Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az állóképesség fejlesztése...

Az állóképesség fejlesztése általában mennyi időt emészt fel?

Figyelt kérdés

Évek óta nem mozogtam, eléggé elhanyagoltam magam, bár 185 cm 86 kg vagyok, de nyilván fogyni szeretnék, és erősödni formálódni!


Egyenlőre otthon szeretném magam felfejleszteni, mert full 0-án vagyok! Elkezdtem a Focus T25 programot hát én 10 percnél totál készen vagyok! Persze nem azért, mert fáj már amit csinálok! Hanem fejfájás stb... pedig könnyítve csinálom, de így is néha meg kell állnom! :D Mert félek, hogy rosszul leszek!


Tényleg célom, hogy kezdjek magammal valamit, a táplálkozásomra is már oda figyelek, mert fontosnak tartom, ha valamit elkezdek mint edzésterv, akkor nem árt jól enni is...


Lehet nagyon türelmetlen vagyok, csak aggaszt, hogy ennyire elhanyagoltam magam és most építhetem fel magam a 0-ról! :)


Ezért kérdezem, csak hogy kb. az állóképesség pár hét alatt már érezhetően javul? :)))


Köszönöm előre is!



2016. jan. 27. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az állóképesség elég hamar fog javulni, 4-6 hét alatt lesz eredménye.
2016. jan. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fejfájás, stb, mit takar a stb? Mert ha edzés közben fájni kezd a fejed, vagy valami, annak oka van.
2016. jan. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nulláról indulsz és tudsz úszni, javaslom, a heti egy úszást. Rendes mellúszást. (fej le-fel) Fejleszti a légzőrendszert és kímélő. Ezen kívül járj(atok) el a cimborákkal valami labdajátékot játszani. (Pl: kosárlabda) Heti 1x-2x. Sokkal jobb mint a "kettesben az órával" edzés.

- "Nézmá', hogy eltelt két óra! De jót játszottunk! Na majd szerdán is!"

Majd kicsit később el lehet kezdeni valami egyéb edzést ami a célod felé visz.

Jó sportolást!

2016. jan. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

a stb alatt pl. azt értem, hogy ha olyan szinten leterhelem magam akkor hányingerem lesz vagy hányok is.


Pl. sosem felejtem el, megnyertem egy futóversenyt még mikor általános iskolaban 8.-ba jártam, és amint lefutottam rettenetes fejfájás, és akkor hánytam is utána egy órával mert tényleg órákig fájt a fejem veszettül... Aztán középsuliban is volt olyan, hogy annyira fájt a fejem, hogy már féltem, hogy ott össze esek futás után! :) Pedig akkoriban 185 - 75 kg voltam mondhatni semmi felesleg, és a fizikumom is elég jó volt.


De most ugrálás közben is ez a fejfájás jön elő, és inkább akkor visszább veszek, vagy leállok, mert nem szeretnék rosszul lenni.


A szívem amúgy az egyik oldala megvan nagyobbodva, de ezzel orvosok nem is igen foglalkoznak, mert elvileg minden második embernek nagyobb az egyik oldal! :D


Szóval lehet csak puhány vagyok, vagy nem bírom a terhelést...


Edzőtermi dolgok mentek régen, de most sajnos anyagilag úgy állok, hogy nem tehetem meg, illetve azért ha oda el is jutok újra már nem a jelenlegi 0 szintemmel mennék! :)

2016. jan. 28. 13:59
 5/5 Sowilo ***** válasza:

Nincs véletlenül vérnyomásproblémád? Nem vagy cukorbeteg? Hogy áll az étrended? Nem kellene rosszul lenned minden egyes edzés közben. Ha sokáig minden nap csinálod, akkor is rosszul vagy?


Egyébként az állóképesség könnyen jön. Tudom ajánlani a HIIT edzést, tudod csinálni otthon, mellette ne hanyagold az erőedzést se, húzódzkodj, tolódzkodj, ha nem megy, próbáld megtanulni. Akár a fekvőtámasz is jó, csak nyomjad rendszeresen. Lábra meg majd edzel, ha lejutsz a terembe.

2016. febr. 1. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!