Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 165 cm-es lányként hány...

165 cm-es lányként hány kilóig tömegeljek?

Figyelt kérdés

kicsit nagyképűnek tartom a kategóriát, azért ide írtam, mert hátha ezt többen olvassák :)

most kezdenék tömegelni, nyár végén. 165 cm magas vagyok, és jelenleg 62 kiló. Tudom, hogy ez így elég soknak hangzik, és inkább azt sugallja, hogy diétáznom kéne, de kb tavasz óta baromi kevés ch-n (kb 0,9-1,25g/ttkg) vagoyk, és ennél egy dekával sem tudok lejjebb menni, sztem a testzsírom olyan 20-22% lehet, ilyen internetes képek alapján. Ezért gondoltam, hogy most elkezdenék egy lassú tömegelést, hogy kb fél év alatt olyan 4-5 kiló jöjjön fel, és utána hátha könnyebben menne a szálkásítás a jövő nyárra. Csak attól félek, hogy plusz 4-5 kilóval már esetleg "túlsúlyos" lennék. Mi a véleményetek?


2015. aug. 9. 10:23
 1/6 anonim ***** válasza:
képet dobsz? ezek a számok nem sokra jók...
2015. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 HarciCsiga ***** válasza:
Igen keppel egyszerubb lenne de 65kilo fole semmikepen sem mennek lanyoknal sokkal kisebb suly ingadozas lenne az okosabb
2015. aug. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Kisboltos ***** válasza:

most fel akarsz hízni, mert akkor hátha könnyebb lefogyni... hol itt a logika?

a ch baromi kevés, és lehet ez a gond. a másik, hogy valójában nem ennyi. lecsúszik itt-ott egy kis plusz.

aztán mondok még valamit. a ch 4kcal/g és a fehérje is ennyit, a zsír meg 9kcal/g energiát tartalmaz. ezeket is beleszámoltad a napi bevitt kalóriába?

2015. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Fél év alatt semmiképp nem fogsz tudni 4-5 kg izmot felszedni. Egy év alatt 1 kg reális egy nőnek.(Igen, tiszta étkezéssel, grammozással, 100%-os edzésekkel)
2015. aug. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

-ott a logika, hogy nagyobb izomtömeggel könnyebb a zsírvesztés, mivel a test több energiát fog használni.

Másrészt, mint írtam, szenvedek már pár hónapja a szálkásító résszel és már eléggé megfeneklettem, viszont még messze nincs rajtam annyi izomtömeg, amennyit szeretnék. Ezért gondoltam, hogy tömegelni kellene.


-igen, beleszámolom a fehérjét, meg a zsírt is.


-és igen, a ch meg annyi, amennyi. Ha azt mondom, hogy számolom a napi fél deci tejet a kávéba, akkor az eléggé ki van számolva szerintem.


-Nem nagyon szeretnék képet feltenni, igazatok van, hogy úgy egyszerűbb lenne. még gonolkozom rajta, de eléggé frusztrál a dolog.


-érdekes, amit az uccsó ír, eddig ilyet még nem hallottam. Eddig a legtöbb helyen azt olvastam, hogy kb havi 0,5-0,6 kg izom jöhet fel csajként (férfiaknál meg mondjuk 0,9-1kg.). Majd utánanézek ennek. Tavaly 58 kg-ról kezdtem tömegelni és 6 hónapa alatt jött fel 6 kg. Az tuti, hogy nem 90%-ban volt zsír, hiszen, látom magamon, hogy hogyan változott a testalkatom, illetv a súlyok nagysága, amikkel dolgozom. Én úgy gondoltam, hogy legalább 50%-ban izom lehetett.


köszi a válszokat

2015. aug. 10. 16:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Évente maximum 1-2 kg, a tiszta izomtömeg nöbekedés naturalban.
2019. nov. 21. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!