Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A súlyzós edzés helyettesíti...

A súlyzós edzés helyettesíti a sportot?

Figyelt kérdés
Nagyon sovány vagyok 17 éves fiú 180cm.Tavaly júliusban kezdtem a kondizást,heti 4-5 alkalommal 45 perc súlyzós edzés.Konkrét gyakorlatokat nem néztem,de próbáltam minden testtájamat erősíteni.Július óta óta 45kg-ról 51-re híztam ami még látszik is és nagyon örülök neki,viszont az orvos azt mondta mindeképp sportolnom kell valamit mert még mindig rossz állapotban vagyok.Szerintetek az ilyen ütemben haladás megfelel,egyáltalán sportnak számít? vagy keresni kéne mellé mást is?Köszi
2016. febr. 6. 08:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem kell mellé más, kis kardió edzésen kívül, hogy a keringési rendszert is edzd, de végezhetsz kiegészítő sportot, ha akarsz, foci, bicikli, úszás...
2016. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

1. Igen, sport.

2. A doki szerintem valami kardió jellegűre gondolt, hogy az érrendszert erősítsd, és az állóképességedet növeld!

Vagy csak a jelenlegi állapotodat látja, és nem tudja honnan indultál.

Nálunk pl. új üzemorvos van, aki a múlt héten az alkalmasságin közölte velem, hogy egészségesebben kellene ennem, és többet mozognom. Erre én közöltem vele az étrendemet meg az edzésprogramomat, és ártatlanul megkérdeztem, min javítana... Volt hatás. :D

2016. febr. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha híznod kell, akkor nem csak az a kérdés hogy mennyit mozogsz, hanem az is hogy mennyit eszel?
2016. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Cortez70 ***** válasza:
A súlyzós edzés az már magában sport. Ha még kiegészíted kardioedzésekkel, akkor tökéletes.
2016. febr. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Hát a kaján nem múlik akármit eszek attól nem megy a hízás.Csak azóta híztam,mióta edzek és akkor is csak izmot.6X eszek egy nap próbálok minél nagyobb mennyiséget.Főként húsokat és szénhidrátot eszem
2016. febr. 6. 09:41
 6/13 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nagyon nehezen tudsz izomtömeget felszedni, márpedig a 180 centihez a 45 kiló már a betegesen sovány kategória, nem kéne neked semmi más sport, mert csak megnehezíti a fejlődésed.
2016. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A többszöri evés gyorsítja az anyagcserét. Ha tudsz, egyél mondjuk 3-4x egy nap, akkor annyit, amennyit bírsz. :)
2016. febr. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azért az edzésedet sem ártana helyre tenni mert ahogy írtad is csak hasraütés szerűen próbálsz megmozgatni mindent. Ez így nem lesz jó. Egy kis kardió éy aerob mem fog ártani hiába vagy nehezen hízó, gondolnod kell a ketyegődre is nem az a pl. heti 3x20 perc fog elsorvasztani biztos lehetsz benne, csak mindenki túlparázza ezt is, aztán állóképességűk meg semmi, hiába van tömeg.
2016. febr. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszi,kaját korrigálom.Edzéstervet készíttetek majd edzőtársammal.Egyébként igaz hogy csak 6kilóval vagyok nehezebb mióta edzek,de látványosan erősebb is vagyok,viszont azóta nagyon eres lett a karom és az alhasam,de még néhol a mellkasomnál is.5 éve még 55kg környékén voltam az se túl vaskos , de nem tudom mitől lettem ennyire sovány.A lényeg hogy Folyamatosan nő az izomtömegem :) Viszont azt még tudom hogy a testzsírom az valami brutálisan alacsony.Köszi a válszokat
2016. febr. 6. 11:40
 10/13 anonim ***** válasza:
Az erezetségnek, meg hogy minőségi tömeget pakolsz fel főleg, annak örülj.
2016. febr. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!