Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mitől lehetett az, hogy még...

Mitől lehetett az, hogy még vagy 2 éve amikor életemben először és utoljára lementem edzeni a barátommal, utána egy hétig nem tudtam kinyújtani a kezeimet és azt hittem örökre úgymaradnak?

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 00:47
 1/10 Cortez70 ***** válasza:

Nem nyújtottál edzés után és/vagy megerőltetted túlzottan az első edzésnél. És ez most jutott eszedbe 2 év után?

Érdekes, én 30 éve edzem kihagyás nélkül és mégis ki tudom nyújtani a kezem, pedig nem pici izom van rajta.

2016. jan. 25. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Cortez, gondolom, azóta se tette be oda a lábát, és megint hívja valaki.

Kérdező: előtte melegíts be, utána nyújts! A súlyt úgy lődd be, hogy két sorozatot normálisan, a harmadik utolsó pár ismétlését már csak nehezen tudd megcsinálni.

Ha nem marad el a nyújtás-bemelegítés, nem terheled túl, ha nem dolgozol aszimetrikusan, akkor nem szabad, hogy ez megtörténjen!

2016. jan. 25. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ahogy észrevettem, ez tipikus tünet az első edzés után, én is így jártam és anyám is. Óvatosabban kell bevezetni a dolgot, és akkor jó eséllyel elkerülhető. Ha meg mégis benyalod, akkor el kell viselni arra a pár napra. Nem olyan vészes az.
2016. jan. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első edzésemen ugyan így jártam, lementem okos haverommal, aki csak pakolta, én meg mint másik okos, nem akartam kis súllyal csinálni. Első edzés kar, has volt. Másnap alig tudtam felkelni az ágyból úgy fájt a hasam, a karom nem tudtam kinyújtani, feszült minden. Akkor utánaolvasva rájöttem hiába edz a 4 éve akivel lemegyek, ha semmit nem ért hozzá.
2016. jan. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A legelső edzésen tanácsos súly NÉLKÜL, csak a rúddal végezni a gyakorlatokat (egyébként a rudaknak is van tömegük, az egykezesek általában 1,5-4 kg-osak, a kétkezesek meg 12-20 kg-osak, szóval a csak rúddal való edzés is tud kemény lenni első alkalommal).
2016. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Én először még jó hogy csak a rúddal edzettem, meg hátizomra vannak különféle gépek, azokat próbálgattam. Utána nyújtottam elég erősen, de nem használt, így is megerőltethettem magam. Azt hozzá kell tenni, hogy kb. 10 fekvőtámaszt tudtam szabályosan összeszenvedni akkoriban.


Most nem hívott senki, csak rengeteget pakolok 20-30

kilós rekszeket, és észrevettem magamon hogy nem olyan satnyák az izmaim mint régen és egyre könnyebben is megy. Most is letudok nyomni olyan 10-15 fekvőt, csak az a baj hogy egy éve tavasszal volt egy bringás esésem és a bal vállamat ha megerőltetem elkezd szúrni és fáj. Voltam vele ultrahangon és ott is látták a porcsérülést. Elkezdenék most egyenlőre fekvőzni meg húzózkodni, azzal azért nem tudom úgy megerőltetni magam, de nem akarom hogy rosszabb legyen a vállam.

2016. jan. 25. 17:39
 7/10 Cortez70 ***** válasza:
Ha fokozatosan kezded, akkor nem lesz gond. Amúgy a 15 fekvő csak akkor jó, ha lány vagy.
2016. jan. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem lány vagyok, de ez van, viszont a lábaim nem arányosan vékonyak, azokban van erő és izmosak is.
2016. jan. 25. 19:06
 9/10 Cortez70 ***** válasza:
Az jó, majd hozd fel mellé a felsőtestet is. Persze eddz lábra is, mert az sosem árt.
2016. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én bringázok, nem célom hogy 90 kiló legyek és gyúrós kinézetű, de egy pár kiló még elférne, főleg a gerincratró izmainnak.
2016. jan. 25. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!