Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vetnétek egy pillantást az...

Vetnétek egy pillantást az étrendemre? Jó lesz ez így?

Figyelt kérdés

Inkább ebbe a kategóriába írom, mert a táplálkozásnál kapásból jön a sok okos, hogy változatosan zabáljak - minden nap más ízesítésű hamburger a tuti!


Na tehát: kezdő átmozgató edzésterv utáni fázis, ektomorf alkat, 187 centi és ~65 kiló. Heti 4 súlyzós edzés mellé háromszori futás (30-45 perc, közepesen intenzív). Kalkulátorok alapján néztem a dolgokat, igyekeztem olcsón kihozni.

500g csirkemell - 570 kcal, 106g fehérje, 13g zsír

500g fehér rizs - 1800 kcal, 33g fehérje, 3g zsír, 400g szénhidrát

250g zabpehely - 950 kcal, 36g fehérje, 17g zsír, 160g szénhidrát

Ez napi 3320 kcal, 175g fehérje, 33g zsír, 560g szénhidrát.

Ezek mellé keresek még napi 100-200g zöldséget. Gondoltam répára, borsóra, brokkolira, kukoricára, majd felosztanám 6-8 kisebb étkezésre.

Szerintetek? Milyen tényezőt hagytam ki a számításból? Hogyan érdemes felosztani? Mire lenne még a szervezetemnek feltétlen szüksége?

Táp.kieg. egyenlőre nem jöhet számítsába, még nincs rá keretem.



2015. júl. 18. 12:54
 1/10 A kérdező kommentje:
(Májat és combot nem vagyok hajlandó fogyasztani, legalábbis nem ilyen mennyiségben és ilyen gyakorisággal)
2015. júl. 18. 12:55
 2/10 anonim válasza:
22%
ebéd után mindig egyél gyümölcsöt!ha fogyni akarsz nem szabad enni 2000klc-nél többet!!!!!:)
2015. júl. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
bocs elirtam 2000 kcal-nál töbet
2015. júl. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hehe, csontból nincs mit fogyni! Csak a kulcsszavakhoz írtam - gondoltam, hogy ebben a kategóriában az adatok alapján érteni fogják: tömegnövelés a cél.

További szép trollkodást, én addig is várok egy segítőkész szakértőre :)

2015. júl. 18. 13:10
 5/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
100%

Maximálnám a CH-t 5,5, esetleg 6 g/ttkg-ban, a többi energiát zsírral vinném be. Nem leszel folyamatosan tele és később leszel cukorbeteg.

250 gramm zp túl sok gabonarost. A zp-ben lévő zsír nem biztos, hogy ugyanúgy hasznosul, mint a hozzáadott zsiradék.

200 gramm zöldség kevés. 4-500 kell. Borsót és kukoricát bele kell számolni a bevitelbe, a magas keményítőtartalom miatt. A többit nem kell számolni.

"Mire lenne még a szervezetemnek feltétlen szüksége? - multivitamin

"Hogyan érdemes felosztani" - az inzulinérzékenység reggel és este rosszabb, nap közben és edzés után jobb. A CH-t ennek megfelelően érdemes adagolni. Sok CH mellé nem eszünk sok zsírt, mert magas inzulinszekréciót indukál és zsírosít(hat).

Túl sok az edzésen kívüli mozgás. Gyakorlatilag azért kell ennyit zabálnod, hogy kompenzáld a sok futást, ami már nem segít a fejlődésben viszont hátráltat a regenerálódásban. Fuss, de fuss kevesebbet (kérdés persze, hogy miből áll a heti 4 edzés).

2015. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szintiszoli123 ***** válasza:
3320 Kcal-al szálkásítani? Merész vagy beauty :)
2015. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

tojást raknék még bele.

mert alap kaja,az egyik legjobb fehérje forrás,és tápkieg helyett edzés után is ideális lenne.

2015. júl. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Krisz85 ***** válasza:

Végre valaki!!!!! köszi külön Neked Szintiszoli123, vágod a témát!!


Viszont simán szálkásodhat valaki 3500 kca-tól is, ismerősöm triatlonos napi két edzés heti szinten -16000 kcal és az alapanyagcseréje sem 1600 kcal, nem győzi tolni magába az energia zseléket, hogy ne fogyjon el, szerintem ez csak viszonyítás kérdése.

2015. júl. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Uh, sok lesz ez a kezdő fejemnek. Lássuk sorban:

-Rendben, csökkentsük a CH-t, mondjuk redukáljuk a rizst rögtön 300 grammra (1080 kcal, 20g fehérje, 1.8g zsír, 240g CH). Azért a cukorbetegségre nem nagyon vágyom, ha felesleges ennyi CH, akkor kerüljük a lehető legmesszebbről.

-Túl sok gabonarost, na a fene se hallott még erről. Mennyire kéne csökkenteni? Mondjuk 100 gramm?

-"...a többi energiát zsírral vinném be." Mi számít jó zsírforrásnak? Olvastam mindenféle olajról és társairól, de konkrétan nem tudom magukban elképzelni őket emberi fogyasztásra. Olajos magvak jók lennének, ha olcsón találnék valamit. A csirke+rizs elkészítéséhez használt olajat is vegyem számításba? Tojás, mint zsír- és fehérjeforrás működőképes? Milyen mennyiségben? Szerettem eddig is a nagy, tojásos reggeliket, de azok mellé mindig lement fél (néha akár egy egész) kiló fehérlisztes kenyér, ezzel viszont le szeretnék állni.

-Multivitaminból tudnál esetleg ajánlani valamit? Nézegettem Shop Builderen, de nekem az egész témakör kínai.

-Reggel és este kevés CH? Zabpehely helyett mondjuk valami zöldséggel lehet indítani a napot? Vagy tojással, habár ha már azt ajánlottátok, akkor azt inkább edzés utánra tenném.

-A futást elsősorban állóképesség miatt csináltam, mert hát eddig otthon egy elkényeztetett, otthonülő kiskirályfi voltam, egy kisebb lépcsőzés után már kifulladt a tüdőm, aztán nemrég eljött az önállósodás - életmódváltás - korszaka. Egész jó hatással volt rám azért a futás, úgy érzem. Mondjuk heti egyszeri futás milyen lenne? Esetleg úszással kiváltani? Vagy inkább rövidebb, de intenzívebb futással próbálkozzak?

-A 4 edzés darabonként 50-90 percig tart, egy-egy izomcsoportot kétszer edzek egy héten, nem a "bukásig megyek" kategória, de rendesen lefáradok, megizzadok a végére (egy barátom segített összeállítani a programot)


És nem mellesleg nagyon szépen köszönöm a segítséget! Remélem, hogy nem túl ostobák és fárasztóak a kérdéseim, mert bőven van belőlük.

2015. júl. 18. 13:59
 10/10 Szintiszoli123 ***** válasza:

„Túl sok gabonarost, na a fene se hallott még erről. Mennyire kéne csökkenteni? Mondjuk 100 gramm? „ – a gabonarostok csökkenthetik egyes ásványi anyagok felszívódását. Napi 100 gramm zp mehet. Lődd el reggelire.


"Mi számít jó zsírforrásnak?” – az Ω3-6 arányt, a feldolgozottságot és a zsírsavösszetételt kell nézni. Több ajánlás is van a zsírsavösszetételre. 20% SAFA – 40% MUFA 20% PUFA (gúgül segít, hogy mik ezek) aránnyal nem lősz nagyon mellé és olcsó is. Kell hozzá egy kis állati zsír (sertés, kacsa, liba, vaj) és kókuszzsír, sok olívaolaj, kevés lenolaj, esetleg kiegészítőnek halolaj kapszula. A fentiekkel rendben lesz az Ω3-6. Feldolgozottság: hidegen sajtolt és extra szűz a jó.


„Olvastam mindenféle olajról és társairól, de konkrétan nem tudom magukban elképzelni őket emberi fogyasztásra.” – én sem tudtam, most meg simán ráöntöm a kajára. Gyorsan megszokod. Utána már finom. A hőkezelés a kókuszzsíron kívül mindent tönkretesz.


„Olajos magvak jók lennének, ha olcsón találnék valamit.” – diót. A többi vagy drága vagy gáz az Ω3-6. Ez nem jelenti, hogy bármi tiltólistás.


„A csirke+rizs elkészítéséhez használt olajat is vegyem számításba?” – naná.


„Tojás, mint zsír- és fehérjeforrás működőképes? Milyen mennyiségben?” – igen. Amennyit a tested allergia nélkül tolerál, amennyit meg bírsz emészteni vagy, amennyi jólesik. A tojás alfa tápanyagforrás, a benne lévő zsír régóta vitatéma. Én több érvet tudok mellettük, mint ellenük. Egyed!


„nagy, tojásos reggeliket” … „fehérlisztes kenyér” – nem biztos, hogy jó választás, de majd a tested megmondja. Ha optimális a tömegnövekedés, de a kelleténél több a zsír, a fehér kenyérre is gyanakodhatsz.


„-Multivitaminból tudnál esetleg ajánlani valamit?„ – tök mindegy a gyártó, majdnem minden Kínából jön. A lényeg, hogy az RDA 150-200%-a legyen benne zsírban oldódó vitaminokból és ásványi anyagokból, az RDA 3-400%-a vízben oldódó vitaminokból. C-vitaminból mehet 1000 mg.


„-Reggel és este kevés CH?” – relatíve kevés. Igen. 0,5-1 g/ttkg.


„Zabpehely helyett mondjuk valami zöldséggel lehet indítani a napot?” – jó a zabpehely+fehérje is kevés zsírral vagy zöldség+fehérje+sok zsír.


„ Vagy inkább rövidebb, de intenzívebb futással próbálkozzak? „ – igen. Intervallumkardió.


„A 4 edzés darabonként 50-90 percig tart, egy-egy izomcsoportot kétszer edzek egy héten, nem a "bukásig megyek" kategória, de rendesen lefáradok, megizzadok a végére (egy barátom segített összeállítani a programot) „ – OK lehet a két edzés / izomcsoport, ha jó a sorozatszám.

2015. júl. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!