Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem szeretném magam kigyúrni,...

Nem szeretném magam kigyúrni, csak azt szeretném, hogy izmosabb legyek. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

175 cm, 66 kg és 14 éves vagyok, a BMI-m szerint az egészséges kategóriába tartozok. Nyáron fizikai munkában segítek a szüleimnek, így karban valamennyire erős vagyok.

Viszont pár dolgot már kezdek unni, és szeretnék rajtuk változtatni:

- Nem tudok futni. Nem arról van szó, hogy nem akarok, hanem arról, hogy nem TUDOK. Igyekszem a légzésre figyelni, egyenletesen kocogni, de egy idő után (kb. 60-100 m) teljesen elnehezülnek a lábaim, nem tudom folytatni a futást, ilyenkor leváltok gyors gyaloglásra.

- Guggolásom borzalmas. Sokkal lassabban ereszkedek le és fel mint a többiek, ráadásul elég nehezen tudom végrehajtani a feladatot. Nos gondolom ebből a két problémámból látszik, hogy lábban gyenge vagyok, nagyon. A harmadik is ehhez kapcsolódik.

- A belső combizmaim ("lovagló izmok", nyáron pár napra el tudok menni lovagolni, idén tapasztaltam ügetéskor, hogy nem tudom magam megtartani) teljesen gyengék.

- Fekvőtámasz=K.O. Mások simán lenyomnak 10-et, nekem vagy rossz a technikám, vagy tényleg nem bírom el magam. Mi a helyes tartás?

Egészségügyi problémáim:

- Úgy gondolom ez a családban örökletes dolog, de nekem enyhe gerincferdülésem is van, ezért néha fáj a hátam, főleg a derekamnál. Az iskolaorvos ajánlott egyik lábat megemelő sarokbetétet, amit azóta használok enyhültek a problémáim. Szeretnék a hátizmaimra is koncentrálni.

- A térdeim gyakran "beállnak", főleg futásnál. Nem komoly, de még is fáj, ha mozgatom, előre rá nem tudok nyújtani, utána tudom csak kimozgatni. A testnevelő tanárom azt mondta, hogy ha a combizmaimat erősítem, akkor átvehetik a térdeimről a terhet és nem fognak fájni. (+ orvos, de még nem vált rá lehetőségem elmenni)

Azt hiszem sikerült összetennem az alapvető problémáimat.


Kicsit hosszúra sikeredett, de szeretném, hogy akik segíteni akarnak értsék miről van szó. Összefoglalva kar-, láb- és hátizmokra (éés popsii ^^) szeretnék rádolgozni, itthoni körülmények között, de nem tudom milyen mozdulat sorokkal, edzéstervvel tudnék ebbe belefogni. Aki bármiben segíteni tud, előre is megköszönöm a fáradozását!



2015. nov. 2. 17:35
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, és nőstény egyed volnék! :D
2015. nov. 2. 17:37
 2/7 anonim ***** válasza:
A szíved amúgy rendben van?
2015. nov. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

sargakapszula.hu és fegyenc edzés

az elég durva h 100 méteren ki vagy 200 at végig sprinteltelek simán bár nem szoktam futni

amit tudsz otthon csinálni az guggolás fekvötámasz

guggolás egy lábbal 1 kezes fekvök bár ezek szerintem nem mennének húzódzkodás tolodzkodás törzs emelés de vannak még a könyvbe

és elmennék gyogy tornára

2015. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Itt mindent megtalálsz!!!!


[link]

2015. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Holnap utananezek a linkeknek! :)

Elso: En ugy tudom, nincs vele baj... Alacsony vagy inkabb normal a vernyomasom, babakent volt egy pici szivzorejem, de semmi masrol nem tudok...

2015. nov. 2. 20:43
 6/7 anonim válasza:
Menj el sakkozni,bár a sok üléstől is lehet lesz valami bajod.
2015. nov. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gyakorolni kel, és akkor minden menni fog :)
2015. nov. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!