Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Zsákcipeléshez mit érdemes...

Zsákcipeléshez mit érdemes külön felerősíteni?

Figyelt kérdés
Egy 50 kilós zsákkal kezdenék majd edzeni. A felhúzásra gondoltam meg a merev lábas felhúzásra, szerintem ha ezek mennek jól, akkor oké lesz a dolog. Most merev lábbal 40 kilót húzok fel 3x10 ismétlésben, különösebb erőfeszítés nélkül. Gondoltam ezt felviszem 50 kilóra. Mire érdemes még edzeni?

2016. jan. 23. 17:38
 1/7 anonim ***** válasza:

gondolom atmozgatas volt,hogy ne menjenek az elso honapban tropara az izuleteid,izmaid.

Ha jol ertem,te zsakhordashoz akarsz izmokat,nem pedig azzal,ugye?Hat az attol fugg,hogy hol tartod a zsakot a testeden.(huzod magad utan,nyakadba stb)

2016. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Viccen kívül zsákcipeléssel tudsz rá legjobban edzeni. Egyébként a teljes test, mivel mindent igénybe vesz.
2016. jan. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szabi.L ***** válasza:

De tényleg, ez eszedbe sem jutott, ha zsákot kell cipelj, akkor zsák cipeléssel edzel?


Ez lenne a leghatékonyabb.

2016. jan. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Azzal kezdte a mondatot, hogy zsákkal fog edzeni, a kérdés arra irányult, hogy milyen kiegészítő gyakorlatot végezzen ami leginkább segíti. Igazából, ahogy előttem is írták az is számít hogyan fogod, de lényegében erős törzs, lábak, váll, sőt még a hát és a bicepsz is, szóval az egész test:D
2016. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
csak hogy legyen egy értelmes válasz, a hátadat kéne edzeni, mert azt nem edzi a zsákcipelés illetve nem túl egészségesen
2016. jan. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát alsó része (Musculus erector spinae), farizmok és az összes hasizomcsoport. Ezek támasztják és tehermentesítik a gerincet derék tájékon. Ha ezek nincsenek megfelelően megerősítve, rövid úton tönkre vágod a derekadat. Viszont ha igen, bármit felemelhetsz amit a többi izmod elbír, anélkül hogy ártanál magadnak.

Na jó, nem árt a lapockazáró izmokat is megerősíteni, hogy megvédd a gerinc felső szakaszát és a válladat.

2016. jan. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Oké, most mindenre edzek, hamarosan elkezdem a cipelést is. A vállamon fogom vinni.
2016. jan. 23. 21:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!