Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A katonai nyomás vagy a...

A katonai nyomás vagy a technikai/vállból nyomás az egészségesebb/egészségtelenebb a vállízületnek?

Figyelt kérdés

Amit a súlyemelők csináltak anno, hogy a karok a test előtt vagy amit a testépítők, hogy a karok oldalt vannak?


eddig a fő kérdés


Meddig kell pontosan leengedni? Érintse a mellkast a rúd minden ismétlésnél?


Ha arra szeretne valaki edzeni, hogy minél nagyobb súlyt tudjon kinyomni akkor melyik technikával dolgozzon?

Milyen rendszeresen,milyen időközönként emeljen a súlyon?


Technikai nyomás,vállból nyomás,mellről nyomás,katonai nyomás,szobor nyomás. he ?



2016. jan. 30. 13:14
 1/10 Cortez70 ***** válasza:
100%
Nekem a karom kissé oldalt van, nem test előtt. Nekem így a jó. Nem engedem mellig csak épphogy váll alá. Akkor emelj a súlyon, ha már simán megy 10 ismétlés sorozatonként. Emelsz annyit, hogy megint csak 7-8 menjen. Mondjuk én eleve felmegyek mindig piramisban akkora súlyra amivel csak 5-6 ismétlès megy, utána visszaveszek kisebb súlyra és még abból is nyomok. De kinek mi jön be.
2016. jan. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan úgy nyomok mint Cortez.
2016. jan. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szabi.L ***** válasza:

Minden vállból történő nyomás elég sérülésveszélyes.

Én ezért azt szoktam javasolni, hogy előtt mindig valamilyen más jellegű váll gyakorlatot végezzünk. Pl.: állig húzás, oldal emelés, előre emelés, és ezután kezdjük csak a nyomó gyakorlatokat.


A Vállövi sérülések többségénél nem a delta izom sérül, hanem a rotátor köpeny. A testépítésben csak a delta izmot szokták fejleszteni, mivel csak az látszik. De ha el szeretnéd kerülni a sérülést/ízületi kopást, akkor a rotátor köpenyt erősítsd meg először és utána menj nagyobb súlyra.

2016. jan. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Cortez70 ***** válasza:

Szabi, azt nem írtuk, hogy nem megy előtte oldalemelés. Mondjuk azt sem írtam, hogy megy.;)

A rotátorköpeny nálam fekvenyomásnál necces. Vállazásnál sosem volt vele bajom.

2016. jan. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem első gyakorlat, vagy ha ritkn mégis rendesen bemelegítek.
2016. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szabi.L ***** válasza:
Persze, mert fekve nyomásnál is a rotátor köpeny stabilizál és ott sokkal nagyobb a súly, mint egy vállból nyomásnál.
2016. jan. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Lehet erősíteni a rotátorköpenyt? Hogyan ?????

Honnan tudhatom, hogy baja van? Hol és hogy fáj olyankor?

Azt hittem csak a rossz fekve nyomással lehet bántani a rotátor köpenyt.

2016. jan. 31. 17:09
 8/10 Cortez70 ***** válasza:

Itt egy cikk erről:

[link]

2016. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szabi.L ***** válasza:
Leginkább funkcionálisan tudod csak, tehát instabil helyzetben próbálj meg vállízületre hatással lévő gyakorlatokat végezni( pl fitballon egy kezes fekvőtámasz, nem kell karhajlítás, csak egyensúlyozz) és hasonló dolgok. Illetve még van pár súlyzós gyakorlat, ezt olvasd el: [link]
2016. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
ú, de jók vagytok ! köszönöm. Ha még lesz kérdésem írok ide nektek ? Most jön az olvasás.
2016. jan. 31. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!