Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hallottam, hogy aki fiatalon...

Hallottam, hogy aki fiatalon (14-16 éves kor) alatt kondizik, az megáll a növésben. Viszont azt nem hallottam, hogy valaki mondta volna, hogy a fekvőtámaszozás, felülés és más gyakorlatok megállítanának. Ez igaz? 13/F

Figyelt kérdés

2016. febr. 16. 19:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A súlyzós edzéstől sem állsz meg a növésben, inkább az ízületek tönkretétele a baj. Saját testsúllyal edzhetsz nyugodtan, de a felülést hagyd, hasprés, lábemelés...
2016. febr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Én megálltam 15 éves koromra a növésben edzés nélkül is. Ennyit erről. Eddzél nyugodtan.
2016. febr. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen csak ne kezdjen el komolyan súlyzós edzést végezni.
2016. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem is írta senki, hogy emeljen fel egy tonnát. Saját súllyal okosabb edzeni ilyen korban, mert lehet a fekpadon a rudat nem bírnád el 13 évesen. A múltkor is lejött egy csapat kiscsávó, az egyik üres rúddal nyomott a másik meg kézzel húzta felfelé. Semmi értelme nem volt. Inkább nyomjon fekvőtámaszt.
2016. febr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Oké, akkor csak nem fogalmaztál jól.
2016. febr. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen a súlyoktól se lenne baja egy bizonyos határig, de például fekvenyomni semmi értelme ebben a korban. Bár az a bizonyos határ se sok. Én már 10 évesen birkóztam a 6 kilós súlyzóval, a büszkeségem meg az volt amikor az egyik sportszerboltban csináltam egy bicepszhajlítást 10 kilóval. Egy kis edzés után könnyű is lett az a 6 kiló, több súlyom nem volt akkor otthon, de utólag visszanézve nem is kellett. Olyan 6 kilóig oké, ha súlyt használ szerintem, de inkább izolációkat kell csinálni és okosan választani az adott gyakorlathoz a súlyt. Lórúgásnál például semmi értelme, hogy 6 kilóval csessze szét a könyökét. Oda elég egy 2 kilós egykezes. De akkor meg megint ott vagyunk, hogy nem sokkal lesz erősebb, mert kb. egy-két hét alatt én is megcsináltam 6 kilóval 50 ismétléses szériákat. Inkább fekvőzzön, húzódzkodjon, ezek jók erősíteni. Egykezessel inkább oldalemelés, madárijesztő meg más vállgyakorlatok, esetleg egy kis bicepsz, tricepsz, de ésszel, ízületekre vigyázva.
2016. febr. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
14 évesen már nyugodtan csinálhatod. A súlyokkal úgyse fogsz elszaladni, mert nem bírsz. Figyelj majd a szabályos kivitelezésre és rendben leszel
2016. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én értem ezt az egészet, de mondtam, hogy a kondizás egy ideig hanyagolom. Mindenkinek köszönöm a válaszát is, értékeltem őket, de kérlek benneteket a kérdésemhez írjatok választ. Megállít a fekvőtámasz, lábemelés, stb... a növekedésben?
2016. febr. 17. 00:22
 9/10 A kérdező kommentje:
*Kondizást.
2016. febr. 17. 00:23
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. febr. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!