Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan lehet kondizás mellett...

Hogyan lehet kondizás mellett megakadályozni a lassulást?

Figyelt kérdés
Körülbelül fél éve kezdtem el kondizni, viszont kiskorom óta focizom. (18 éves srác vagyok). Tudom együtt a kettő nem fekszik igazán, de nem verseny szerűen tervezem a testépítést, hanem egy jó alakot szeretnék formálni, de úgy hogy ne legyen a foci kárára. Hogyan javíthatok a gyorsaságomon? Főleg most nagyon rossz helyzetben vagyok, mivel keresztszalag szakadással műtöttek, volt körülbelül 8-9 hónap kihagyásom a fociban, illetve amikor vissza tértem a másik lábammal is valószínű hogy ez a helyzet (újabb sérülés) és nemsokára műtét stb, és így foci nincs, de mellette tudok finoman edzeni, és így gondolom sokat veszítek a fürgeségemen. Mi a megoldás?
2015. aug. 16. 20:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A testépítéstől nem veszítesz a gyorsaságodból.

Attól lassulsz, hogy nem csinálod a focit a sérülések miatt.

A kettő között nincs összefüggés.

2015. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az elsővel abból a szempontból vitatkoznék, hogy ha nő az (izom)tömeged akkor szinte elképzelhetetlen, hogy ne lassulj valamennyit.


A megoldás, hogy nem baxod ki magad 100+ kilós hegyomlásra, hanem felszedsz pár kiló izmot, szépen leszálkásítasz, közben nem csak strandra, hanem lábra is nyomod kőkeményen az edzést és fenntartod a kardio edzéseket is, hogy a keringési rendszered is hozzászokjon a megnövekedett terheléshez, amit a plusz izom jelent.


Nekem amikor felszaladt 15 kiló izom tömegelés alatt akkor érezhető visszaesésem volt kondiban és sebességben. Utána 2 hónap folyamatos (heti 3x1 óra) kardio kellett, hogy ugyan azt a sebességet és kondit elérjem, mint ami előtte volt. Kardiotól nem kell parázni, lehet nyomni bármikor (sőt, kell is!), csak eleget kell mellé kajálni.

2015. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Usain Bolt a Pekingi és a Londoni olimpia közt 10 kiló izommal volt több.
2015. aug. 17. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért olimpikon élsportolókat nem biztos, hogy ebbe a kérdéskörbe kéne belekavarni, akik célirányzottan képesek 1-1 izomra aránytalanul edzeni azért, hogy ők legyenek a legjobbak. Náluk nem az a cél, hogy "jó alakjuk legyen", hanem, hogy 1 tizeddel gyorsabban fussa a 200-at.


Meg Boltnak van kb. 5% testzsír%-a, ami azért elég zord ilyen szempontból, tekintve, hogy nem akar meghalni, mint egy színpadra kész testépítő.

2015. aug. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg hogy nem lassult a nagyobb zsírmentes tömegtől, pedig ezt szokták szajkózni a fogyatékos edzők. És nem csak lábra jött fel izom naki hanem felsőtestre is rendesen.
2015. aug. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ebben alapvetően van igazság, mert kevés 110 kilós sprinter van.


Viszont a sprintereknél nem csak a láb dogozik, hanem a törzs is kegyetlen terhelésnek van kitéve. Ahogy a táv nő úgy tolódik el ez az arány a láb felé. Ez tisztán látszik is pl. a maratonistákon. A világ 3 leggyorsabb maratonistája mind 180 cm-nél magasabb és 60 kilónál könnyebb.

2015. aug. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!