Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 14 éves vagyok. Most kezdtem...

14 éves vagyok. Most kezdtem el a testépítést. Mennyit kellene ennem?

Figyelt kérdés
14éves vagyok, 60kg és 170cm.
2015. aug. 18. 16:29
 1/2 Kisboltos ***** válasza:
sokat
2015. aug. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Bruce_Wayne ***** válasza:

sok infót és különféle véleményeket fogsz találni ezzel kapcsolatban ha utánaolvasol.Nem csak a mennyiség számít,de az is hogy mit eszel.Nemtudom mennyire vagy tisztában azzal hogy mi is megy végre az emberi testben edzés során,illetve utána, valamint hogyan zajlik az izomgyarapodás folyamata.

A fehérje kulcsfontosságú,ezért magas fehérjetartalmú ételeket fogyassz,edzés után mindenképp egyél, az izmoknak szüksége van a fehérjére a regenerálódáshoz és a gyarapodáshoz.Sovány testalkat esetén,javasolt 2 óránként enni,amennyiben nem vagy hízékony,vagy kövér az sem baj eleinte nem válogatod meg mit eszel,ha nem vagy éhes akkor is rágcsálj vagy nassolj valamit,hiszen tömeget növelni csak így leszel képes.Később kizárhatod a cukros magas szénhidrát tartalmú ételeket,itt fontos tudni mi a különbség az összetett és az egyszerű szénhidrátok között, nézz utána! A lényeg hogy minden ami cukor hízlal,ezért később kerüld a túlzott bevitelt,így látványos izmokra tehetsz szert.De ez már egyéni döntés,a fontos hogy sok fehérje és rendszeres,kemény edzés :) Gyakorlatokat nézz youtubeon,lehetőleg megbízható forrásból,ne csak hobbi "gyúrósok" feltöltött hülyeségeit :D

Sok sikert,légy kitartó!

2015. aug. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!