Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Teljes képzavar van nálam...

Teljes képzavar van nálam edzést illetően, zsírégetést követően hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Teljes kezdő vagyok, eddig semmi közöm nem volt semmilyen sporthoz, így lehet, hogy nagyon hülyeségeket kérdezek, de kérlek normálisan válaszoljatok.

Szeretnék edzene, 160 cm és 45 kg vagyok, úgyhogy konkrétan nem a fogyás a célom, elég vékony vagyok, de itt-ott van rajtam egy kis felesleg (has, úszógumi), azt szeretném eltüntetni és mellette izmosodni kicsit.

Tudom, hogy helyi zsírégetés nincsen, nem fogom tudni csak a hasamról eltüntetni a zsírt..

Ilyen esetben megfelelő lenne számomra a zsírégető edzés? (Súlyzós edzés, utána aerob + diétázás, kiszámolva minden)

Ha igen, és egy idő után és úgy veszem észre, hogy már lement az a felesleg, amit szerettem volna, utána milyen edzéssel kellene folytatnom, hogy izmosodjak, formásabb legyek? Itt van nálam a teljes képzavar.. A zsír lemegy a zsírégető edzéseket követően, izom nem túl sok van rajtam alapból.. Szálkásítanom kellene utána? Vagy tömeget növelni előbb és utána szálkásítani? De ha először "mgcsinálom" a zsírégetést, tömegnöveléskor visszajön a felesleg(?), szóval felesleges volt a zsírégetés a legelején? Teljesen össze vagyok zavarodva, hogy mi micsoda az edzés világában :D Valaki segítene?



2016. febr. 3. 13:34
 1/4 Szabi.L ***** válasza:

Szia!


Én azt javaslom, hogy először csak rakd rendbe a táplálkozásod. Ne legyen se diéta, se tömegnövelés. Menjen közepes ch és elegendő fehérje is(tskg/2g).


Súlyzós edzés után mehet az aerob. Kezdőknél egyszerre lehet zsírt égetni és izmosodni is egy ideig.


Aztán ha végeztél az átmozgató edzésekkel, utána nagyjából látni fogod hogy haladsz. Ha nem tűnt el a zsír, akkor egyértelműen szálkásítás. Ha láthatóan formásabb, izmosabb lettél akkor pedig mehet a tömegnövelés.

2016. febr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tömegelés alatt jön zsír, igen, de utána megint lediétázol. Ha nincs sok zsír, én tömegelnék, de az is jó amit Szabi ír.
2016. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek, így már minden világos :)
2016. febr. 3. 14:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Esszenciális zsír meg rostbevitelre is figyelj.
2016. febr. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!