Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől esik le a vérnyomásom,...

Mitől esik le a vérnyomásom, és emelkedik meg a pulzusom?

Figyelt kérdés

Sziasztok ! A kérdésem a következő lenne !

2éves edzésmúltal rendelkezem, azonban sérülés miatt kihagytam majdnem egy évet.. Nagyon lefogytam, és már alig vártam, hogy újra edzhessek.

Azonban most jött egy kis probléma, ami a következő lenne:

A vérnyomásom ugrál, és általában alacsony. A pulzusom, és a per pedig magas !! Valaki tudja, hogy mitől lehet ez ?

Napi 7x étkezem, az étrend nagyrészét brokkoli, csirke, és rizs teszi ki. A reggelim zabpehely, a vacsora túró, tehát az étrendben elvileg nincs semmi olyan ami hatással lenne rá. :S

Táplálék kiegek:

FullForce FullMass 100Grammos adagokban napi 2

Con-Cret Creatine Hydroclorid napi 1x

One a Day multivitamin szintén napi 1

Valaki tapasztalt már hasonlót ezek közt ? :S

Előre is köszi a választ, valamint hogy időt szántál rám. :)



#kondi #Creatine HCI
2015. aug. 29. 21:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A napi két cukor ivást nem igazán értem.Csak edzés után szokás inni-igazából akkor is egészség elleni merénylet szerintem-ha nem akarsz a meglévő dolog mellé még cukor beteg vagy IR rezisztens is lenni.Kiegészítőből vegyél omega 3 és egyél napi 6db 1000mg-s kapszulát étkezések után legalább 1 hónapig,utána csökkentsd le napi 3ra ha jobban vagy,de meg is tarthatod a napi 6ot és folyamatosan használd,ez a legfontosabb kiegészítő főleg ilyen problémával meg végképp.Evvel párhuzamosan a növényi olaj fogyasztást főleg a napraforgó olajat vedd ki az étrendedből mert ez keményíti az érfalat ez a problémád egyik kiváltója.Ha eddig olajjal sütöttél akkor cseréld le kókuszzsírra.Legalább heti kétszer végezz kardió edzést amikor maximum pulzusra viszed fel magad.
2015. aug. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Elsősorban szeretném megköszönni a gyors választ ! :)

Másodsorban pedig valószínű, hogy valami baj a kiegekkel lesz, 4napja kezdtem el őket szedni, és tegnap jelentkezett elsőre a vérnyomás ugrálás.

Heti 2 kardióm megvan (Kedd 30perc futás, Csütörtök 30perc taposás) A folyadék bevitel is bőven megvan, edzés előttit nem szedek, valamint semmiféle koffeint.

1 hónapja voltam a honvédségtől egészségfelmérésen, és minden tökéletes volt. :/

2015. aug. 29. 22:09
 3/13 anonim ***** válasza:

nem iszol elég vizet...

a véred besűrűsödik a folyadék hiánytól, ettől a vérnyomásod leesik, mivel a sűrűbb vért nehezebben nyomja a szíved, ezt pedig valahogyan korrigálni kell, erre pedig az a mód, hogy a szíved ver ahogy csak bír...

(amíg meg nem unja)

igyál több vizet...

20kg-onként 1liter minimum, de persze kánikulában sokkal több is kellhet, de az elektrolit fogyasztásra is vigyázni kell, kölönben könnyen vízmérgezés lesz a vége.

2015. aug. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mikor jelentkezik a vérnyomásváltozás? Elsősorban akkor, amikor fekvő/ülőhelyzetből felállsz, vagy össze-vissza, például sétálás közben is? Van bármilyen más tüneted?
2015. aug. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen ismét a válaszokat !

Napi 5 liter körül szoktam inni eddig is, csak hogy eddig semmi probléma nem volt.. Lehet a kreatin miatt megpróbálok egy olyan 2 litert rányomni, hátha. :S


Általában ülőhelyzetben. :O Amikor felállok akkor is érzem, de legtöbbször ülőhelyzetben szédülök meg.

2015. aug. 30. 10:56
 6/13 anonim ***** válasza:

Ne viccelj, az 5 liter is rohadt sok, a kreatin ráadásul vizet tart vissza, 7 literre fel ne menj!

Egyébként a magas pulzus tök normális alacsony vérnyomás mellett, épp amiatt emelkedik.

A tömegnövelő és a multivitamin tutira nem okozza a problémáidat, a kreatin viszont simán okozhatja a szédülést. Szerintem próbálj márkát váltani/csökkents a mennyiségen.

A vérnyomásoddal kapcsolatban ortosztatikus hipotenzióra gondoltam, de mivel a panaszod a tápkiegek előtt nem jelentkezett...

Amúgy azzal sem veszthetsz sokat, ha háziorvostól kérsz beutalót egy vérételre, egy vérkémiát és kreatinin szintet lehetne nézni.

2015. aug. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Szóval akkor a víz maradjon ? Ez megnyugtató, mert ezt is elég volt néha napján meginni..

Vízvisszatartás elméletben nincs, mivel ez nem monohidrát, hanem hidroklorid. Az adagok mikródózisban vannak, szóval azt csökkenteni. :S

Igen ! A vérvételre épp most gondoltam, hogy lehet nem ártana megnézetni ismét, hogy mi emelkedhetett.:/

2015. aug. 30. 11:12
 8/13 anonim ***** válasza:

83kg, 186cm magas vagyok, tegnap munka alatt megittam 3.5liter vizet, bringával az edzőterem felé 0.5liter, edzés közben 1.5liter, edzés után lefekvésig még 1.5liter...

=

7liter... ha még nem esett volna le valakinek, KÁNIKULA VAN...

2015. aug. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
ráadásul ha jól értem ez eddig egy egyszeri alkalom volt, pár napja, a legmelegebb napon... simán lehet, hogy véletlenül nem ittál eleget.
2015. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ott a Kreatin is. Ha nem múlik a vérnyomás, akkor el kell hagyni a Kreatint. Vagy igyál többet.
2015. aug. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!