Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A diétához mindegy milyen...

A diétához mindegy milyen zöldséget eszek? (sárga kapszula)

Figyelt kérdés

Elolvastam a könyvet és láttam a minta étrendeket,ott ki van számolva mind a fehérje,mind a szénhidrát,viszont a zöldség nincs.Azt nem számolja bele,akkor nekem se kell?Csak annyi,hogy mindenképp annyi grammot egyek meg,akár lehet kukorica,borsó vagy bármi?A zöldség szénhidrát tartalma nem számít?Mert tudomásom szerint mindegyikben van

Illetve ha már itt vagyok bocsi a másik kérdést,de a csirkemellet számít,hogy csinálom?Én olajjal szoktam,barátnőm pedig vajjal szokta,van valami különbség vagy mindegy?



2016. febr. 13. 00:33
 1/2 anonim ***** válasza:

Most leírom a saját véleményemet, bár ahogy belenéztem, a sárga kapszula sokszor még mennyiségeket sem ír s elhanyagolja a dolgot. Emiatt is elég logikus, hogy NEM kukoricára vagy krumplira gondol a szerző... Az igen erősen megdobná a kalóriabevitelt is...


A zöldség szénhidrátja is szénhidrát, miért ne számolnánk? Ha sok és változó szénhidráttartalmú zöldségeket eszünk, nem kicsi lesz az eltérés... Gondolom, a testépítők tipikusan kevés és lightos zöldséget esznek, ezért hanyagolhatják el.


Nem kell mindenképpen annyi grammot megenned (sokszor nincs is mennyiség). Azok mintaétrendek, a te tested igényei egészen másak lehetnek. Hiába ugyanannyi a magasságod, testsúlyod, sőt az izomtömeged és az aktivitásod, edzésterved is, mint egy másik embernek, durván más lehet a kalóriaigényed, de akár a fehérjeigényed is eltérhet. Kiindulópontnak megfelelhet egy mintaétrend, de módosítanod kell, ha nem hozza el az eredményt vagy ha mélységesen inkompatibilis veled.

Nekem pl. még kiindulópontnak sem felelnének meg, van tapasztalatom az igényeimről s azok nagyon mások.

De sokaknak beváltak az ilyenek, ezért annak, akinek fogalma sincs az egészről, igenis jó kiindulópont.

2016. febr. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A ciklikus ketogén diétás (aminek sok köze sincs a ketogén diétához) rész egyébként nulla szénhidrátbevitelt emleget, ami elég durva hiba, mivel nyilván nem az. Nem lehet szénhidrátmentesen enni. Ráadásul zöldségeket ír az étrendbe. Érdekes módon itt sem fejtegeti a zöldségek fajtáját, pedig az ilyenkor különösen fontos, illetve inkább a napi nettó szénhidrát összbevitel. Legalábbis ha már nulla bevitelt írnak, akkor csak van rá valami limit, nem ehetnek akármennyi szénhidrátot zöldségből sem.


De téged, gondolom, a normál rész érdekel, csak a fenti megmutatja, hogy a zöldség semminek van tekintve, de azért persze nem az.

2016. febr. 13. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!