Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Heti két edzésre valami ütős...

Heti két edzésre valami ütős edzésterv?

Figyelt kérdés

Heti 2x járok, inkább kiegészítési célból más sport mellé, de érdekel a fizikumom is természetesen.

Most ezt csinálom:


Guggolás/Lábtolás 3x10

Fekvenyomás 3x10 vagy 5x10

Tolódzkodás/Csigás letolás 3x10

Húzódzkodá/Csigás lehúzás 3x10

Felülés római padon 70-80 db

Vállból nyomás egykezesekkel 3x10

Kalapács bicepsz 3x10

Vádlizás állva kétkezessel vagy vízszintes lábtolón 3x20


Súlyokat növelem hétről hétre néhány kilóval. Jó-e ez így vagy valamin változtassak. A felülést meg tudom csinálni szabályosan, tehát nem hiszem, hogy veszélyt jelent.

Még megy két 10-15 perces kardió is, ilyenkor futok.



2015. okt. 28. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

"felülést meg tudom csinálni szabályosan, tehát nem hiszem, hogy veszélyt jelent. "


Meg tudod csinálni szabályosan tehát nem is nagyon erőltet meg, tehát sokat nem is ér...

Inkább csinálj 3-4*20 hasprést olyan tempóval és nitenzitással, hogy a 15. Nél már azt is bánd, hogy megszülettél.

Bicepszre tolhatsz 2-3 hetente 1-1 21-ezést, húzódzkodás helyett meg döntött tőrzsű evezést.

+ nem ártana hiperhajlítás vagy felhúzás, mert az egyik legfontosabb tartó izmodra semmit nem csinálsz.

2015. okt. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Oké, köszi. Akkor csinálok felhúzást is.
2015. okt. 28. 11:35
 3/4 anonim ***** válasza:
Kezdetnek én személy szerint felhúzást kis súllyal ajánlom és mellé hiperhajlítást is, mivel a felhúzást szabályosan meg kell tanulni csinálni, és ha megerölteted magadat abból komoly sérülések lehetnek... +vállból nyomásnál nagyon fontos az az izom, mivel rengetegsuer látom, tök mind1, hogy állva vagy ülve csinálják, hogy az utolsó ismétléseknél, mivel még a karjuk bírja, lazán kinyomják a súlyt, de közben meg össze vissza kifordítják a csípőjüket, mert nem bírja a törzs... A leg viccesebb, mikor 15-15 kg al tolják a kos kemény gyerekek ülve a vállból nyomást, aztán a derekukat fogva állnak fel a padról... De már nem szólok élőben már belefáradtam :)
2015. okt. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Odafigyelek rá, rendben lesz. Én eddig is kis súllyal csináltam a vállból nyomást, nem is ment volna többel. De most akkor külön figyelmet szentelek a felhúzásnak is. Köszi a segítséget.
2015. okt. 29. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!