Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolás és felhúzás közbe...

Guggolás és felhúzás közbe fáj a hasam alatt miért?

Figyelt kérdés
Észrevettem ,hogy guggolás és felhúzás közben úgy a 2-3 sorozatban a hasam alatt egy pontban mintha tűvel szúrnának meg ? ilyenkor abbahagyom pihenek picit és folytatom . miért lehet ez?

2016. jan. 7. 19:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Kisebb súlynál is fenn áll ez a probléma? Elsőre azt mondanám gyenge a hasfalad. Nemtudom, hogy kivitelezed a gyakorlatot.
2016. jan. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szabálytalanság, gyenge hasizom, a kettő együtt, túl nagy súly, ezek a legvalószínűbbek.
2016. jan. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

--gömb--


Túl nagy a feszültség a hasi részen. Hogy ez szabálytalan kivitelezés, vagy más, innen nehéz megmondani.

Nekem a jó reggelt gyakorlatnál volt ilyen, amikor 3-as sorozatokkal csináltam.

2016. jan. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Eleinte féltem ,hogy sérv de édesanyám eü. ben dolgozik ő elvinne egy ultrahangra hát meglátjuk ,de ha tegyük fek hasfal gyengeség a probléma ezesetben mit tudnék csinálni ,hogy erősödjön ? általában nálam a hasedzés itthon történik van húzódzkodóm lábfelhúzásokat végzek , illetve haskerékkel edzek még meg "plank " van valami konkrét gyakorlat még?
2016. jan. 7. 20:16
 5/12 Jaki002 ***** válasza:

Túl gyenge a rotátorköpeny. Ha felhúzni meg guggolni akarsz nagy súllyal, kénytelen leszel mindenféle hasizom erősítő gyakorlatokat is csinálni.


Guggolásnál egy rossz mozdulattól is azonnal sérvet kaphatsz.


Egyébként rendesen bemelegítesz?

2016. jan. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Felhúzás és gugolás előtt törzskörzést szoktam végezni:D úgy 2 percig :/ lehet nem elegendő de nemtudom mivel tudnék még bemelegíteni ja meg 4-5 perc az eliptikus/futógépen:D
2016. jan. 7. 20:52
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

FONTOS:

Én megkockáztatok amúgy egy olyat hogy ez egy kezdődő lágyéksérv. AZONNAL menj vele orvoshoz, addig pedig ne is edz.



Ezen felül:

Powerlifter warmup. Youtube keresés.

És a munka szakaszt is fel kell vezetni. Pl ha 100 a szériád guggolásban csinálj testsúllyal 20at, rúddal 20at 40 el munkasorozatot, meg mondjuk 75 el. szal ilyen 2-3 lépcsőben adj rá súlyt.

Az ütes rúd is fontos, az idegrendszert felkészíti, közben meg tudod erősíteni a technikát, ilyesmi.


Nézd ennek a gyereknek a videóit, ha mobilitás beli probléma van, azon segíthet: Alan Thrall

https://www.youtube.com/channel/UCRLOLGZl3-QTaJfLmAKgoAw

Minden alapgyakorlatról van normális "how to"-ja. Nem olyan marhaságok amit az összes majom csinál YT-on, hanem részletesen végigviszi. Pont ami egy kezdőnek / rossz formával dolgozónak kell.



A rotátorköpenynek mi a köze az alsó hasfalhoz?

2016. jan. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Gyors utána is olvastam a lágyéksérvnek, mert nem nagyon ismerem a körülményeit.


[link]


Elég sanszos hogy kezdődő sérved van:

"maga a sérv még nem látható, de a hasűri nyomás növekedésekor - köhögés, székelés, erőlködés - már érezni az előtüremkedő tömlőtartalmat"

2016. jan. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen nem a hasam fáj hanem ...hogy is tudom betájolni...most kicsit vulgáris leszek ,de a tököm fölött kb 10 cm el és onnan jobbra 5 cm el :D bocs
2016. jan. 7. 21:47
 10/12 anonim ***** válasza:
Azt hívják lágyéknak sherlock
2016. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!