Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire fontos az edéstervhez...

Mennyire fontos az edéstervhez ragaszkodni?

Figyelt kérdés
napokban olvastam egy cikket, ami arról szólt, hogy nem kell mindig ugyan azokat a gyakorlatokat csinálni, a lényeg annyi, hogy ugyan azt az izomcsoportot dolgozzuk meg, és ugyan annyira, de nem probléma ha egyik héten pl fürészelünk csigán, utána héten ez helyett pl T-rudas gyakorlatot végzünk, utána héten meg fürészelünk szabad súllyal? mert sok gyakorlat van amit szeretnék csinálni, viszont nem fér bele, mert már meg van a 4 gyakorlat az izomcsoportra.

2015. aug. 9. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Ez mindenkinél máshogy van.. Az izmok tapadásától függ. Valaki az egyik gyakorlattól jobban fejlődik, míg a másik ugyanattól rosszabbul.
2015. aug. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
átfogalmazom a kérdést. mind a két gyakorlatot ugyan olyan jól érzem, és pont ezért szeretem mind a kettőt, / fürészelés és T-pad / viszont nem akarok túl sok gyakorlatot széles hátizomra. baj-e ha egyik héten egyik, másik héten másik megy?
2015. aug. 9. 15:49
 3/10 anonim ***** válasza:
nem baj
2015. aug. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

sok gyakorlat van de nem érdemes sokat csinálni. Ha magadnak írod az edzéstervet, Akkor csináld ugy hogy felsotest/alsótest bontásban edzel és 2 gyakorlat meg hátra

Az egyikkel 3-4x6-8 tehát 3-4 sorozat 6-8 ismétléssel,

A másikkal 2-3x10-12

Kb 6-8 hétig próbálj minden alkalommal vagy a sulyon novelni vagy ez ismétléseken, elobb utobb ez nem fog menni, ilyenkor csereld ki a gyakorlatokat egy másikra

2015. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csináld, ha ugyan olyan jó számodra a gyakorlat.
2015. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4 napos edzéstervem van.

H: mell 4 gyakorlat bicepsz 3 gyakorlat

K: pihi

Sz: hát 4 gyakorlat

Cs: pihi

P: váll 3 gyakorlat +1 csuklya tricepsz 3 gyakorlat

Sz: pihi

V: láb 5 gyakorlat vádli 3 gyakorlat

2015. aug. 9. 16:10
 7/10 anonim ***** válasza:
Ne edzz osztottal
2015. aug. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
nem kezdő vagyok, már több mint egy éve eddzem, előtte meg saját testsúlyos edzést végeztem, csak eddig tartottam magam az edzéstervhez... és azért edzek osztottan mert egy mell nap után 3 napig érezni szoktam a mellem, hátnap után a széles hátizmomat is 2-3 napig, lábamat meg főleg... elképzelni nem tudom hogy egy izomcsoportot többször edzek 1 héten
2015. aug. 9. 16:36
 9/10 Kisboltos ***** válasza:
3-4 havonta lehet újítani pár hétre, és több izolációs feladatot betenni. de mindig térj vissza a számodra leghatékonyabb edzéstervhez. ez persze lehet bármilyen hülye gyakorlat is, ha neked az vált be.
2015. aug. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azert van izomlazad sokaig mert tul ritkan kerulnek megedzesre az izomcsoportok. Hozzaszoksz hamar a felsotest/alsotesthez
2015. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!