Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem végzik a nők a...

Miért nem végzik a nők a "bench press" gyakorlatot?

Figyelt kérdés
Nagyon ritkán látok olyan nőt a konditeremben, aki csinálná a bench press-t, közben nekem ez az egyik kedvenc gyakorlatom (22/N). Van ennek eselteg valamilyen különösebb oka?
2016. márc. 12. 10:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet magyarul is írni hogy fekvenyomás, mert ez a vegyes nyelvhasználat így elég röhej. Nőknél nem szükséges tulzásba vinni a mell edzését mivel előnytelenül változhat tőle a mell alakja. Persze nem törvényszerűen de benne van a pakliba. Ha nem kifejezetten erőemelő a hölgy én se javasolnám nagyon a fekvenyomást max pici súllyal időnként.
2016. márc. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Plusz azt is tudjuk, hogy a nők 90%-a általában csak lábra és seggre gyúr, meg max kardiózik a teremben. (nyilván ez ostobaság)
2016. márc. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Mivel a fekvenyomas nem mellgyakorlat hanem alapgyakorlat nagy butasag kihagyni az edzestervbol de egyaltalan nem lepodok meg, hogy nem csinaljak mivel en meg egy not se lattam az edzoteremben aki normalisan edzett volna es nem csak az 1kg-os rozsaszin sulyzokkal meg a taposo/combkozelito gepen b***akodott volna.
2016. márc. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk én nemcsak lábazok (pláne nemcsak közelítővel...), meg nemcsak kardiózok, de ez nálam is kimarad egyelőre, mégpedig több okból.


1. Nőként nem helyezek nagy hangsúlyt a mellizomra. Valahogy furcsának tartanám, ha a melleim alatt ott lennének a kidolgozott mellizmok. Mindemellett nem is hanyagolom el, de heti 2x1 gyakorlatot elegendőnek tartok. Ez nálam egyik alkalommal gép, a másik alkalommal tárogatás.

2. Elég gyengék (még) a tartóizmaim, így alapgyakorlatként ehhez még gyenge vagyok, akárcsak a guggoláshoz, vagy húzódzkodáshoz, Még ott tartok, hogy a tartóizmokat erősítem, illetve a rávezető gyakorlatokat végzem.

2016. márc. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Ezek szerint velem van a gond, nagyrészt felsőtestre szoktam edzeni (ezalatt nem 300 felülést értek).. azt tudom, hogy nőknél nem kell túlzásba vinni a melledzést, 2-3 gyakorlatot szoktam végezni (fekvenyomás, döntött padon nyomás, tárogatás), csak gondoltam más oka is van amellett, hogy tipikus "pasis" gyakorlatnak számít, ezért nem szimpatikus a nők szemében.

Köszi a válaszokat!

2016. márc. 12. 12:29
 6/15 anonim ***** válasza:

#3: túlsúlyosan, 2 hónapos edzésmúlttal mindössze -


7,5 kg-s kézisúlyókkal bicepszezek, tricepszezek

12,5 kg-val megy a döntött törzsű evezés

evezés gépen, csigás lehúzó gyakorlatok, comb közelítő-távolító 25-30 kg

comb hátrahajlító: 60-70 kg

comb nyújtó-hajlító gépek: 15 kg

lábtoló: 100 kg (+a tartó)

vállra 4 kg-s kézisúlyzó (nagyon gyenge pontom)

guggolás, kitörés fellépéssel 12,5 kg-s kézisúlyzópárral

2016. márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
#5: egy férfinál azért sokkal jobban néz ki egy kidolgozott mellkas, lássuk be! ;)
2016. márc. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Azert te is megered a penzed Vera. Gyengek a stabilizalo izmaid es ahelyett, hogy megerositened oket es gyakorolnad az alapgyakorlatokat csinalsz valamit gepen amitol biztos, hogy nem fognak fejlodni.
2016. márc. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8: erősítem a stabilizáló izmokat, és végzem a rávezető gyakorlatokat.

De hogy a picsbe csináljak meg egy alapgyakorlatot, amit üres rúddal sem vagyok képes szabályosan végrehajtani?


Akkor igen, amellett, hogy a tartóizmokat erősítem, meg csinálom a rávezetőket, géppel is elvégzek rá gyakorlatot, mert az megy, attól is erősödök, és közelebb jutok hozzá, hogy később az alapgyakorlattal is tudjak edzeni!


Sorry, de túlsúlyosan (már jelentős fogyást elérve), elpuhultan, nulláról kezdve büszke vagyok arra, hogy már idáig eljutottam! És igen, nem állok meg, de vannak dolgok, amik egyből nem mennek! :/

2016. márc. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 *Glissade* ***** válasza:
Én szoktam csinálni, néha!
2016. márc. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!