Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy álltatok neki, rázódtatok...

Hogy álltatok neki, rázódtatok bele? Mi a kezdő történetetek?

Figyelt kérdés

Szeretnék egészségesebben élni, étkezni, sportolni. A gond azzal van, hogy nem tudom, hogy álljak neki.

Volt, hogy 1-2 hónapig edzettem, futottam és mellette saját testsúlyos gyakorlatokat végeztem vagy konditerembe jártam, de nem igazán tudtam, mit-hogyan kéne. Egy ismerősöm sincs, aki jártas lenne a dolgokban és tudna segíteni, sőt, többségük kifejezetten egészségtelenül él, volt, akitől megkaptam, hogy minek akarok sportolni. És mivel nem igazán volt összeszedett, amit csináltam, meg sokszor közbejött valami, ezért 1-2 hónapnál tovább nem is ment a dolog és nem is éreztem magabiztosnak azt, amit csinálok.


Arra lennék kíváncsi, hogy Ti, hogy kezdtétek el az edzést, milyen információk alapján? Honnét tudtátok, hogy milyen edzéstervre van szükségetek, milyen étkezésre? Kezdőként, milyen dolgok voltak a segítségetekre, amiből tudtatok tanulni és honnét tudtátok, hogy amit csináltok azt jól csináljátok és úgy kell? Egyik napról a másikra váltottatok vagy szép fokozatosan, ahogy új dolgokat tudtatok meg?


1-2 dolog, persze ragadt rám, netes cikkekből, de sok dolog, amit olvastam, elég felszínes volt, vagy egymásnak ellentmondtak. Ti mi alapján szűrtétek ki ezeket? Esetleg tudnátok olyan oldalakat, könyveket, ahol nem egyből a mély vízbe dobják az embert, hanem fokozatosan lehet olvasni? :)


Az étkezés pl. nekem egy nagy fekete folt. Olvastam, hogy fehérjét ilyenkor, szénhidrátot olyankor, máshol meg az egész fordítottját.


Kezdésként saját testsúlyos dolgoknak álltam neki, ami mellett szeretek futni is. Pár hónap múlva, amint lesz elég pénzem és érzem, hogy fejlődtem, szeretnék konditerembe is menni.


Előre is köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)



2015. dec. 23. 08:39
 1/5 Cortez70 ***** válasza:
57%

Olvasd el a sàrga kapszula című kis könyvet. Az alapok benne vannak. Google: sárga kapszula pdf.

Neked még heti 3 teljes testes edzés kell. Minden izomcsoportra 1-1 alapgyakorlattal. Gyakorlatonként 3-4 sorozat. Nem bonyolult ez. :)

2015. dec. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2015. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2 nagy bölcsesség,

Első a bibliából, az vagy amit megeszel.

Másik a homeosztázis szó jelentése, 98-99 ben kb ennyi állt rendelkezésre :)

Ma már elolvashatod a sárga kapszulát :)

2015. dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Egesz eletemben sportoltam igy ez csak egy ujabb sport lett a sok kozul.
2015. dec. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%

Otthoni edzésekkel kezdtem, kézi súlyzókkal. A helyes kivitelezést a body.builder.hu-s leírásokból, gifekből szedtem. A súlyzókkal tudtam karozni, vállból nyomni, fűrészelni, tárogatni, volt amikor úgy bicepszeztem, hogy betámasztottam a fotel támlájához a karom. Nem csináltam valami jól, nem feszítettem meg a csúcspontos és a negatív szakaszt sem lassan, koncentráltam végeztem, de valamire jó volt, mert izmosodtam.


A terembe haverom hívott le először 2011 februárjában, ott a padokon és kábeles gépeken való kivitelezést ő mutatta meg, pedig ő sem értett hozzá túlságosan. Néha a teremből más is odajött, és segített, ha szarul csináltuk. Eleinte teljesen céltalanok voltak az edzéseim, azt csináltam, ami éppen megtetszett, fekpad majdnem minden edzésen, tárogatás, hátazás, karozás gyakran, vállazás ritkán, lábazás soha, max lábtoló, mert az arra sok súlyt lehetett pakolni, és keménynek érezhettem magam. Gyakran 20 perc kardiot is nyomtam az edzések végén, hogy "égjen a zsír". Közben olvasgattam is, a builderen főleg edzéstechnikai dolgokat, a kajálásról semmit, az nem érdekelt. Így alakult ki, hogy felosztottam a hetet

testrészek szerint, de láb eleinte még nem volt, az nem is tudom mikor jött be a képbe. Ekkor már majdnem egy éve edzettem kb. egy másik haverommal, aki 3 évig volt edzőtársam.


Tápkieget hamarabb kezdtem el szedni, mint a kajára ügyelni. Voltak ezek a "színes italok", amiket sokan ittak az öltözőben, gondoltam ez lehet a fejlődés kulcsa, ezért utánaolvastam melyik a "legjobb". Emlékszem, hogy még ezen az oldalon is olvasgattam a válaszokat, hangzott itt el 100% Whey Pro, Jumbo, Volumass 35. Emlékszem még az oktatómmal is beszéltem erről vezetés közben, ő azt mondta kreatint ne, mert szívmegállást okoz, a focisták ettől esnek össze a pályán. :D Végül a Tesco-ból szereztem be valami gagyit, mert olcsó volt, ez 2011 decemberében volt már. Sajnos mire hazavittem, akkor vettem észre, hogy van benne kreatin, ezért első körben még ki akartam dobni. :D


Utána még majdnem egy évig edzettem porokkal, étrend nélkül, emlékszem 2012 nyarán úgy szálkásítottam, hogy koplaltam kb., de még így is, hogy s_gg voltam az egészhez, hétköznapi szemmel elég jó lett a formám. Iskola kezdés környékén kezdtem el a kaja iránt érdeklődni, ekkor olvastam el a Sárga Kapszulát, amiben végre megértettem, hogy mi merre hány méter. Anyámra rászóltam, hogy csináljon ezt azt, eleinte csak 1-2 kaja volt rendes a nap folyamán, aztán mind a négy + túrót is elkezdtem este enni, meg reggelire zabpehely. Tömegeltem, de szarul csináltam, mert nem a nyerset mértem, így a rizs aránytalanul kevés volt, a hús meg aránytalanul sok. Zöldség még nem volt ekkor egyáltalán.


Amikor elkezdtem szálkásítani megint (2013 nyara), akkor a húst meg kellett emelni 2,5 g/tskg-ra és így még aránytalanabbul több lett. Gondoltam, hogy nem stimmel valami és ekkor jöttem rá, hogy nyersen kell mérni. A szálkásítást már teljesen jól végeztem, ekkor már tudtam a kajálásról, meg edzéstechnikáról mindent 88-ról 75-re mentem le és jó lett a forma.


Szálkásítás után tömegelés, immár nyersen mért, normális makrokkal 2013 aug-tól 2015 májusig nyomtam, ez alatt 75-ről 100 kg-ra nőttem. Közben végig finomítottam az étrendemen, olvasgattam cikkeket, gyarapítottam a tudásom. Nyáron szálkásítás, 85-86 kg-s lettem 7-8% testzsírral. Októbertől megint tömegelés, és most itt vagyok. :D

2015. dec. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!