Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzésterv és étrend összeállít...

Edzésterv és étrend összeállítása?

Figyelt kérdés

Januártól kezdve heti 3 alkalommal járok konditerembe,eddig is jártam már csak nem volt rendszerezve.Először is az lenne a kérdés,hogy hogy osszam napokra az izomcsoportokat,tehát eddig úgy csináltam,hogy hétfő : mell-hát szerda: bicepsz-tricepsz-váll péntek:has-láb. Nem tudom,hogy ez megfelelő e legyszíves írjatok erre tippeket,hogy hogy változtathatnék zen ha esetleg nem jó.

A másik kérdés az étrend.17 éves leszek,190 cm és jelenleg 78 kiló.Híznom mindenképp kéne úgy érzem,illetve nem tudom,hogy az edzéshez milyen a megfelelő táplálkozás,mert eddig erre nem figyeltem,tehát milyen étrendet kéne bevezetnem ? Előre is köszönöm a válaszokat!

16/F



2016. jan. 10. 14:49
 1/6 Cortez70 ***** válasza:

Jó az a felosztás is. Vagy mell-kar, pihi, láb, hát-váll.

Tómegnövelő étrend kell. Napi 2g x ttkg fehérje, 1g x ttkg zsír (telítetlen legyen legalább a fele), és annyi ch (összetett), hogy jöjjön a tömeg. Ez valakinek 3g xttkg és van akinek 5g x ttkg. Olvasd el a sárga kapszula című kis könyvet.

2016. jan. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

sárga kapszula

powerbuilder


ingyen letölthető e-bookok, mindkettő olvasása ajánlott.

2016. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Cabelas_xD ***** válasza:
Ha januártól kezdted a súlyzós edzést, szerintem jobb volna ha legalább 2 hónapig teljes test edzést végeznél, hogy az inak és ízületek szokják meg a terhelést, ne essél egyből bele a lecsóba. Persze ez csak az én véleményem.
2016. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem egy lábnap mindenképpen kellene külön. Aztán a maradandó 2 nap közül pedig az egyik napon mell-bicepsz-tricepsz-has, a másik napon pedig hát-váll-has. Hasazni lehet többször is 1 héten, de nyilván nem egymást követő 2 nap, hanem mondjuk hétfőn és pénteken. (Bár nem tudom mely napokon jársz terembe.) :)
2016. jan. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Ja, bocsi, most olvasom, hogy hétfő-szerda-péntek. Akkor én a helyedben mindenképp szerdára időzíteném a lábnapot, a másik 2 meg igazából mindegy. Ahogy neked jó. :)
2016. jan. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Cabelas_xD ***** válasza:
Bocsii, elnéztem egy infót "eddig is jártam már csak nem volt rendszerezve" :D :D Nekem a 3 napos edzéstervem így nézett ki: Hétfő: láb Szerda: mell, kar Péntek:Hát, váll. Alkart edzettem szerdán, esetleg ha volt időm akkor hát napon, hasat azt othon, vádlimmal nem volt gond, csuklya meg szerdán és pénteken.
2016. jan. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!