Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A gyakorlatok végrehajtásánál...

A gyakorlatok végrehajtásánál akkor nyírjuk a könyök ízületet amikkor "kiakad"?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a Lórúgásra, homlokra engedés vagy csonttörő kinek hogy tetszik, fej fölött tricepsz nyújtás?

Ezeket hogy végezzem hogy a könyököm ne menjen a kárára?

Ha nem nyújtóm maximálisan ki hanem kicsit hajlítva marad a felső pozícióban akkor már nem terhelném a könyök-csuklót annyira?

Kifejtenétek véleményeiteket/tapasztalataitokat?



2015. júl. 24. 08:09
 1/2 Krisz85 ***** válasza:
egyrészt tönkreteszi, mert izületi zárat képzel, másrészt ha teljesen kinyújtod bár megfeszül, de pihen, a folyamatos izomfeszülés elve pedig szerintem hatékonyabb elv mint az összes többi együttvéve, ezért én sose nyújtom ki, nem pihen az izom, bár bringázom már, de alapozáskor nekünk is van konditermi edzés, anno amikor keményen "gyúrtam", akkor viszont mindig így csináltam, nincs is baj az izületeimmel
2015. júl. 24. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

ez egy kurv4nagy baromság. a könyök arra van kifejlesztve, hogy kiakadva legyen a legerősebb, de ekkor leveszi a terhelést az izmokról.


lockout nélkül hatékonyabb lesz a gyakorlat, de sérülésveszélyesebb is.

2015. júl. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!