Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés után 30 perc kardió...

Edzés után 30 perc kardió (séta) milyen hatással van a tömegnövelésre?

Figyelt kérdés
2015. nov. 11. 17:54
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Hát se az aerob szempontjábol nem jó meg tömegelés szempontjábol se bár ezt annyira nem zavarja de jobb lenne máshol
2015. nov. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kerze ***** válasza:

Miért? Tömegeléskor nem lehet kardiózni vagy mi?

De lehet, annyival többet energiát kell bevinned utána ennyi.

2015. nov. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én kardió sétáról még nem hallottam, maximum kóros túlsúlyosokon. Szerintem aerob lesz az.


"...Véleményem szerint a legjobb a súlyzós edzéstől minél távolabb tenni, de sokan idő hiányában a súlyzós edzés után akarják megoldani. Ezzel sincs gond, célszerű edzés után fehérjét inni és fél óra múlva lenyomni. Vagy edzés után 5-10g aminosav, és rögtön aerob edzés, majd azt követően a turmix. Edzés előtt csak az egészen elvetemült hülyék végeznek aerob edzést - sokan vannak - akik aztán dögfáradtan akarnak nekiesni a súlyzós edzésnek, amelynek így nyilván "komoly" intenzitása lesz. Diétában sem pinalegyező edzést kell végezni, különben könnyen elveszítjük a felszedett izmot. Az edzés előtti 10 perc bemelegítés nem aerob edzés, ennél többre pedig bemelegítésnek nincs szükség..."


Bővebben: [link]

2015. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem pl. mikor rettenetesen kell fo*nom és megyek a budira, az a sétatempó simán számít kardiónak.


Amúgy én pl. külön napra tenném, akár aerobról, akár kardióról legyen szó. Egyik sincs olyan hatalmas hatással az izmokra, hogy építésnek szánnád, szóval csak az idődet pocsékolod, a helyett, hogy pl. ennél. Az már csak részletkérdés, hogy 30 perc tempós séta az tényleg nem több, mint aerob.

2015. nov. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!