Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szeretnék a párommal együtt...

Szeretnék a párommal együtt edzeni és fogyni, de nem túl motivált, mit tegyek? (további részletek lent)

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy mióta együtt vagyunk mindketten kicsit leeresztettünk és tudjuk, hogy változtatni kellene, én ugyan csak 4-5 kilót szeretnék fogyni, de tudjátok azért finomabb egy hambi mint a saláta :D Szóval nem élünk együtt és mindössze hétvégente találkozom vele és olyankor én főzöm, szóval olyankor próbálok diétásabb ételeket, de egyszerűen nem érti meg hogy ebből sem kellene 3tányérral szedni, tehát mikor nem vagyok ott akkor sajnos nem tudok rá még hatni se, hogy ne napi 2x egyen és akkor több tányérral, mert tisztában van vele mit kellene tenni, mert régen sokat edzett és jó formában volt, de ma már könnyebb így neki. És most folyamatosan mondja hogy menjünk futni, de most is csak a kifogásokkal jön, hogy nincs cipője, rossz az idő és hasonlók. Nekem így is tetszik és szeretem, de korábban sokkal jobban nézett ki és kicsit úgy érzem, hogy az én hibám, hogy ilyen sokat hízott mellettem (közel 30kilót). És nem is szeretném ráerőltetni, hogy fussunk, mert mióta hízott elkezdett fájni a csipője és a térde, szóval lehet nem tenne neki jót a futás, ezért próbálom túrákra, kalandparkokra hívni, hogy legalább ennyit tegyünk meg. Szóval segítsetek hogyan tudnám motiválni Őt, mert vele együtt én is többet mozognék.

2015. máj. 27. 23:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Milyen nemű?
2015. máj. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Én nő, Ő férfi.
2015. máj. 27. 23:30
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mondjad meg neki, hogy emberelje meg magát. Tinédzserek fiúk meg lányok megoldják nulla pénzzel, meg olyanok akik egész nap dolgoznak. Volt is hasonló komment a napokban.


Nem tudod motiválni, ha nem akarja; és inkább nem mondok véleményt, de egy párkapcsolatban az sem elhanyagolható hogy néz ki a párod.

2015. máj. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

30 kiló jött fel rá?

az azért komoly.

vidd el valahogy egy cukor terheléses vizsgálatra,tuti hogy IR rezisztes.

ott jól beparáztatják,hogy mi lesz ha nem változtat és akkor esetleg változtat a kaján és felemeli a lusta se-ggét.

2015. máj. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Mindenképp vedd rá valahogy, hogy mozogjatok és változtassatok az életmódotokon. Ezt viszont csak Te tudhatod, hogy mivel motiválhatnád őt. Magamból kiindulva, ha a barátnőm elkezdene edzeni (egyébként edz is, együtt edzünk 3 éve heti 3x, én plusz 2x megyek még külön) én meg tunyulnék, akkor előbb-utóbb megszólalna a férfiúi hiúságom/lelkiismeretem, hogy a párom azon van, hogy tetsszen nekem, én sem szarhatom le a külsőmet! Ha ez nála nem működne, akkor ott szerintem valami más gebasz is lehet a kapcsolatban is sajna.


A lényeg, hogy ne csináljátok ezt, amit a nagytöbbség. Sajnos én is ahogy körülnézek a volt osztálytársaim facebook profiljain (27 éves vagyok) azt látom, hogy mindenki hízik, amortizálódik lefelé. Én is elindultam ezen az úton suli után, de 3 éve összekaptam magam és azóta teljesen új ember vagyok.

Az elhízás egyrészt nem esztétikus, másrészt morálisan is szerintem elítélendő, hogy bocsánat, de szarnak a kinézetükbe, másrészt ami a legfontosabb, hogy nem egészséges. Diabétesz, magas vérnyomás, magas koleszterin, stroke, szívroham, ízületi bántalmak, csak hogy a "legnépszerűbb" következményeket soroljam.

Viszont igazából itt nem (csak) egy diétára lenne szükség, hanem módszeres életmódváltásra.

Ha a diétázást abbahagyjátok és visszatértek a korábbi életmódotokhoz, akkor ugyan úgy visszatérnek a kilók is és kárba megy a belefektetett meló is. Lehet nagyon jókat enni "tisztán" is, ha elértétek a kívánt súlyt, akkor már több megengedéssel, de ugyan úgy tisztán kajálva lehet élvezni az életet. Sőt, mi is hetente 1 csaló étkezést megengedünk maguknak, de aznap akkor úgy kajálunk előtte, hogy kevesebb szénhidrátot viszünk be, hogy ne legyen belőle olyan mértékű kalória plusz.

A lényeg, hogy a cukros, fehérlisztes dolgokat el kell felejteni főleg, arra kell rámenni, hogy minél feldolgozatlanabb formában vedd meg az ételeket és Te készítsd el. Lehet kiváló házi csirkemellsonkát is csinálni zselatinnal, zöldségekkel, de tényleg szinte mindent meg lehet oldani úgy, hogy finom legyen és egészséges is. Ez csak rajtatok áll. Kívánom, hogy legyen erőtök hozzá!

2015. máj. 28. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt nem mindegy mit örökít át az ember a gyerekének.
2015. máj. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, és tovább próbálkozom. Ő is tisztában van vele, hogy elhízott az utóbbi időkben, egyszer már rá tudtam venni, hogy akkor most vegyünk vissza az evésből, de az ülőmunkája miatt mindössze kétszer evett akkor is és ha napi 2x eszik puffasztottrizst és egy kis sonkát, gyümölccsel, az szerintem kb 500kalóri, ami semmi, ezért rá is jött 1 hét után, hogy Ő éhes, és inkább feladta.


Nagyon szeretem, és rosszul is érzem magam, mert úgy érzem én vagyok a hibás (sok finomat főztem neki, de ha azokból betartotta volna a kis adagokat, akkor semmi baj sem lenne), de kicsit zavar már a dolog, de megsérteni se szeretném.

2015. máj. 28. 00:26
 8/25 anonim ***** válasza:

A legfontosabb talán, hogy hagyjátok a picsäba a futást, a súlyzós edzésnél semmi nem formál jobban alakot.


A motivációjával meg nem tudsz mit kezdeni.

2015. máj. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Szia! Én is férfi vagyok, én az utóbbi 6 hónapban 20 kg-t fogytam az alábbi étrenddel:


reggelire 50g zabpehely fehérje porral és vízzel

ebédre párolt csirke- vagy pulykamell zöldséggel

vacsorára 4 főtt tojás csak két sárgájával


Emellett minden nap mozogtam egy órát. Kerékpár, úszás, futás.-

2015. máj. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
9. válaszoló ez az étrend nem tűnik számomra túl egészségesnek, szerintem ezt elég nehéz 1-2hónapig folyamatosan enni.
2015. máj. 28. 00:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!