Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen okai lehetnek, ha az...

Milyen okai lehetnek, ha az ember nem fejlődik rendesen (étrenden kívül)?

Figyelt kérdés

2016. jan. 14. 21:49
 1/7 Kenzo Tenma ***** válasza:
Kevés pihenés, gyenge edzés.
2016. jan. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legfőképpen edzésben kereshető a gond szerintem, pihenés-regenerálódás majd a genetikai adottságokban keresendő a gond, amin nem tudsz változtatni :) Naturál szinten.
2016. jan. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az etrend nem azt jelenti elsosorban hogy a jo kajakat eszed hanem hogy kaloriapluszban vagy.
2016. jan. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

--gömb--


Nekem például az volt az oka hogy a bevitt szénhidrát mennyiségével arányosan gyorsult az anyagcserém.

Én szinte teljesen elhagytam a cht (keményítőt), de alapvetőleg a zsir arányának növelése is megoldás lehet.

(Régen (kb 1,5 éve) itt a forumon én is a magas ch-bevitelt partoltam, mert akkoriban nem jött elő ez a gond, mivel csak alkalmanként néhány hétig voltak meg a makrók rendesen.)


Ez persze az embereknek valószínűleg csekély hányadát érinti. A többi lehetoseget már leírták.

2016. jan. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pihenés, edzés ezek a legjelentősebbek, ezen kívül betegségek is, de erre nem kell egyből gondolni.
2016. jan. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bár ez erősen összefügg az étrenddel, de a genetika elég sok mindent befolyásol. A sok éve edzők/testépítők is mind úgy állnak hozzá, hogy "kell a protein, szénhidrát, némi zsír és kalóriaplusz, aztán eddz megfelelően!", pedig hiába a változatos, profi által összeállított étrend és edzésterv, lett már játszva 2-4g/tskg proteinnel 0,5-4g/tskg szénhidráttal, kevés-moderált zsírral, ugyanúgy lehet stagnálni.


Hiába van valaki a szakmában két-három évtizede, akkor sem tudja megállapítani ránézésre senkiről, hogy miként reagál az ő inzulinja. Lehet, hogy valaki napi hatszor-hétszer eszik x étrenddel, ahol x az tényleg az elvileg tökéletes, mégsem fog se erősödni, se hízni, se fogyni, egyszerűen stagnálni fog és folyamatosan éhezni, holott havi 40-50e ment el kajára. Majd végül otthagyja az edzőt, testét pedig elhanyagolja, hogy ő menthetetlen. Pedig nem feltétlenül van így, csak eleve rosszul lett megközelítve az első pillanattól kezdve.


Lehet, hogy bár életmódjából adódóan neki elég lenne az 1500 kalória is, viszont a szervezete ezt mégis kevésnek tartja, belassul tőle az anyagcseréje, helyette napi 2500-3000 kalóriát kellene elfogyasztania, de mellette rengeteg mozgással. Lehet, hogy egyáltalán nem tud mit kezdeni a szénhidrátokkal, és amit bevisz a szervezetébe, annak nagy részét el is raktározza zsírként, amit másnap, mint frissen beépült energiaforrást egyből hasznosít is, ezzel felállítva egy ördögi kört, ahol nem változik semmi sem.


De természetesen célszerű egyből az edzést okolni, annak volumenjét és progresszióját, de ha valaki (főleg kezdőként) első 2-3 hónap után, majd még 12 után sem fejlődött semmit, se erőre, se külsőre, annak ellenére, hogy elvileg jó volt az étrend és az edzésterv is, érdemes fontolóra venni, hogy egyszerűen egy genetikai selejt, akinek nem egyszerűen annyiból áll az étrend és edzés, hogy kalóriadeficit vagy kalóriaplusz, aztán uzsgyi a terembe.


Akinek meg ez mese, márpedig ő nem hisz a mesékben, annak csak azt tudom mondani, hogy én is szeretnék a valóságban élni, de nem mindenkinek jutott belőle.

2016. jan. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja igen, vannak olyanok is akik nem tudnak fejlodni.
2016. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!