Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Már lassan fél éve súlyzós...

Már lassan fél éve súlyzós edzést végzek, tömegelek, de nagyon keveset növök. Miért lehet ez? L/22

Figyelt kérdés

Lány vagyok, így nyilván nem fogok szekrény méretűre nőni, de úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy a seggem óriási legyen, kell a tömegnövelés.

55 kiló vagyok, 2 g fehérjét eszem, 4 g szénhidrátot és 1 g zsírt kb., de alig nőttem valamit, sőt, kilóban inkább lefele tendálok. Mivel kb. csak egy éve mozgok rendszeresen, azt gondoltam, a változás szembetűnőbb lesz.. Meg kéne ijednem, vagy a nőknél ez a lassúság természetes?



2015. dec. 27. 07:38
1 2
 1/19 Cortez70 ***** válasza:
A nők kb 1/25 annyi tesztoszteront termelnek mint a fèrfiak, szóval jóval lassabban tudnak izmosodni. De ha semennyire nem nő a tömeg, akkor emelned kellene a ch-n és a zsíron is.
2015. dec. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Azért állítottam anno 4 g-ra a ch-t, mert eléggé hajlamos vagyok (legalább is az voltam) a hízásra, és nem mertem többet. Azt meg nem hinném, hogy valaki simán átmegy endomorfból mezo/ektomorfba, szóval ezért nem értem, miért nem növök sehogyse úgy igazán :)

Mindenesetre a zsírt mennyivel kéne növelnem?

Egyébként köszönöm a válaszod :)

2015. dec. 27. 08:12
 3/19 Cortez70 ***** válasza:
100%
20 g zsírt adhatsz hozzá, pl lenmagolajból, olivából. Aztán meglátod, hogy elég-e. Amúgy az anyagcsere változhat idővel, de attól a típus az marad, mert főleg a csontozat számít.
2015. dec. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
71%

" de úgy gondolom, hogy ahhoz, hogy a seggem óriási legyen, kell a tömegnövelés."


Mostanában minden csaj erre a latino stílusú hatalmas fenékre gyúr, vajon mikor fogják fel, hogy az az alkat 99%-ban genetika, és akinek nem olyan a genetikája, az szép nagyra fog nőni csak semmi nem garantálja, hogy ez fenékre fog történni, bármennyit is edz hozzá.

2015. dec. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nem tuti, hogy nagy lesz edzéssel is, de akkor is jobb lesz, mintha nem is edzene rá.
2015. dec. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hé, én ezzel tisztában vagyok, hogy sose lesz gigantikus méretű seggem... de bocs, ha nem tespedek inkább a tv előtt, lemondva róla, hiszen "úgyis szar a genetikám"
2015. dec. 27. 10:19
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
egy szóval sem mondtam, hogy ne edz (és igen, az edzéstől sokkal szebb feneke lesz az embernek), csak azt, hogy ne azon nyafogj, hogy nem nő a feneked olyanra, mint a hollywoodi sztároknak.
2015. dec. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Amblokk nem növök, nemcsak a fenekem marad le. Mind1, a lényeg megvan, szóval köszönöm a választ :)
2015. dec. 27. 11:07
 9/19 anonim ***** válasza:
Súlyzós edzèsen mit èrtesz?Milyen súlyokkal dolgozol ès milyen gyakorlatokat vègzel?Hetente hányszor edzel?Mellette kardiózol, futsz?Pihensz eleget?
2015. dec. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Heti 3x edzek otthon, váltva csinálom: láb, felsőtest, láb, kövi héten felsőtest, láb, felsőtest...de a lábazásból kétfélét, hogy ne mindig ugyanazt.

Guggolok (egyelőre 7-8 kilóval), bolgár guggolok (4 kilóval), kitörök (8 kilóval), fekve oldalra lábat emelek (4 kilóval), ilyesmiket. Van 7-8 gyakorlat, amit váltogatok. Nem nagy súlyokkal dolgozok, mert térdfájós vagyok, meg egyelőre ez az a szint, aminél többet nem tudok, de folyamatosan emelem. Felsőtestnél hasazok (mondjuk azt minden edzés előtt csinálom), tolódzkodok, fekvőzök, izolált bicepsz+tricepsz (4 és 8 kilóval), meg mellezek (10 kilóval)

Nem szoktam kardiozni sajnos, érződik is lábas napokon, hogy meghalok a végére, elég bajok vannak a fizikumommal, ez tény.

Pihenek eleget, napi 8-10 óra majdnem mindig megvan, szóval azzal nincs gond, azt hiszem.

2015. dec. 27. 11:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!