Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért állítják, hogy a saját...

Miért állítják, hogy a saját testsúlyos bohóckodás, a "kapuéra", a "fegyencedzés", TRX, Crossshit meg egyéb bohóckodások erőt növelnek?

Figyelt kérdés

Főleg a saját testsúlyos ellenállásra épülő hülyeségeknél látom, hogy MINDIG kiemelik külön a testépítést, hogy "NA olyan izmaid nem lesznek, mert az felfújt, kamu izom, és nem erős". :)


Az ilyenek egyébként melyik bolygóról származnak? Se a testépítés céljával, se az erővel nincsenek tisztában, de magukat erősnek, és "igazi, valódi izomzattal" rendelkezőnek állítják be, és ezzel a reklámszöveggel vonzanak be más tudatlanokat.


Melyik saját testsúlyos bohóc guggol 200 kg-val, melyik csinál 1×5 305kg-s felhúzást, melyik nyom legalább 150kg-val fekve, stb.? Gyanítom, hogy nem sok. Ráadásul ezeknek a sportoknak is full koxos reklámarcai vannak, hogy hitelesebbnek tűnjön a szöveg, hogy "ez mind a fekvőtámasz meg a csirkemell eredménye, haver".



2015. júl. 12. 16:11
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

"kíváncsi vagyok mitől/miért vagytok ekkora bärmok."


Azért, hogy Te a gyök 2-es IQ-dal is villogni tudj.

2015. júl. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
Ez teljesen troll kérdés... A crossfit-et nem is igazán azzal hirdetik, hogy "jobban fogsz kinézni", az csak egy járulékos dolog. Elsősorban az erőnlét, állóképesség, robbanékonyság fejlesztésére alkalmas, ami kifejezetten megfelelő erőnléti edzésmódszernek számít pl. a küzdősportolóknak. Legalábbis nekünk bevállt, én bokszolok, a crossfites edzőtársaim nagyrésze pedig judo mellett csinálja, és robbanékonyság, állóképesség szempontjából mindenki fejlődött a crossfit jellegű erősítésektől. Alapvetően nem is átlagembereknek találták ki, aki szimplán jobban akarnak kinézni a strandon, nem is az a funkcionalitása, hogy tangában a színpadon jobban mutassál a zsűrik előtt... Nem értem, mi a bajod? Válaszd már el a testépítéstől, mert a két edzésterv teljesen különböző, mások a célok, a testépítés ráadásul egy külön sportág, a crossfit meg inkább egy kiegészítő edzés... Igen, tudom, h vannak crossfit versenyek, de alapvetően ez nem egy külön sportág.
2015. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
Hagyd! Úgysem fogja fel.
2015. júl. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim válasza:
Érdekes,,,sok felfújt edzőtermi gyurmának nincs akkora fizikai ereje, mint egy TRX edzőnek vagy TRX óra résztvevőnek. Én ezt pont láttam :D A nagy testépítő edző jajgatott a TRX edzés után keményen...de a TRX edző a súlyzós edzés után sem :D
2015. aug. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim válasza:
A kérdező meg barlangban született primitív b@nkó
2015. aug. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim válasza:
Az igazi sport: a trx, atlétika, spartan training, verseny aerobic, karate, judo, kerékpár...stb... A súlyzós testépítés felfújós szerekkel meg egy nagy nulla, nem sport.
2015. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 - palilaci - ***** válasza:
maradtál volna inkább csendben. ez trollkodosnak is szar volt
2015. aug. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

"Melyik saját testsúlyos bohóc guggol 200 kg-val, melyik csinál 1×5 305kg-s felhúzást, melyik nyom legalább 150kg-val fekve, stb.?"



Melyik koxos testépítő tud kétujjas fekvőtámaszt és húzódzkodást lenyomni? Azaz igazi erő ahol a saját testedet használod, nem az ahol egy súlyt kinyomsz 3X és fuldokolsz. Az csak menőzés a csajok előtt.



Mondjuk ha a hadseregben vagy ki tudja jobban teljesíteni a terepgyakorlatot? Egy testépítő aki 3X kinyom egy súlyt és aztán le kell ülnie mert vagy fullad vagy elfáradt vagy pedig a vékony, de izmos a testével jól bánni tudó Fegyencedző? Mondjuk előtted egy árok, át kell lendülni rajta kötélen ki fog átlendülni? A koxos +50 felesleges izmot magára pakoló egyén vagy a vékonyabb Fegyencedző? Láttam már műsort, ahol a testépítő a közönség előtt feszített, aztán amikor a vizes árok elé ért megfogta a kötelet és ment úszni. :D Míg a vékonyabb (nem sza*rrá gyúrt ürge) simán átvitte a pályát. Nem véletlenül van a hadseregben a fekvőtámasz, a felülés és a húzódzkodás a fizikai felvételinél. Mert az igazi férfi így edz, nem pedig 3X kinyom egy súlyt meg lehorzsolja bénaságában mindenét. Ráadásul a csajok se a kigyúrt pasikra buknak, hanem a vékony, de sportos ürgékre.



A hadseregbe se a koxos, 80-as bicepszest veszik fel, aki hú de kemény mert 200 kilóval nyom fekve. A való életben sza*rt se érsz vele (hacsak nem targoncagép vagy aki 200 kilós dobozokat emelget XDD).



Miféle testépítés cél?

- Csajok 200 kilóval nyomok fekve!

- Ugye miylen izmos vagyok skacok?

2015. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 - palilaci - ***** válasza:

Hadseregnel van fekvenyomas is meg sullyal meneteles. Szerinted csak koxos testepitok vannak meg 2 ujjas fekvotamaszt nyomo "fegyencesek"? Idiota.

Aki komolyan gondolja a sportot es gondol hosszu tavra, rohadtul nem tud magara +50kg "felesleges" izmot felpakolni még ha akar se. Nem Kaibol meg a tobbi szornybol mell kiindulni.

Ha meg ennyire vagany vagy, akkor gyere napszamba fegyenceske, mert ahhoz kepest a magyar "hadsereg" lofsz.

Amugymeg szerinted a testepitok nem csinalnak sajatsulyos gyakorlatokat? Jo igaz nem bohockodnak egykezes guggolassal meg tarsaikkal hanem a jol bevalt eronovelo gyakorlatokat csinaljak. A "fegyencesek" 90%a meg nem izmos. Inkabb egy sovany, szaraz anoreciasra hasonlitanak. Es tudod miert bro? Mert a nyomorult fajtatok bekajalta a fegyencfassagot es beleszarik az etrendbe meg ugy az egesz taplalkozasba. Pedig mindennek az az alapja.

Tisztlet a kivetelnek.

Ezert nem kellene lenezni a normalis testepitoket, meg ha akkorak mint egy haz, mert sokkal de sokkal jobban tudjak mit csinalnak mint a magadfajta kretenek. Nem hiaba akkorak. Siman gyogyszertol nem lehet noni.

2015. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Előzőnek: azért a honvédségben a súlyzós edzéseket máshogy csinálják, mint a testépítők. A testépítők - ha jól tudom, de javíts ki, ha nem így van - szériában csinálják a gyakorlatokat, és két sorozat között van pihenő, honvédségben (meg am nehézatlétikai sportolók is) vagy időre csinálják, vagy szériában, csak a külön gyakorlatokat "köredzésben" csinálják folyamatosan 40 percen keresztül minimum, és nincsen pihenő. Csak ugye mások a célok, egy testépítőnek az a lényeg, hogy minél nagyobb, minél kidolgozottabb és látványosabb izomzata legyen, míg egy katonának, vagy egy nehézatlétikai élsportolónak pedig az állóképesség/erőnlét fejlesztése, ahol az izmos test csak járulékos dolog; a szervezetük alkalmazkodik a folyamatos terheléshez, és annyi izomsejt fog termelődni, olyan keresztmetszetű izomzat fejlődik, amennyi pont elég egy katonának, vagy sportolónak. A testépítőknél meg nyilván az izomzat élvez prioritást, az izomnövelésre teszik a hangsúlyt, ott az állóképesség annyira fontos, hogy azt a terhelést bírja a szervezeted, amennyi kell az izomnövelést elősegítő edzések során. Ott meg az a járulékos dolog. Egyikkel sincsen gond szerintem, a lényeg az, hogy el kell dönteni, hogy mi a cél, és ha az megvan, akkor úgy kell edzeni, táplálkozni, stb... Minden életformánál más-más étrend, tápkiegészítők, edzésterv, stb. kell.
2015. aug. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!