Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérje ajánlott...

Milyen fehérje ajánlott kezdésnek: tömegnövelő vagy szálkásított?

Figyelt kérdés

Most kezdenék gyúrni (fegyenc + gépi edzés).

174 cm vagyok és 65 kg körülbelül. A testzsír százalékom 10% (suliban lemérték mindenkinek).

Nem vagyok vékony, se dagadt, elég szálkásnak tartom magam, de nincsenek nagy izmaim se.

A fehérjék közül milyet lenne érdemes vennem?


2015. júl. 9. 10:24
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdésben nem szálkásítottat, hanem szálkásítót akartam írni, bocsi.
2015. júl. 9. 10:24
 2/5 anonim ***** válasza:

Az étrendtől függ, hogy tömegelsz e vagy szálkásítasz ne a fehérjétől, valszeg az trend kiegészítővel kevered ami vagy tömegnövelő vagy tiszta fehérje. Az utóbbit szokták fogyasztani mindkettő alatt, a tömegnövelőt pedig csak tömegelés alatt célszerű, ettőlfüggetlenül a fehérje az csak fehérje marad, nem tudja kitalálni a te céljaidat az csak egy tápanyag...


Az iskolás tzs mérések fabatkát sem érnek

[link]


ő kb 10%, biztos vagy benne, hogy így nézel ki?


Olyan, hogy gépi edzés nem nagyon van, mivel te edzel és nem a gépek helyetted, viszont valóban van súlyzós, sajáttestsúlyos és gépekkel kiegészített edzés de ez általában a súlyzósnak egy alfaja, míga másik a szabadsúlyos.

2015. júl. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem, tényleg nem így nézek ki :"D. Sajnos nem csak a bőrszín nem egyezik, ez az álomtest számomra (bár kicsit sok is, de nem félek, hogy ezt elérem, valószínűleg sosem fogom.. Ahogy Arni Schwarzi is mondja, amikor az edzésről kérdezik, de benyögik, hogy ők nem akarnak annyira kigyúrva lenni, mint ő: ,,Nyugi, nem is fogsz" :D)


Egyébként igen, tudom, hogy nincs gépi edzés, de valamiért mégis ezt írtam, bocsi.


Voltam egy boltban (ahol fehérjéket meg mindenféle táp.kieget lehet venni) ahol az eladó kérdezte: milyen fehérje kell, tömegnövelő vagy szálkásító? Én meg nem értettem.


Én igazából meg vagyok elégedve magammal (focizok+futok), egy dolog nagyon nem tetszik magamon: tulajdonképpen nincs mellizmom.

Múltkor 2-3 hónap edzés után a karom/hátam/hasam elég jól nézett ki, de mellre sosem tudom, hogy kéne edzenem, ezért a legtöbb esetben széles fekvőtámaszt csinálok.


Azért, mert mellizmot akarok főként, természetesen másra is fogok edzeni, nem vagyok retardált.

Ezt azért írom le, mert -valószínűleg te nem tartozol közéjük- az itteni "gyúrósok" az agyukat a konditeremben hagyták, és szeretnek okoskodni, illetve gúnyosan "tanácsokat" osztogatni.

Nekem ilyen "tanács" nem kell, ha valaki nem tudja normálisan megfogalmazni a mondanivalóját, az ne jöjjön ide, legalábbis ne válaszoljon.

Köszönöm!

2015. júl. 9. 10:58
 4/5 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm szépen válaszodat!


(Ezt elfelejtettem az előző hsz-emben.)

2015. júl. 9. 11:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért az ilyen boltokban kétféle aldó van, aki szponzorált a cég részről és alkalmanként versenyez + bedolgozik, vagy az általános diákminukás/kitudjahogykerültoda eladó aki mitsemért hozzá és olyanokat mond, hogy a morning proteint nem szabad 55°C-nál melegebb vízzel felönteni mert elmegy a fehérje belőle.... Szóval nah, nem mind ért hozzá mit árul...


Látom mégsincs gond az alapokkal a kezdeti fogalmazási pontatlanságok ellenére, akkor tömören annyit tudok javasolni, hogy tömegnövelő étrend és koncentrált mellezés, egyrészt agyilag figyelni és kontorllálni, hogy a gyakorlat kivitelezése tényleg elsősorban a mellizom használatával történjen illetve olyan gyakorlatok amik készrepályára állítják a segédizmokat az adott gyakorlatnál, ezek valóban a szélesebb tartású nyomások, fekvőtámaszok.


A tömegnövelő jobb esteben gyors, roszabb esetben lasabb felszívódású szénhidrátokat tartalmazó alacsonyabb fehérje százalékú készítmény mint egy rendes/"tiszta" fehérje. Az itt GYIK-on terjedő általános okosság alapján jobban megéri ha fehérjét veszel és úgy szőlőcukrozod fel az edzésutáni fehérjédet ahogy éppen érzed/kell/belefér az étrendbe, ha meg épp nem kell akkor van tiszta fehérjéd. Mind a kettő az étrend kiegészítésére szolgál tehát az alap egy megfelelő tömegnövelő étrend. Sárga Kapszula illetve alapismeretek megvolt, olvastad?

2015. júl. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!