Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha nem versenyszerűen, de...

Ha nem versenyszerűen, de azért kicsit komolyabban szeretnék foglalkozni a kondizással, akkor megéri személyi edzőt fogadni?

Figyelt kérdés

1. Ha csak szimpla alakformálásról-erősítésről van szó, megéri személyi edzőt fogadni? Komolyabban érdekelne a dolog, szóval kezdetben mindenképp szeretnék konzultálni valakivel, de érdemes hetente profi szakemberrel edzeni?

2. Minden egyes alkalommal velük kell edzenem, vagy elég, ha mondjuk hetente egyszer találkozunk?

3. Budapesten kb. mennyi a személyi edzők óradíja? Ezt sehol sem tüntetik fel. Nyilván megfizetném a profi tanácsadást és edzést, de nem szeretnék tízezreket kidobni az ablakon....

Köszi a segítséget! :)



2015. dec. 14. 01:02
 1/8 *Glissade* ***** válasza:
2000-5000ft/edzés + mellé kondibérlet a terembe, ahol az edző dolgozik.
2015. dec. 14. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha egyedül vagy, mindenképen megéri, mert ez egy társas sport mondjon bárki bármit, tudom mindenki jobban szeret edzeni egyedül, hozzáteszem én is, de mindig jobban fejlődik akinek van edzőtársa és ösztönzik egymást... Pl, mikor a 8. Ismétlésnél már szétdurran a combom és 7nél abbahagyom, ha ott áll mellettem valaki és ösztönöz, hogy gyerünk már csak egy van, akkor kimegy a 8. Is...

Nameg egy kezdőnek a megfelelő testtartásokat sem árt elsajátítani, mivel ha pucsítasz mert azt hiszed, akkor egyenes a hátad és pucsítva guggolsz bele egy nagyobb súlyba, könnyen baja lehet a gerincednek, én már sajnos láttam olyat, akit mentővel vittek el a teremből és azóta (10 éve) is mankóval jár...

Persze ma már rengeteg videó van erről neten, ha elegendő az önkritika, van tükör és videókamera, akkor egyedül is meg lehet tanulni mindent, ha ezt választanád én a powerbuilder -es csóka oktatóvideóit ajánlom, ő nagyon részletesen szájbarágósan és nem utolsó sorban jól magyarázza el a dolgokat.

2015. dec. 14. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
De jobb jó edzővel... A probléma az, hogy kezdőként nem tudod megállapítani, hogy jó e az edző, mert ez is olyan, hogy van a képzett edző, aki ért hozzá, jó kajá tanácsokat ad, meg minden, meg van az okj-tanfolyamot végzett kontár... Sokszor ránézésre kiszurható, ha nem úgy néz ki, mint aki edz, pl ha totál girnyó, vagy sok rajta a felesleg, akkor kerüld el messzire. Ha Bp-i vagy, akkor a Powerbuilderes srácokat tudom ajánlani edzőnek is :)
2015. dec. 14. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Andi80018 ***** válasza:
100%
Én tanácsolom, mert időpocsékolás, ha csinálod mondjuk 3 hónapig, de rosszul. Az is veszteség. Attól függ, hol laksz, de egy Flexben, Cutlerben, City Gymben tuti jó edzők dolgoznak, de érdeklődj, attól függ, hova akarsz járni. Sokat kell olvasni a témában, és jó olyan helyen edzeni szerintem, ahol vannak tapasztaltak, esetleg versenyzők edzenek. El lehet lesni a gyakorlatokat, kérdezni tőlük.
2015. dec. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, jó tippeket adtatok! Ezzel nagyban hozzájárultatok a sikerhez, úgyhogy tényleg NAGYON KÖSZÖNÖM! :)
2015. dec. 17. 08:35
 6/8 Andi80018 ***** válasza:
Akkor sok sikert, eredményes, kemény edzéseket kívánok! Ja, és keményen a lábat isssss!!!! :-)
2015. dec. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 *Glissade* ***** válasza:

Ránézésre nem tudod megálapítani, hogy képzett-e egy edző vagy sem.


Egyrészt nagyon sok edző rendelkezik egy sportos, de nem túl nagy munkával elérhető formával. Tudod, mikor azt mondod egy férfire, hogy sportos és nem azt, hogy izmos.

Női edzőknél ez még ennyire sem szembetünő. Felöltözve nem látszik az sem, ha testépítő versenyző a hölgy.

Ha látod is az alakját, legfeljebb csak azt szüröd le belőle, hogy ő saját magával szemben mennyire veszi komolyan az edzés. Ez független attól, hogy veled mennyire fog törödni.


Pl. Egyszer kifogtam egy koxos két ajtós szekrényt, aki kb. le se szart. Magát bámulta a tükörben. Edzés tervet nyilván nem írt, mert nem érdekelte, viszont: ránézésre ismeretlenül eltalálta mekkora súlyt tegyen a vasakra, a szintemnek megfelelően.


Egyszer pedig megjelent előttem egy tök vékony kis srác személyi edző, és szuper jó edzést tartott, mert figyelt rám és elméletben meg volt hozzá a tudása (nyilván nem versenyre készültem).


Egyszer volt olyan, hogy az edző nagyon kedves volt, nagyon érdeklödő, nem tünt nagyon képzetlennek se, még az edzés sem rakta rosszúl össze: de nem találta el a szintemet! Teljesen alúl értékelt.


Egy másik ezzel szemben felül: járkált melettem, mint valami katonai örmester, olyan gyakorlatokat adott, olyan súllyal, ami a szintemet illetően irreális volt.

Nah, de ilyen is van...

2015. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 *Glissade* ***** válasza:

Iletve találkoztam egy nagyon kedves, alacsony szőke személyi edző lánnyal, tényleg nagyon jó fej volt és órákig beszélgettünk, végül edzeni nem mentem hozzá. Kiderült róla, hogy testépítő versenyző, holott is ruhába meg nem mondtam volna róla. :)


Egy másik nő, kedves mosollyal, boci szemmekkel. Jó edző volt, de éreztem benne némi szadista hajlamot :D

Pedig meg nem mondtam volna, a kedves mosolyáról. :)

2015. dec. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!