Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan kell helyesen a vállaka...

Hogyan kell helyesen a vállakat edzeni?

Figyelt kérdés

Nos, szinte 100% hogy béna vagyok, és rosszul edzek vállra. Minden máson látszik az eredmény, csak ott nem. Nem kondiban edzek, mivel anyagi keret nincs még arra is, hanem itthon. Van egy 10 kilós rudam, 2db 15 kilós tárcsám rá, és két darab kézi súlyzóm, amiből az egyiket maximum 12 kilóig tudom felpakolni, de akkor a másikra nem marad semmi sem. Ezen kívül két darab három kilós nem állítható kézi súlyzó, és egy ilyen "Fitness rubber band" amit örököltem ( [link] ).


Szoktam csinálni előre és oldalra emelést, jelenleg 8 kilóval, úgy hogy amikor oldalra emelem, a kisujjam magasabban van, mint a mutató, ezt én valahol így olvastam, hogy így kell. Fej fölé nyomás, rúddal, egykezessel 12 kilóval, és szűk fogásban, 30 kilóval (ráteszem az állíthatós kézi súlyzóra a két 15 kilós tárcsát).


Nos, ezt látni kéne tudom, de van valaki aki el tudja mondani, hogy hogyan kéne ilyen "felszereléssel" jól csinálni, amit próbálok ?


A kaja bőven megvan. 17/F



2015. dec. 3. 21:04
 1/8 Cortez70 ***** válasza:
Így leírva nincs gond, vègzel nyomásokat ès oldalemelèst is. Làtni kellene, így nem lehet tudni mi a gond a kivitelezèssel.
2015. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az edző úgy magyarázta el annó, hogy amikor oldalemelést csinálsz a a kisujjad magasabban legyen mint a mutató ujjad, de a könyököd meg magasabban mint a kisujjad. Közben mint ha egy korsó fülét fognád a súlyzó helyett és ki akarnád önteni a korsó tartalmát :D
2015. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Cortez70 : Hát igen, tudom én mi itt a legfőbb probléma, de kinek van arra ideje meg kapacitása hogy pl Skypeon felhívjon, aztán én mutogassam magam...senkinek. :D


2# : Na, kipróbáltam gyorsan (így izomlázzal), ahogy neked mondták, úgy tényleg jobb, mivel nekem úgy jobban fáj :D Ez is gond lehetett akkor, hogy én szimplán csak emeltem, közel nyújtott karral, ezt a könyökös cuccot nem tudtam. Legközelebb megnézem így !

2015. dec. 3. 21:18
 4/8 anonim ***** válasza:

Most itthon megpróbáltam én is,amit a 2. írt,és üresen súly nélkül is kellemesen érzem az izmot.köszönöm.

(a könyök magasabbon az azt jelenti,hogy egy kicsit meg kell hajlítani a kezet,igaz?)

2015. dec. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Cortez70 ***** válasza:
Igen, kicsit hajlított a kar.
2015. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Naaaaa, sikeresen leedzettem ma extrában a vállakat, és mit ne mondjak, remek volt. Éreztem minden mozdulatot, alapból el voltam fáradva, de ezt ki akartam próbálni.


Cortez70 ... még egyszer köszönöm. ;)

2015. dec. 5. 20:48
 7/8 Cortez70 ***** válasza:
Nincs mit, de nem csak én írtam. :)
2015. dec. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom, mindketten segítettetek nekünk :D

Csak neked még nem köszöntem meg. Stbstb.

2015. dec. 5. 23:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!