Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ezek a Táplálék-kiegészítők...

Ezek a Táplálék-kiegészítők megfelelőek lennének Szálkásító életmód alatt vagy esetleg pár fontosabb kiegészítőt kifelejtettem?

Figyelt kérdés

Ezeket venném meg:

Iso Whey Zero fehérje,Builder Pak multivitamin,BCAA XPRESS,L-Glutamin,SzuperCarb Fast szénhidrát,L-Karnitin,L-Arginin, és egy Szelén. Havonta ezeket a Táplálék-kiegészítőket vennèm. Az étrendem hibátlan. Előre is köszi a segítséget.



#diéta #Testzsír % csökkentés
2015. aug. 28. 00:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Szálkásításkor nem kell gyors ch, lehet, de nem kell.

És mivel amúgy is grammozva van a ch, inkább étellel érdemes bevinni.


A szabad aminosavak (BCAA, glutamin, arginin, stb.) hobbi szinten teljesen fölöslegesek, mert olyan kicsi a hatásuk, de még a versenyzőknek is, mivel ott meg megy a kox.


Szelén? Minek? Ami a multiban van, az bőven elég, amelyik multiban meg nincs elég, azt nem kell megvenni.


Viszont cinket érdemes még többet fogyasztani, napi 30-60 mg-ot is akár, nagyon fontos ásványi anyag, méltánytalanul van mellőzve, pedig kifejezetten olcsó.


Én mondjuk az Iso Whey Zero-ra sem költenék, nagyon drága, attól, hogy nincs benne cukor, még nem lesz jobb.

Hobbi szinten az elért eredményben nem lesz különbség egy olcsóbb tejsavó fehérjéhez képest.

2015. aug. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Proteinsajt válasza:
51%
Omg
2015. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Proteinsajt válasza:
59%

A felsorolt tápkiegek mellé vegyél még 1000mg-s C-vitamint és tökéletes lesz.

1. Válaszoló: Látszik nem értesz ehhez... Hülyeséget meg ne mondj..

2015. aug. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elég vastag pénztárcád van.

Ha neked megfelel az Izo akkor azt vegyed, de szerintem drága.

A BCAA + glutamin + multivitamin + L-karnitin az kell ha van erre még keret.

Viszont a szénhidrát + szelén helyett én inkább egyéb stimulánst vennék a karnitin mellé. Pl. a zöldtea kivonat bizonyitottan gyorsitja a zsirleadást fogyókúrázóknál, mig az L-karnitinről nincs ilyen bizonyiték.

2015. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Proteinsajt válasza:
68%

Első válaszoló:

Edzés után UGYAN OLYAN FONTOS a Ch mint a fehérje.. Miért? Mert: Edzés közben a szervezet glikogénraktárai (a glikogén az izmokban tárolt glükóz) vészesen lemerülnek, és ha nem pótoljuk őket mi magunk, a szervezet megoldja máshonnan - mégpedig a bevitt fehérje rovására, vagy ami még rosszabb, az izmokban található aminosavak lebontásán keresztül.


Aminosav FÖLÖSLEGES?

Az aminosavak szervezetünk fehérjéinek építőkövei. Fehérjékből épülnek fel izmaink, inaink, szerveink, mirigyeink, körmeink és a hajunk is. Mindezen sejtek növekedése, regenerálódása és fenntartása az aminosavbevitel függvénye. A víz mellett a fehérjék adják testsúlyunk nagy részét. Vannak aminosavak, melyeket mindenképpen étkezéssel kell pótolnunk, mivel más módon nem juthatunk hozzájuk, ezek az esszenciális aminosavak, valamint vannak olyan aminosavak, melyeket szervezetünk más forrásokból képes előállítani, ezek a nem esszenciális aminosavak.


Szelén..minek? Ezért:

A szelén igen sokoldalú szerepet tölt be életünkben, hiszen nélkülözhetetlen a növekedéshez, a termékenységhez, a máj működéséhez, a haj és a bőr karbantartásához, és a látáshoz. A szelénlassítja a szövetek öregedéséttovábbá szerepe van a mérgező hatású higany és arzén megkötésében is.

2015. aug. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Proteinsajt:


Ha tesz hozzá gyors ch-t, akkor minek vesz olyan fehérjét drágábban, amiben nincs cukor?

Miért nem veszi meg az olcsóbbat és tesz hozzá kevesebb ch-t?


Én nem értek hozzá??

Inkább csak 14 éves tapasztalatom van a témában és nem veszem be a tápkieg gyártók marketing szövegeit.

2015. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Proteinsajt:


Annyira gyökér vagy, hogy még azt sem tudod értelmezni, amit leírtam.


Külön aminosavakról beszéltem, nem arról, hogy nem kell aminosav.

A tejsavó fehérjében minden aminosav megtalálható, ráadásul a számunkra megfelelő arányban.

A plusz aminosav bevitel nem tesz annyit hozzá, mint amennyibe kerül, egyszerűbb nagyobb adag fehérjét rakni a shake-be.


Szelén is kell, de nem kell külön, az egy nyomelem, amire 100 mikrogrammos mennyiségben van szükségünk.

Teljesen fölösleges ezreket fizetni még egy dobozért, amikor a multivitaminok többségében van elegendő mennyiség.

2015. aug. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Proteinsajt:


És még egy: a napi kalóriabevitel számít, nem az edzés után gyors visszatöltés, az már csak a "finomhangolás".


Ha valaki szálkásít, akkor fölösleges több tíz gramm ch-t "elpazarolni" az edzés utáni shake-be.

Lehet, de nem kell.

2015. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!