Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testépítés szempontjából mi a...

Testépítés szempontjából mi a jó ha gyors az anyagcserém vagy ha lassú?

Figyelt kérdés
2015. dec. 6. 18:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én bármilyen szempontból nézem, mindig a gyors anyagcserét választanám magamnak.
2015. dec. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szoval akkor neked lassu? :D
2015. dec. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
mármint nekem? nekem eléggé gyors az anyagcserém. de ha lassú lenne akkor is edzenék nem ettől tenném függővé.
2015. dec. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mi az elsődleges szempont. Pénztárca alapján a lassú jobb, ha van lóvé, akkor a gyors.
2015. dec. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, kajával olyan szinten tudod befolyásolni, hogy ha lassú akkor is elérheted, hogy naponta 4-5x menjél wc-re nem vizelni, ha gyors akkor is, hogy naponta 1-2x kelljen.
2015. dec. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azt értem, és hogy csináljam hogy gyors legyen vagy lassú?
2015. dec. 6. 19:29
 7/12 Kisboltos ***** válasza:
Tömegelés alatt lassú, diéta alatt gyors. Végtelenül lebutítva ennyi.
2015. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Glacierous ***** válasza:
Valahol a kettő között.
2015. dec. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A gyors anyagcserések kevésbé hajlamosak elhízni és könnyebben is fogynak le, viszont izmot is nehezebben építenek. Többet kell enniük az eredmény érdekében.


A lassú anyagcserések könnyen elhíznak és nehezebben fogynak le és jobban általában jobban megy rájuk az izom, mint a gyors anyagcserésekre, de ez azért még nem jelenti, hogy izomkolosszus lesz az illető. Az izomfejlődés nem csak az anyagcsere függvénye, hanem más dolgoké is, mint pl. a regeneráció gyorsasága.


A zsírosodás nagyrészt csak az anyagcserétől függ, az izmosodás meg csak bizonyos fokig, ezért ha testépítésről van szó, szerintem a mérleg inkább a gyors anyagcsere felé billen, de ne legyen nagyon gyors se, mert az már rontja az izmosodást.

Szerintem testépítőként az az ideális, ha 60-40%-ban inkább gyors anyagcseréjű az illető és mellé jó gyorsan regenerálódik. De manapság már annyira durván nyomják és annyi cuccot szednek, hogy szinte mindegy is milyen az anyagcseréd, a formaidőzítésen múlik a dolog.

Jay Cutler-nek lassú az anyagcseréje, Dexter Jacksonnak meg nagyon gyors, mégis mindketten voltak Mr O-k. A legfontosabbak az izomtapadások, izomformák és az arányosság, az elsőn semmi módon nem tudnak változtatni (és ez így is van rendjén) az izomformára is csak csekély módon tudnak befolyást gyakorolni, helyes edzéssel, nyújtással. Az arányosságon is lehet sokat javítani.


Kicsit már elkanyarodtam az eredeti témától, remélem nem írtam semmi hülyeséget, mert annyira igazából nem vágom ezt az anyagcserés dolgot, nem foglalkoztatott soha, hogy nekem milyen, olyan amilyen és azzal kell boldoguljak. :D

2015. dec. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#5: Hogy mennyi a salakanyag smilyen gyakran ürül, az nem korrelál erősen az anyagcsere sebességével, legjobb tudomásom szerint (s így is logikus).


A túl gyors is rossz, a túl lassú is :) Extrém gyorsnál alig tudsz izmot építeni, rengeteget kell enned, ami kényelmetlen és drága...

S több tényező van, ami fontos. Az ember ugye izmot akar felszedni, zsírt nem, fogyni zsírból, ha szükség van rá, de izomból nem (jó, ez étrenddel megoldható)... A lassú vagy gyors anyagcsere csak egy dimenzió s az étkezéssel, mozgással valamelyest befolyásolható is. (Legalábbis elvileg, bár az enyém szerintem mindig gyors volt mások adatai és a kalóriabecslések szerint...)


Ha azt kérdezed,mi a jobb, ha valaki könnyen hízik és könnyen fogy, vagy ha nehezen hízik és nehezen fogy (itt izomról szó nincs), még arra se tudnék válaszolni (a háztartásomban mindkét típus megtalálható, látom az előnyöket és hátrányokat, bár nem kicsit árnyalja a képet, hogy valaki szeret-e enni és működik-e, ha keveset eszik)...


Ami az izomépítést illeti, ott csak a túl gyors anyagcsere tud bekavarni, amennyire tudom. Ha jól eszel és jól edzel, akkor fejlődsz. A zsírosodás már egyénibb, de ehhez már nem értek.

2015. dec. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!