Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért állítják, hogy a saját...

Miért állítják, hogy a saját testsúlyos bohóckodás, a "kapuéra", a "fegyencedzés", TRX, Crossshit meg egyéb bohóckodások erőt növelnek?

Figyelt kérdés

Főleg a saját testsúlyos ellenállásra épülő hülyeségeknél látom, hogy MINDIG kiemelik külön a testépítést, hogy "NA olyan izmaid nem lesznek, mert az felfújt, kamu izom, és nem erős". :)


Az ilyenek egyébként melyik bolygóról származnak? Se a testépítés céljával, se az erővel nincsenek tisztában, de magukat erősnek, és "igazi, valódi izomzattal" rendelkezőnek állítják be, és ezzel a reklámszöveggel vonzanak be más tudatlanokat.


Melyik saját testsúlyos bohóc guggol 200 kg-val, melyik csinál 1×5 305kg-s felhúzást, melyik nyom legalább 150kg-val fekve, stb.? Gyanítom, hogy nem sok. Ráadásul ezeknek a sportoknak is full koxos reklámarcai vannak, hogy hitelesebbnek tűnjön a szöveg, hogy "ez mind a fekvőtámasz meg a csirkemell eredménye, haver".



2015. júl. 12. 16:11
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
81%
Jah es meg valami, azert azt kivanom neked, hogy ne akadj ossze olyan valakivel, aki mondjuk mar tiz eve Capoeira-zik. :) Azert az nem "csak tanc", meg ha annak is nez ki. Meglepodnel, ha latnad, vagy tapasztalnad, hogy valojaban elesben mire is kepesek.
2015. júl. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
#Ayalan: Teljesen igazad van.
2015. júl. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nem tudjátok értelmezni a kérdést. Még úgy sem, hogy egy későbbi kommentben erre rásegítettem. Igaz, nem közvetlenül, nem a rágtam a szátokba, szóval gondolom ez így nem számít. :)


Az ilyen sportágak marketingjének a tudatlan ember a célpontja. A tudatlan ember első számú motivációja az, hogy jól akar kinézni (csak ez UTÁN jön valahol a sorban a teljesítmény, stb.). Éppen ezért, ezek a "sportok" ezt a "keresletet" célozzák meg, és azt hazudják, hogy az a "sport" a féltve őrzött "csodafegyver", amitől majd jól néznek ki (érzitek a hasonlóságot a fogyasztó kapszulákkal? Kísértetiesen hasonló elv.)

Márpedig az TÉNY, hogy a fenti sportok NEM fogják ezeket a szerencsétleneket hozzásegíteni ahhoz, hogy jól nézzenek ki. Értsd: nem ez a leggyorsabb út, nem ez a "sport" célja, a testkompozícióban bekövetkező változások egy edzetlen embernél nem kifejezetten adott nevetséges sportnak köszönhető, hanem pusztán a mozgásnak (ami lehetne bármi más is).

Ugyanakkor mivel ezt állítják magukról ezek a sportok, hazudnak, mivel amit ígérnek, az a testépítésre jellemző. A leggyorsabb testkompozíció változás. Ebben a testépítésnél nincs jobb. Ez is TÉNY, nem vélemény.


(Ennek ellenére előfordulnak jó fizikumok ezekben a sportokban; köszönhetően például a kiemelkedő genetikai adottságoknak vagy a koxnak, vagy a kettő keverékének. Ugyanakkor érdekes módon ezek a jó fizikumú emberek általában NEM a fent felsorolt sportok egyikével kezdték pályafutásukat).


Látja már valamelyik korlátolt a problémát?



"Forditsuk meg a kerdest (nyilvan fel fognak egy csomoan haborodni, es joggal):

Melyik testepito izomagy guggol 140 kiloval, utana fut 2500 metert, majd csinal 4x10 clean&jerk-et 90kg-mal + minden set kozott 20 burpee-t, majd uszik 1000 metert, es a vegen meg tol 10x6 deadliftet 185 kiloval, es levezetesnek meg kotelet maszik? Mindezt idore, persze. Gyanitom, nem sok. :) "


Crossshit-es köredzés... Nos, rákerestem, de ennél a pontnál valahogy elakadtam:

https://www.youtube.com/watch?v=N5iSMOhu1Mk


Egyébként ne vegyétek úgy a szívetekre, Magyarországon még egy helyesen végrehajtott deadlift-et, vagy clean&jerk-öt sem láttam senkitől amatőr/hobbi szinten (azok közül, akik nem erőemelők vagy súlyemelők).


Már csak abból is látszik a Crossshit igénytelensége és teljes dilettantizmusa, hogy olyan gyakorlatokkal próbál meg operálni, amikre egy (vagy több) egész sportág épül. Nem a súly miatt, hanem egyszerűen a technika miatt (lásd: clean&jerk, deadlift). Úgy gondolják 1-2 óra alatt mesteri szintekig lehet fejleszteni ezeket a gyakorlatokat hozzáértő edző nélkül... és ez jellemző az egész "sport" szellemiségére.


Aztán jönnek az olyan szupermenek, akik 1000 húzódzkodást megcsinálnak egy szuszra, meg 5000 felülést, meg miegymást (halálkomoly)... gondolom ezek a számok magukért beszélnek, és nem kell kifejtsem.



Visszatérve a kérdésedre, bármelyik olimpiai súlyemelő képes ezt könnyűszerrel megcsinálni, aki kardiózik mondjuk heti 3-4 alkalommal. Sőt, a formája is megmarad közben, és a guggolásból sem lesz "good-morning" gyakorlat. :)



"Kapuéra":


Az egész "sportág" praktikátlan. Látványos hülyéskedés, a hatásosságtól minél messzebb. Persze, EGYÉRTELMŰ, hogy valami kapuéra nagymester iszonyatosan effektív és azonnal széjjelcsap bármilyen más küzdősportolót, mielőtt még az egyáltalán a kezét felemelhetné, de:

1. Kétlem, hogy ez így van, illetve soha nem is láttam még csak hasonlót sem

2. Az átlag janiból nem lesz kapuéra nagymester, még ha igaz is a fenti állítás (tehát értelmetlen, butító hülyeség a marketingje)


https://www.youtube.com/watch?v=75AQtJGQQOs


Ez a "kapuéra? Köszönöm szépen, nincs több kérdésem." kategória. :)

2015. júl. 13. 14:44
 24/44 anonim ***** válasza:
A videó amit belinkeltél egy filmből van. Ennyit rólad kisgyerek. Ne fikázz valamit, ha ki sem próbáltad. Csak egy átlag szobatudós vagy, semmi több.
2015. júl. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

A Crossfites videó meg félig megjátszott, félig "failokból" van összerakva. Az oké, hogy van aki idiótán csinálja, de attól még lehet rendesen is.


https://www.youtube.com/watch?v=SeMj3xy0P-g


Ennyit a kondiról. Meg a guggoló állványnál bicepszező hülye gyerekről és társairól. A Mell-bicepsz strand gyúrósokat meg a nagyarcú kopasz maffiózakat meg se említem, pedig ezekből 10-ből 8 teremben legalább van kettő.

2015. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
100%
És még még mindig csak annyit tudok mondani, hogy a testépítés is hülyíti az embereket. Vedd meg azt a port, vegyél otthonra súlyzót, vegyél edzőkesztyűt, vegyél gurtnit, vegyél minden szart. Most a CrossFit, Fegyencedzés követői és marketingesei ócsárolják a gyúrást, utána a testépítés kezd el csúfolódni, ezáltal hódítani embereket. Ha valaki Kapuérázni akar, akkor kapuérázni fog és nem bokszolni, mert nem azt akar. Hadd csináljam már azt amit akarok. Nem mindenki akar testépítő lenni, sokan nem is a kinézetre edzenek. Vagy azoknak is beszólsz akik futni járnak, mert szerintetek izmot veszít? Szerintetek csak a futógépen jó futni meg tárogatógépezni? Van aki a szabadban akar futni meg otthon akar fekvenyomni a garázsban. És ezt is fogja tenni, mert neki ez jó. A testépítők meg már nem erősek. Húzódzkodásnál csak 10-ből 7-en rángatóznak a rúdon meg fainul beleesnek az alsó holtpontba de az álluk már nem megy a rúd felé. Kit is csapnak be akkor? Miért is rossz, akkor a kippinges húzódzkodás, ha ti i csak rángatóztok a rúdon? A lényeg, hogy mindenki egy tonna fehérjét eszik meg a tömegelés végére nagyapa pocakja nő a rengeteg fölös tömegnövelőtől meg fehérjétől. Megint csak a gyártó jár jól.
2015. júl. 13. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:

Es megint helyben vagyunk.


A testepites marketingjenek ugyanaz a celja (es ugyanugy a tudatlan emberek a celpontjai), mint amit te leirtal.

Egyszerubben: Kezdj el testepitessel foglalkozni, es 'igy' fogsz kinezni, 'ekkora izomzatod' lesz. Ugyanez igaz minden mas olyan sportra, amely a kinezetre apellal. Az egyszeru embereknek ez kell, ezert kezdenek el testepiteni, vagy crossfitezni, vagy barmit (ami egyebkent szerintem nem tul jo dolog, de ez mindegy is). Frankon akarnak kinezni furdoruhaban, azt hiszik, igy konyebb csajozni/pasizni, onbizalomdopping, stb...


Tenykent kijelenteni, hogy a fenti sportok nem adjak meg a kivant testkepet, hat minden esetre eleg meredek. Probaltad a Crossfitet, a TRX-et, a fegyencedzest, a capoeirat? Szerintem nem :) Nekem is csak a Crossfittel es a testedzessel kapcsolatban vannak tapasztalataim. Es tudod mit? A Crossfit pl. ugyanugy segit elerni egy jo kinezetet, mint a testepites. A testepites is csak egy mozgas, nem tobb, es nem kevesebb. Ugyancsak egy sport, ahogyan te is irod. Ha egy edzetlen illeto elkezd sportolni (legyen az barmi), akkor a teste valtozasokon fog atesni. Hogy melyik a gyorsabb, az mindig fugg magatol az egyentol is, mint ahogyan az is, hogy kinek mit jelent a kivant testkep.


"A leggyorsabb testkompozíció változás. Ebben a testépítésnél nincs jobb. Ez is TÉNY, nem vélemény." Ez ebben a formaban pl. nem igaz pont a fentiek miatt sem. A leggyorsabban es leglatvanyosabban izmot novelni igen, a testepitessel lehet, de nem csak ez jelenti a teskompozicio valtozast. A legtobb ember fogyni szeretne, es (ha tegyuk fel a kajat kivesszuk a kepletbol, mert az minden tudatos sportnak az alapja kellene, hogy legyen) a fogyashoz vannak effektivebb sportok, mint a testepites. Nem akar midnenki 200 kiloval fekvenyomni, vagy guggolni, nem mindenki akar "nagy lenni", stb...

Egyik sport sem allitja jobban azt magarol, hogy "csinald ezt, es mocskosul ki leszel pattintva", mint a tobbi. A testepites ugyanugy, mint a crossfit, a TRX, vagy akarmi mas.


Es ezutan belinkelsz egy youtube videot, amin meg csak nem is egy crossfit koredzes lathato, hanem az, amire mar celoztam. Hogyan NE csinald! Gratulalok. Most akkor linkeljek en is 40 videot, amiben a "testepitok" mutatjak be, hogyan kell pocsekul csinalni valamit?


"Már csak abból is látszik a Crossshit igénytelensége és teljes dilettantizmusa, hogy olyan gyakorlatokkal próbál meg operálni, amikre egy (vagy több) egész sportág épül. Nem a súly miatt, hanem egyszerűen a technika miatt (lásd: clean&jerk, deadlift). Úgy gondolják 1-2 óra alatt mesteri szintekig lehet fejleszteni ezeket a gyakorlatokat hozzáértő edző nélkül... és ez jellemző az egész "sport" szellemiségére."

Es megint a kopdoses. A deadlift es a squat pl. alap testepito gyakorlat is, akkor a testepites is igenytelen meg dilettans?


Azt is irtam, hogy az egyik legfontosabb a crossfit edzeseken egy jo edzo jelenlete, aki tudja, mit, hogyan kell csinalni, aki segit es vezet az uton.


Es ezutan peldanak allitasz egy olimpia sulyemelot. Egy elit sportolot. Gratula!

Majd en is mindenkinek azt hozom fel, hogy te tok bena vagy, mert sehol nem vagy Arnoldhoz kepest. :) Meg jo, hogy megcsinalja, mivel egesz eleteben edz, folyamatosan. Nem beszelve arrol, hogy sok olimpia sulyemelo nyiltan vallalja, hogy crossfittel egesziti ki a programjait.

Te peldaul vegig tudnal csinalni egy ilyen edzest? Azoknak a testepitoknek a 90%-a, akik lejarnak hozzank crossfitezni, vert hugyoznak az elso heten, hogy legalabb egy kicsivel idon tul be tudjak fejezni a gyakorlatokat. Es ez nem baj, hiszen azert vannak ott, hogy jobbak legyenek, es lesznek is.


A capoeria-hoz megint belinkeltel egy videot, ami egy vicc. Nekem volt szerencsem "osszekerulni" egy atlag capoeria-ssal, 8 ev Tae kwon Do utan, es hat nem volt egy onbizalomnovelo elmeny.



Megint csak ismetelni tudom magam. Eltero celok, eltero eredmenyek. Egeszen addig meddo lesz ez a vita, amig elvakultan csak azt tudod hajtogatni, hogy a testepites az etalon.



"Aztán jönnek az olyan szupermenek, akik 1000 húzódzkodást megcsinálnak egy szuszra, meg 5000 felülést, meg miegymást (halálkomoly)... gondolom ezek a számok magukért beszélnek, és nem kell kifejtsem."

Nah ilyet meg nem lattam es nem is hallottam, mivel altalaban adott ido alatt kell a legtobbet teljesiteni. Ketlem, hogy ilyen letezik egy kicsit is komolyabb szinten.

2015. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:

A videókat még véletlen sem "bizonyítéknak" szántam, hanem illusztrációnak. Ennek ellenére, nézd meg a "CrossFit Games" nevű parádét, és hogy hogyan is végzik a CrossFit elitjei a "deadlift"-et (bár azt a gyakorlat, amit ők csinálnak, nevezzük inkább "Crossshit deadlift"-nek).


A többi érvedre pedig egy kis gondolkodás/következtetés után megtalálod a választ az előző kommentjeimben.


Mindenesetre, vegyünk két (egyébként nyilván nem létező), ugyanolyan genetikával, étrenddel, pénzügyi háttérrel és minden egyébbel rendelkező személyt. Tehát két tökéletesen ugyanolyan ember. A céljai mindkettőnek megegyeznek az átlag emberével, aki sportolni kezd: le akar fogyni, és szeretne valamivel esztétikusabb testet.

Az egyik elmegy 1 évre Crossshitre, a másik pedig testépítő és/vagy erőemelő edzést folytat.


1 év után melyikőjük lesz erősebb a fő gyakorlatokban, és melyiknek lesz nagyobb izomtömege? Minden esetben a testépítőnek.


Az egyetlen dolog, amiben felülmúlHATJA a Crossshit-es a testépítőt, az a kardiovaszkuláris erő. Ez csupán abban az esetben igaz, ha a testépítőnk teljes "bro-mode"-ban edzett, és mondjuk megfeledkezett a legalább heti 3 kardióról. Ha nem felejtette el, akkor közel azonos szinten állnak, vagy a lemaradás csak minimális, viszont minden más téren sokkal hatékonyabb, mint Crossshit-es alteregója.



A deadlift és a guggolás messze nem testépítő gyakorlat. Erőemelő gyakorlatok. Nézz szét a versenyeken, kérdezd meg hányan guggolnak vagy végeznek deadliftet. Elárulom, hogy a szám siralmasan kevés lesz, mivel a deadlift és a guggolás megvastagítja a törzset (főleg öv nélkül, ahogy azt kellene), ez pedig messze nem "esztétikus" a pontozásokon. Mind a guggolás, mind a deadlift viszont alapvető erőemelő/súlyemelő/erősember gyakorlatok.


Hidd el, Crossshit edzésen nem lesz olyan oktatód, aki rendesen el tudja magyarázni neked a clean&jerk-öt. Annál jóval összetettebb gyakorlat, ráadásul nem valószínű még az sem, hogy az átlag crossshit-tanoncnak megvan hozzá a mobilitása. Persze előfordulhat, hogy valami elkeseredett, saját sportágában sikertelen súlyemelő edző felcsap Crissshit-esnek (mint ahogy az egész sportág megalakult), de nem lehet túl jellemző. Nem is beszélve az ilyenek valódi tudásáról.


https://www.youtube.com/watch?v=Kvm7IIIb5BY Saját testsúly.



"Es ezutan peldanak allitasz egy olimpia sulyemelot. Egy elit sportolot. Gratula! "


A súlyemelés a sport neve. Egy átlag súlyemelőről beszéltem, de látom szereted eltorzítani a dolgokat a megfelelő irányba, mielőtt a megváltoztatott tartalomra választ adsz.



"Te peldaul vegig tudnal csinalni egy ilyen edzest? Azoknak a testepitoknek a 90%-a, akik lejarnak hozzank crossfitezni, vert hugyoznak az elso heten, hogy legalabb egy kicsivel idon tul be tudjak fejezni a gyakorlatokat. Es ez nem baj, hiszen azert vannak ott, hogy jobbak legyenek, es lesznek is. "


Esélytelen, hogy tartanám az iramot egy olyan emberrel szemben, akinek az edzései 99%-a kardiovaszkuláris erőt növelnek (nem Crossshitről beszélek, puszta véletlen, hogy az is ebbe a kategóriába esik). Nekem messze nincs annyi kardió a programomban, viszont a jelenlegi kapacitásommal hagytam már szégyenben átlag állóképesség sportolókat sprintben (bár az kevésbé állóképesség). Ennek ellenére ezen a téren nincs mivel büszkélkednem.

De ha már személyeskedés (minek?), akkor; mennyit nyomsz 160kg-ba? Mennyit "húzol" 280kg-ba öv és gurtni, meg minden egyéb bäromság nélkül (ideértve a krétát is)?

Ne érts félre, nem személyeskedek, igazából nem vagyok kíváncsi a válaszra.


A tapasztalat azt mutatja, hogy egy átlag bokszoló minden esetben elbánik az átlag távolkeleti "varázslókkal" (ideértve az összes távolkeleti küzdősportot, amiben nincs fegyver). Nem feltétlen versenyen, nem feltétlen ringben, hanem kint az utcán. Bár sportról van szó (így az "utcai" összehasonlítás értelmetlen lenne), mindenesetre az öncélú sportolás (sportoljunk a sportért, mint Crossshit-ben "végezzük a feladatot a feladatért") hülyeség.

2015. júl. 13. 16:58
 29/44 anonim ***** válasza:

Üdv!


Az a videó még illusztrációnak is pocsék volt, mert eleve egy torz képet festett le az egész sportról. A Crossfit Games-en meggyőződésem (láttam mindet), hogy a felkészültebb sportolók, tehát nem az első és másodkörös résztvevők azért meglehetősen szabályosan végzik a deadliftet és a többi gyakorlatot is.

És ha már itt tartunk, sokkal több értelmét látom annak a bohóckodásnak, mint annak, hogy kislábujjig barnítóban, egy tangában mutogassam magam. :D De ez is. ízlések kérdése.


Ahogy írtam is, két tökéletesen egyforma hátterű személy esetén nyilván a testépítő rendelkezik majd a nagyobb izomzattal, és valószínűleg erő terén is magam mögött hagyja a másikat, de te még mindig elsiklasz amellett, hogy teljesen más a cél. A testépítő a lehető legnagyobb izomzatot szeretné elérni, míg egy crossfites egy bizonyos erőszint mellett egy átlagosnál jóval nagyobb állóképességet, "fittséget".


Nem csak a testépítés jelenti a sportot. A crossfit is sport, a TRX is sport, sőt, ha szigorúan vesszük még a fegyenc edzés is az - a hatékonyság az, ami minden esetben eltérő, de a hatékonyságot definiálja a cél, amiért sportolsz.


"Az egyetlen dolog, amiben felülmúlHATJA a Crossshit-es a testépítőt, az a kardiovaszkuláris erő. Ez csupán abban az esetben igaz, ha a testépítőnk teljes "bro-mode"-ban edzett, és mondjuk megfeledkezett a legalább heti 3 kardióról. Ha nem felejtette el, akkor közel azonos szinten állnak, vagy a lemaradás csak minimális, viszont minden más téren sokkal hatékonyabb, mint Crossshit-es alteregója."

Ebben viszont attól félek nincs igazad, minden tapasztalatom azt mutatja, hogy egy átlag testépítő messze elmarad ezen a téren egy átlag crossfitestől is. Az a kardió, amit egy testépítő végez hetente mondjuk háromszor lópikula ahhoz képest, amit egy crossfites csinál.Tudom, én is csináltam. Ég és föld a kettő.


Szerintem egyezzünk meg abban, hogy egy testépítő az esetek döntő többségében nagyobb izomzattal és erővel fog rendelkezni, míg egy crossfites bőven lehagyja majd állóképességben és robbanékonyságban.


Az általad írtak alapján elég sokat változott a kép az elmúlt két és fél évben. A terembe, ahová én jártam, a testépítők rengeteget dead lifteltek és guggolni is guggoltak, mint az állat, nem is kis súlyokkal ráadásul.


Abban is egyetértünk, hogy jó oktatót rohadt nehéz találni, de azért vannak. Én külföldön élek jelenleg, az itteni Crossfit oktató hivatásos súlyemelő volt, de egy sérülés után abba kellett hagynia. Miután felépült úgy döntött, nem a súlyemeléshez tér vissza, hanem hozzákezd valami máshoz. Ez lett a vége.


"Visszatérve a kérdésedre, bármelyik olimpiai súlyemelő képes ezt könnyűszerrel megcsinálni" ezt te írtad, nem csak egy átlagos súlyemelőről volt szó, de mindegy is :) Én csak erre állítottam egy körülbelül ennyire potens ellenpéldát, amit egyáltalán nem személyeskedésnek szántam. Sajnálom, ha annak értetted, vagy így jött le.


"De ha már személyeskedés (minek?), akkor; mennyit nyomsz 160kg-ba? Mennyit "húzol" 280kg-ba öv és gurtni, meg minden egyéb bäromság nélkül (ideértve a krétát is)?"

Ne aggódj nem veszem személyeskedésnek, és szívesen válaszolok :) Még testépítő koromban 140kg-ig jutottam fekvenyomásban, szériában, és 180kg-ot húztam. Sosem használtam sem övet, sem krétát, semmit, és most sem használom. Most, a balesetem után sokkal siralmasabb a helyzet. Teljesen összezuhantam, nulláról kellett indulnom. A deadliftet 40 kilóval kezdtem, most tartok 80-nál. Fekvenyomásnál most tartok 60 kilónál, az elején 30-nál többel egyszerűen nem ment. Tudom, hogy xar :D, de hát majd lesz jobb is.


Én tökéletesen azonosulni tudok a sportoljunk a sportért elvvel. Én speciel pont ezért sportolok, a fejlődés, kinézet számomra csak másodlagos már. Lefáraszt, kikapcsol. Egyszerűen élvezem és kész. :)

2015. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim válasza:
Nem értem a kérdés lényegét. Az egyik miért zárná ki a másikat?! :D Attól, hogy valaki csinálja a fegyencedzést, gyúr saját testsúllyal, miért ne járhatna el rendszeresen konditerembe is gyúrni? Vagy miért ne járhatna el futni, biciklizni, úszni...stb ezek mellett?
2015. júl. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!