Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Már lassan fél éve súlyzós...

Már lassan fél éve súlyzós edzést végzek, tömegelek, de nagyon keveset növök. Miért lehet ez? L/22

Figyelt kérdés

Lány vagyok, így nyilván nem fogok szekrény méretűre nőni, de úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy a seggem óriási legyen, kell a tömegnövelés.

55 kiló vagyok, 2 g fehérjét eszem, 4 g szénhidrátot és 1 g zsírt kb., de alig nőttem valamit, sőt, kilóban inkább lefele tendálok. Mivel kb. csak egy éve mozgok rendszeresen, azt gondoltam, a változás szembetűnőbb lesz.. Meg kéne ijednem, vagy a nőknél ez a lassúság természetes?



2015. dec. 27. 07:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Pici súlyokkal dolgozol,ezèrt nem fejlődsz.Ha izmosodni, tömegnövelni szeretnèl,akkor nagyobb súlyokkal kellene dolgoznod.

Javasolnám neked, hogy menj le terembe ès keress szemèlyi edzőt, mert így nem fogsz fejlődni.

Csak hogy legyen viszonyítási alapod: a lányom 13 èves, 46 kg ès 20-25 kg-val guggol.

2015. dec. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A lányodnak gratulálok, baromi ügyes :)

Tudom, hogy picik a súlyok, de egyszer kitörtem (csak) 16 kilóval, és utána két hétig nem tudtam edzeni, mert az x lábam megkapta a terhelést. lehet, hogy nem függ ezzel, össze, nem tudom.

2015. dec. 27. 11:43
 13/19 A kérdező kommentje:
Mindenesetre köszönöm a válaszod, megpróbálok növelni a súlyokon!
2015. dec. 27. 11:48
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el ezt:

[link]

Ès ha tènyleg komolyan gondolod,akkor keress szemèlyi edzőt,mert az sem biztos, hogy otthon szabályosan vègzed a gyakorlatokat.Lehet, hogy azèrt is fáj a tèrded, mert nem guggolsz szabályosan.Viszont így csak az izületet terheled ès nem izomból dolgozol.Az pedig többet árt, mint használ...

2015. dec. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi súlyokkal dolgozol, még kezdők is simán guggolnak rúd + 10 kg és maga a rúd 7-8 kg, szóval nagyon kevés, ennyitől tuti nem fogsz fejlődni. Lehet van a genetikának is köze hozzá, de én világéletemben lapos voltam és kemény edzés és kaja mellett lett fenekem , és 60 kg alá nem nagyon megyek, csak ha rossz napom van :/

Az is fontos helyesen csináld , az elején a legfontosabb, hogy elsajátítsd a gyakorlatok helyességét, utána jöhetnek a súlyok .

2015. dec. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Nagyobb súly kell.
2015. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég kemény az edzésed. Egy-egy lábedzés után annyira le kell fárasztani az izmokat, hogy kb. sétálni se tudj utána.
2015. dec. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

azóta mi a helyzet, sikerült nőni? ha gondolod, segíthetek.

24L

2016. jan. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
aha, lassan, de elkezdtem :)
2016. jan. 24. 06:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!