétléses maximuma 70 kiló, azt ne hasonlítsuk már össze azzal, akinek 80 kiló :D Két teljesen eltérő erőszintű emberről beszélsz. Ennyi erővel írhatnám, hogy mennyivel jobb 5x kinyomni 9999999999 kilót, mint 20x 70-et. Nem is értem, hogy juthat ilyen az eszedbe. Miféle logika alapján találtad ezt ki? Meg mi az, hogy akinek 20x kimegy 70kg, annak 80-90 a maximuma? Edzettél már te valaha?:D
2015. jún. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Sowilo ***** válasza:

javítás: "ne hasonlítsuk már össze azzal akinek 8x megy ki"


fáradtság...

2015. jún. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Igen edzettem és edzek. Aki 50-be belenyom 30x az bele fog nyomni 70-be is simán. Az erőemelőknél meg egészen más a cél, nem is olyanok, mint a legtöbb ember. Más a testfelépítésük, tipikus bulldog fickók, nem olyanok, mint az átlag. Aki magasabb ismétlésszámmal edz és elér így mondjuk 80 kilót, az erősebb lesz, mint aki 6-8 ismétlésekkel érte el ezt a 80 kilót. Utóbbi csúcsa valószínűleg olyan 87 kiló, míg a másik barátunk belenyom 100-ba is. Ezek a tények.
2015. jún. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Sowilo ***** válasza:

Ja, hogy az erőemelők nem a homo sapiens fajhoz tartoznak. Á, értem...


Legyen a példa a fekvenyomás. Aki 20 ismétléssel edz, és úgy növeli a súlyt, az kb. 20 kiló környékén kezd. Aki 8 ismétléssel edz, az 50 körül. Ha a cél a 80kg, akkor az éri el hamarabb, aki alacsony ismétléssel edz, mert neki 30kg van hátra, a másik srácnak meg 60kg. Tegyük fel, hogy mindketten elértek 80kg-ig. Itt igazad van: aki 20at nyom bele, az erősebb, mint aki 8at. Viszont azért nincs értelme ennek az összehasonlításnak, mert amint látod, aki 20akat nyomott, az eleve sokkal többet edzett, mire elérte a 80 kilót, és ezért erősebb, nem azért, mert a magas ismétléstől erősebb leszel. Itt jegyzem meg, hogy akinek 20x kimegy 80, annak valahol 130 kiló körül van a maximuma... de ezt csak akkor tudod, ha edzettél már valaha... amit a tudásod alapján nem hiszek el.


Sajnálom, ha ezt így el kellett neked magyaráznom. Ez csak matek.

2015. jún. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!