Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Jol csinalom, vagy valamit...

Jol csinalom, vagy valamit valtoztatni kene?

Figyelt kérdés

18 eves vagyok. Kb 180cm es ~85kg.

Jelenleg heti 5x jarok konditerembe a baratommal. Ket oraiv vagyunk altalaban es minden nap mas-mas testredzre edzunk. Edzes vegen meg kardio/hasizom van.

Osszeallitott egy etrendet amely szerint:

reggel 70g zab.

tizoraira viszek mindig ~100g rizset es 130g grillezett/rangtott csirke/hal+1paradicsom

delutan 1-2ora fele ujra 100g rizs es 130g hus (mikor milyen kedv aszerint vegyitem is. Ehhez viszont adok salata mixet, majonezzel.

utana edzes majd haza gyorsan eszem az elozoekhez hiven, este 22ora fele meg altalaban valami lazabb (175g turo+banan ha kivanom).

Napkozben zoldteabol 1litert fogyasztok tobbi mind savas viz. (Bubis)

Nagyon bizom a baratomban csak szuleim annyit mondogatjak h ettol nem fogok fogyni meg kritizalnak, es probalnak megtorni.

Ugye nincs igazuk, jo fele haladok?

(Ui: celom az lenne h izmot epitsek magamra hasambol ledolgozzak es atalakitsam "mindet" izomma. Akinek nem esett volna le, lenyegeben 3x etkezem. Koretekbol van: Hajdina,rizs,barna rizs,salata,pufi rizs,borso (neha piritott mogyival keverve). Husbol:csirke/hal. Ezeket grill/panirozva csinalom. (Alt grillen oliva olajjal.)

Elore is kossi a segitseget.



2015. szept. 16. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Majonézzel és hasonló tubusos dolgokkal vigyázz, mert marhasok cukor tud bennük lenni, amúgy renben van kb a kajád...

Szüleid meg nyílván értenek hozzá, mitől milyen alakod lesz, ha elhíztál a kosztjukon...

2015. szept. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igazad van. :-D

A majonezbol nem renegeteget rakok bele hanem annyit h azert ha szaraz a hus/sali akk osszefogja.

csak probalnak savazni, meg azzal visszatartani h nrkem kell fele edzesemet fizetni es az osszes kajamat ami kb havi 30-35ezer.

Annyi szerencsem van h hetente 2napotdolgozom, de szeretnem ha valamennyire tamogatnanak, csak kozoltek h ha feherje port fogok enni/inni akkor azzal a lendulettel koltozhetek el.

Sajnos ezt komolyan is gondolja anyam.

:/

2015. szept. 16. 10:20
 3/12 anonim ***** válasza:
Túl sok az edzés, reggelire a zab mellé kéne valami fehérjeforrás (például tojás), majonéz nem kell, banán sem kell már este tízkor.
2015. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ameddig sulis voltam, sajnos az én szüleim is csökött agyúak a fehérje port illetően, én csokis fehérjeport vettem mindig, a vödröt vagy zsákot pedig tarthattam legjobb haveromék spájzában, otthonra pedig szereztem egy fém dobozos nesquick kakaót, lehúztam a wc-n a kakaót és mindig mikor kiürült, csempésztem haveromékhoz utántölteni... Így anyámék mindig nyugodtak voltak, hogy csak egészséges cukorbomba kakaót iszom :D...

Az volt az igazi poén, mikor néha megkívánták és ők is ittak "kakaót"...

Meg volt egyszer, mikor majdnem megszakadt a szívem, mikor megláttam, kb 1kg fért a fém dobozba, mikor beléptem a konyhába és az a látvány fogadott, hogy anyám éppen fél kg "kakaót" mér ki a sütihez amit süt... Nem mondtam meg neki, de az egy jó drága süti volt beef proteinből :D

2015. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a Zöld pacsi!

Utolsó: Hát a fél kilós "kakaó"-nál nekem kiestek volna a szemeim, vagy legalábbis nem tudtam volna, hogy sírjak-e vagy nevessek :D

Mellesleg nem értem, hogy miért lenne sok edzés ez? Ezelőtt vízilabdáztam és ott heti 5 nap + hétvégén 1-2 meccs volt.

Természetesen tudom, vagy inkább szeretném azt hinni, hogy jó az étrendem, és ezzel majd fogok változni.

Reggelivel az a bajom, hogy nem hogy még a 70g zab nem megy le, hanem régebben nem is tudtam enni 10 előtt, sőt nyáron kb a reggeli kezdődött 13h fele :).

De akkor lehet változtatok azon is.

Viszont az egyik fő kérdés még fentmaradt, hogy vajon, hogyan győzzem meg anyámékat, hogy valamennyire szálljanak bele/támogassanak? :)

Köszi előre is.

2015. szept. 16. 13:22
 6/12 anonim ***** válasza:
Személy szerint az edzésbe nem szeretek beleszólni, van akinek rengeteg a heti 3 súlyzós edzés, és van aki le sem áll soha... Én napi 30km-t letekerek, ezen kívül heti 3 súlyzós edzés, heti 4 kettlebell, ezen kívül hobbiból is bringázom hétvégente 50-100km-eket télen nyáron... Sőt még van egy kajakom is és mikor megjön a kedvem, 2-3 hetente lemegyek balcsira, vagy velencei tóra kajakozgatni...
2015. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az edzés az szerintem jó, meg írtad is, hogy minden nap más izomcsoport kap terhelés. Támogatni nem biztos, hogy fognak, egyébként meg a "szemét" kaja is benne van szerintem 40 ezerben.
2015. szept. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolso elotti!

Az nagyon szep. Kajakozgatni en is szeretek habar csak nyaron ritkan teszem. Kedvencem igy is az elhagyatott tiszai holtagak. Nagyon szepek. Ahogy irtam, minden nap (kiveve a ketto pihenonapot) edzem mas-mas testreszre.

Utolso:

Az utolso mondatoddal nagyon is egyetertek, csak jelen esetben a "szemetet" fizetnek nekem, illetve az edzes teljes reszet h ha visszamennek, amit nagyon nem akarok. Koszonom a sok jo tanacsot, bar mondjuk meg mindig gondolkodom,hogy is vegyem ra oket. Tovabba egy olyan kerdes, hogy reggelire kivalthatja-e a zabot a 2fott tojas, vagy mennyi puffasztott rizs? Egyedul a zabot tudom nehezen lenyelni. Egyszeruen annyira fureszpor ize van, hiaba aztatom be, kell egy negyed ora a nyamvadt 17! grammnak, hogy legyozzem.

koszi elore a valaszokat megint! ;)

2015. szept. 16. 17:52
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

További kérdések, és fejlemények lettek.


Reggelire mostanság beújítottam. (túró/tojás/kávé-zab) váltogatva, mikor melyiket akarom.

Ebéd, meg a többi nagyából maradt, este cottage cheese/turo/vagy kevés hús pufi rízzsel (utóbbi ritkán).


Viszont szeretnék ebben a hónapban már beszerezni 2,35kg-os fehérjét, edzés utánra. Azonban a szüleim igen csak nem támogatják ezt. Szerencsére az étrenddel és a hasonlókkal, már megbékéltek valamilyen szinten. (persze azért piszkálódnak vele.) Szerintetek hová/hogyan dugjam vagy rakjam el, hogy ne nagyon jöjjenek rá, hogy van? Nem szívesen dugom el, csak hiába mondom nekik, hogy semmi bajom nem lenne tőle, mindig azt mondják, hogy akkor sem vehetem/vegyem meg, mert attól "buta/impotens/egyéb" érvel próbálnak jönni, amiből persze 1 sem igaz.

Szerintetek?

Ti mit tennétek?

2015. szept. 27. 17:44
 10/12 Krisz85 ***** válasza:

5x jártok konditerembe az szép, biztos intenzív az edzés..., kezdőknél heti 3 max teljes testre és majd szépen évek alatt lehet izomcsoportonként eljutni a heti 5 edézsre, amikor már annyira szétedzel egy héten egy izmot, hogy már nem tudod, nem vagy képes még egyszer megedzeni a héten, szerinted ezt a kezdők vagy a 10 éve edzők tudják megcsinálni? na ugye!



ettől simán fogyni fogsz, az étrend jó, de én ne edzés végn kardióznék, ami aerob edzés ugye....?!!, vagy ha igen akkor előtte azonnal BCAA és Glutamin!!!!


a majonézt kérlek iktasd ki ha fogyni akarsz, !!!!!!!


illetve a rántott sajtot is, panír ---- liszt you know!



nem fogod átalakítani a zsír zsírszövet, az izom izomszövet, ezt értsd meg, egy dolgot tehetsz, izmot épíesz és közben nem hízol be, esetleg még fogysz is, megváltoztatod a testkompozíciódat,


www.sargakapszula.hu


olvastad? képen vagy? sos kötelező olvasmány ingyenes!!



borsót felejtsd el


az olivaolajjal meg ne grillezzél, mert felesleges, a hő hatására az a maradék telíetlen zsír és telíett lesz, drága disznózsír gyakorlatilag, szépen hideg salátára este, de a lenmagolaj még jobb lenne + omega 3 kapszula napi 3


kókuszzsírral tessék sütögetni


a többi jó lesz, hajrá!

2015. szept. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!